در حال حاضر اپلیکیشن «ویز» (Waze) که یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های مسیریابی به‌خصوص در ایران محسوب می‌شود، می‌توان مکان عوارضی را در مسیرتان نشان دهد؛ اما ظاهرا در به‌روزرسانی جدید این اپلیکیشن، قیمت عوارضی هم نشان داده می‌شود.

ویز همیشه مکان عوارضی را در شهرهای بزرگ نشان می‌دهد و بیشتر رانندگان از این موضوع برای دور زدن عوارضی استفاده می‌کنند. حالا با نشان دادن قیمت عوارضی به رانندگان، آن‌ها می‌توانند بررسی کنند که آیا وارد عوارضی شوند یا مسیر دیگری را انتخاب کنند.

قیمت عوارضی

به‌روزرسانی جدید ویز از همین امروز برای کاربران اندروید و iOS عرضه خواهد شد؛ البته برای شروع، نشان دادن قیمت عوارضی به کشورهای آمریکا و کانادا محدود خواهد بود. قیمت عوارضی توسط خود اپلیکیشن ویز بررسی نمی‌شود و این کاربران هستند که باید قیمت عوارضی را به اپلیکیشن گزارش دهند. در هر صورت، این اطلاعات به‌طور حتم به کمک رانندگان زیادی خواهد آمد.

اپلیکیشن ویز مدتی پیش توسط گوگل خریداری شد و از آن زمان تا به حال، گوگل همه تلاشش را کرده است تا بتواند بخش‌های جدیدی را به این اپلیکیشن اضافه کند. اکثر کاربران تصور می‌کردند که با خرید ویز توسط گوگل، این اپلیکیشن جای خود را به گوگل مپس دهد، ولی این‌طور نشد.

به نظر شما قابلیت جدید ویز در ایران کاربردی دارد؟


منبع: Ubergizmo

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید