در اتفاقی عجیب، یکی از دیتابیس‌های اینستاگرام هک شده است. در این پایگاه داده، لیست اینفلوئنسرهای اینستاگرام و افراد معروف وجود داشته است. گزارش‌های جدید می‌گویند که این دیتابیس کاملا در برابر حمله هکرها بی‌دفاع بوده و احتمال دارد که کسی روی آن رمز عبور قرار نداده باشد. درواقع، هرکسی که به این دیتابیس دسترسی پیدا می‌کرد، می‌توانست بدون هیچ دردسری به اطلاعات میلیون کاربر از جمله لیست اینفلوئنسرهای اینستاگرام دسترسی پیدا کند.

گزارش‌ها می‌گویند که دیبتابیس هک‌شده شامل اطلاعات ۴۹ میلیون حساب کاربری می‌شده است. البته برخی از این اطلاعات شخصی نبوده‌اند؛ چرا که حساب کاربری فرد به‌صورت عمومی در دسترس قرار داشته است. از جمله اطلاعاتی که در اختیار هکرها قرار گرفته است می‌توان به تمام تصاویر اینستاگرام، متن قرار گرفته در Bio، عکس پروفایل، تعداد فالوور و موارد دیگر اشاره کرد. در کنار این اطلاعات، برخی اطلاعات شخصی مانند ایمیل و شماره تماس هم در این دیتابیس وجود داشته که اکنون در اختیار هکرها است.

لیست اینفلوئنسرهای اینستاگرام

در گزارش‌های جدید به این موضوع اشاره شده که اینستاگرام با فهمیدن این موضوع، دیتابیس موردنظر را آفلاین کرده است. فیسبوک به‌عنوان مالک اینستاگرام در بیانیه‌ای گفته:

ما به دنبال بررسی مشکل هستیم تا متوجه شویم که چه مدل اطلاعاتی از جمله ایمیل و شماره تماس لو رفته‌اند.


منبع: Tech Crunch

علاقه‌ مجید به بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی باعث شد که او در این حوزه فعالیت زیادی داشته باشد. مجید سال‌های زیادی است که در حوزه بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی فعالیت می‌کند و درکنار اینکه خبرها و اتفاقات روز این حوزه را دنبال می‌کند، علاقه‌ زیادی به داستان‌ها و فیلم‌های فانتزی هم دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید