سال گذشته بود که خبرهای مختلفی درباره فیسبوک منتشر شد و بزرگ‌ترین رسوایی چند سال گذشته برای این شرکت رقم خورد. سازمان تحقیقاتی «کمبریج آنالیتیکا» اطلاعاتی را منتشر کرد که همه را شکه کرد.  این سازمان گفته بود که فیسبوک اطلاعات کاربران خود را در اختیار سازمان‌های مختلف قرار می‌دهد. این اقدام فیسبوک یعنی اینکه اطلاعات شخصی کاربرا به خطر افتاده است. اطلاعاتی که می‌تواند دست هر سازمانی باشد. این رسوایی بزرگ قطعا مجازات فیسبوک را به همراه داست. سازمان FTC آمریکا به این موضوع وارد شد تا تحقیقات مختلفی انجام دهد و راهی برای مجازات فیسبوک در نظر بگیرد.

گروه‌های مختلف ازجمله Open Market Institute و Color of Change به این موضوع اشاره کرده‌اند که دخالت‌های سازمان FTC احتمالا موجب کوچک‌تر شدن فیسبوک می‌شود و به‌زودی مجازات فیسبوک با یک جریمه چند میلیارد دلاری انجام خواهد شد. مثلا سازمان Color of Change اعلام کرده بود که فیسبوک با جریمه ۲ میلیارد دلاری مواجه می‌شود و مالکیت واتس اپ و اینستاگرام را هم باید واگذار کند.

مجازات فیسبوک

امروز خبرهای بیشتری درباره این موضوع منتشر شد. سازمان FTC فیسبوک را ۵ میلیارد دلار جریمه کرد. مبلغ بسیار زیادی که قطعا فیسبوک را با مشکلات مختلف مواجه می‌کند. البته به نظر می‌رسد که خبری از کوچک‌تر شدن فیسبوک و واگذاری مالکیت واتس اپ و اینستاگرام نیست.


منبع:‌ MacRumors

علاقه‌ مجید به بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی باعث شد که او در این حوزه فعالیت زیادی داشته باشد. مجید سال‌های زیادی است که در حوزه بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی فعالیت می‌کند و درکنار اینکه خبرها و اتفاقات روز این حوزه را دنبال می‌کند، علاقه‌ زیادی به داستان‌ها و فیلم‌های فانتزی هم دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید