کمپانی بنز به‌تازگی اعلام کرده است که برقی کردن همه مدل‌هایش به‌خصوص مدل‌های مرسدس بنز سری AMG را در دستور کار قرار می‌دهد. مسئولیت خودرو‌های سریع بر عهده بخش دایملر است که در حال حاضر چند مدل برقی را در خط تولید دارد؛ این مدل‌های الکتریکی، خودروهای شش سیلندر با کد ۵۳ و خودروهای سوپر اسپورت با موتور فرمول یک را شامل می‌شود.

مرسدس بنز سری AMG

به نظر می‌رسد خودروهای برقی بیشتری در راه باشند، به‌خصوص که در مشخصات خودروهای بنز GLS کد ۵۸۰ که به‌تازگی معرفی شده‌اند، مواردی از جمله موتور AMG توربو دوقلو ۴ لیتری V8 تقویت‌شده با موتور الکتریکی ۴۸ ولتی دیده می‌شود که این دو در کنار هم یک سیستم نیمه هیبریدی را تشکیل می‌دهند. این موضوع نشان می‌دهد که در سال‌های آتی تکرار چنین رویکردی را از بنز خواهیم دید؛ اما توجه داشته باشید که قرار نیست درباره موتور‌هایی که پیش‌ازاین استفاده می‌شدند، شاهد برگشت به عقب باشیم. آقای Moers در گفتگو با Road and Track گفته است:

در آغاز سال ۲۰۲۱، هیچ خودرویی بدون سیستم الکتریکی عرضه نخواهد شد؛ ما به‌سرعت در این مسیر حرکت می‌کنیم.

مدیر AMG در ادامه این گفتگو، نقشه‌های کمپانی را برای تبدیل «مدل مفهومی» سیستم انتقال قدرت الکتریکی مرسدس بنز سری AMG به یک «محصول واقعی» تکرار می‌کند. این اتفاق به‌طورقطعی در چند سال آینده می‌افتد و نیروی خروجی معادل ۸۰۵ اسب بخار از این طریق حفظ خواهد شد که معادل چیزی است که از مدل GT چهاردر کوپه انتظار می‌رود. در حال حاضر مدل GT 63 s بالاترین جایگاه را در محدوده قدرت موتور دارد که با وارد شدن مدل‌های مفهومی الکتریکی به فاز اجرایی، انتظار می‌رود مدل‌های مرسدس بنز سری AMG این عنوان را از آن خود کنند. البته کمپانی AMG باید درباره عرضه موتور هیبریدی V8 به رقیب پورشه پانامرا تصمیم بگیرد.

مرسدس بنز سری AMG

این موضوع بر کسی پوشیده نیست که AMG رفته‌رفته موتور V12 را از چرخه تولید خارج می‌کند اما شکی نیست که مهندسین ماهر این کمپانی، یک جایگزین ارزشمند برای آن در نظر خواهند گرفت. آقای Moers تصریح کرده است که یک V8 هیبریدی به همراه یک موتور الکتریکی نصب‌شده در جلو، پایه و اساس خودروهای کد ۶۵ را تشکیل خواهند داد.

برنامه برقی شدن تولیدات بنز، چندان برق‌آسا پیش نخواهد رفت و مطمئنیم که در آینده‌ای نه‌چندان دور، حداقل یک خودرو مرسدس بنز سری AMG به بازار خواهد آمد که از هیچ لحاظی الکتریکی نیست؛ برای مثال A45 جدید با یک موتور توربوشارژ گازوئیلی به ظرفیت ۲ لیتر و قدرت معادل ۴۲۰ اسب بخار عرضه خواهد شد. همچنین می‌دانیم که این روند با دیگر خودروهای کد ۴۵ که بر اساس سدان کلاس A ،CLA ،GLA و احتمالا GLB 45 ساخته خواهند شد، ادامه می‌یابد.


منبع: Motor 1

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید