شرکت سونی ویدیویی از مقایسه PS4 با PS5 یا کنسول نسل بعد خود منتشر کرده است. در این ویدیو به مدت زمان لودینگ بازی Spider-Man روی PS4 Pro با کنسول بعدی این شرکت اشاره می‌شود. ویدیوی مقایسه PS4 با PS5 مربوط به مراسم Sony IR Day 2019 می‌شود که همین چند ساعت پیش در توکیو برگزار شد.

مقایسه PS4 با PS5

سونی در این مراسم اطلاعات جالبی از مقایسه PS4 با PS5 منتشر کرد. سونی اعلام کرد برای اینکه بتواند پلی‌استیشن را به بهترین کنسول بازی تبدیل کند‌، همکاری بیشتری با استودیوهای بازی‌سازی در سرتاسر دنیا داشته است.

سونی اعلام کرد که در کنسول نسل بعدی، مدت زمان لودینگ بازی‌ها به شدت کاهش پیدا می‌کند و سرعت رندرینگ بازی‌ها هم بسیار بالا می‌رود. دلیل اصلی این اتفاق استفاده از حافظه SSD خواهد بود. پلی استیشن 5 از امکان استریم بازی‌ها به صورت Remote Play و Playstation Now بهره می‌برد که باعث شده بازیکنان در هرجایی که باشند بتوانند به بازی خود دسترسی پیدا کنند. سونی اعلام کرد که با استفاده از تکنولوژی 5G، بهبود زیادی در استریم بازی‌ها به وجود می‌آید.

در مقایسه PS4 یا PS5 سونی اعلام کرد که کنسول‌های نسل بعد از تکنولوژی بسیار پیشرفته‌ای بهره می‌برند که تجربه بازی کردن را چند برابر بهتر می‌کنند. پلی استیشن 5 می‌تواند تمام بازی‌های پلی استیشن 4 را هم اجرا کند.

روی کنسول جدید سونی از پردازنده و پردازنده گرافیکی جدیدی استفاده شده است. این کنسول حافظه SSD دارد و می‌تواند بازی‌های PS4 را هم اجرا کند. تکنولوژی Ray-Tracing روی PS5 به کار رفته و این کنسول از کیفیت تصویر 8K پشتیبانی می‌کند. کنسول بعدی سونی همچنان دیسک نوری دارد و صدای 3D برای آن در نظر گرفته شده است.

البته سونی هنوز درباره قیمت، تاریخ عرضه، بازی‌ها و تجربه کاربری این کنسول چیزی اعلام نکرده است. سونی به این موضوع اشاره کرد که پلی استیشن 4 سه سال دیگر در بازار حضور دارد و با این حال، کار ساخت بازی‌های نسل بعدی شروع شده است. بازی‌هایی مانند The Last of Us Part II ،Death Stranding و Ghost of Tsushima هم در PS4 منتشر خواهند شد.

سونی اعلام کرد که هدف از کنسول نسل بعد استفاده از دیسک، دانلود و استریم بازی‌هاست. در واقع این کنسول به این روش‌ها می‌تواند بازی‌ها را اجرا کند. در ادامه می‌توانید ویدیویی را از مقایسه سرعت PS4 با PS5 مشاهده کنید:


منبع:‌ Gematsu

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید