وقتی کمپانی «رضوانی موتورز» تانک شاسی‌بلندش را به بازار ارائه داد، توجه علاقه‌مندان و رسانه‌های حوزه خودرو را به‌طور همزمان جلب کرد. این خودرو که نام «تانک» واقعا برازنده آن است، ظاهری آخرالزمانی دارد. جثه‌ عظیم، طراحی داخلی لوکس، پیشرانه قدرتمند و تایر‌های مخصوص آفرود، آن را به یک شاسی‌بلند استثنایی تبدیل می‌کند. ویژگی‌های تانک رضوانی به مواردی که گفته شد محدود نمی‌شود؛ این خودروساز مستقر در کالیفرنیا، به‌تازگی اعلام کرده است که مشخصات شگفت‌انگیز این هیولا را کافی نمی‌داند و قصد دارد نسخه‌ای نظامی از آن تولید کند. نسخه نظامی تانک رضوانی دارای ویژگی‌هایی است که آن را از همه شاسی بلند‌های موجود در بازار متمایز می‌کند:

سیستم دید شبانه حرارتی، فایروال، سیستم تعلیق تقویت‌شده، محافظ در برابر انفجار، شیشه‌های ضدگلوله با امتیاز B7 و سیستم دفاع موشکی سطح هفت از ویژگی‌های منحصربه‌فرد نسخه نظامی تانک رضوانی هستند؛ همچنین خوب است بدانید که موتور نسخه نظامی تانک رضوانی Hellcat v8 است و قدرتی معادل ۷۰۷ اسب بخار تولید می‌کند.

چندی پیش، در مقاله‌ای با عنوان «خودروهای آخرالزمانی؛ مناسب برای تمام فصول، حتی فصل آخر دنیا!»، به ۱۵ خودرویی پرداختیم که با ویژگی‌های خاص و فراتر از ضرورت‌های معمول طراحی و ساخته شده‌اند. مطالعه آن مقاله به علاقه‌مندان خودرو‌های دارای قابلیت‌های خارق‌العاده توصیه می‌شود.

نسخه نظامی تانک رضوانی

نشان دادن مقاومت این خودرو در برابر انفجار بمب کار سختی است؛ اما در ویدیویی که به‌تازگی در یوتیوب منتشر شده است، ضدگلوله بودن شیشه پنجره‌های نسخه نظامی تانک رضوانی توسط گروهی آزمایش می‌شود. گلوله‌هایی که در این آزمایش شلیک می‌شوند، جنگی و مورداستفاده ناتو در اندازه ۵٫۵۶ در ۴۵ میلی‌متر هستند؛ این گلوله‌ها در مواجهه با بافت نرم، توان تخریب ۳۵ تا ۵۰ سانتی‌متر را دارند.

آیا پرداخت حدود ۳۰۰,۰۰۰ دلار و خرید نسخه نظامی تانک رضوانی می‌تواند از شما در برابر شلیک گلوله محافظت کند؟ ۲۰ دقیقه زمان صرف کنید و ویدیو را ببینید.


منبع: Motor1

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید