این هفته شاهد عرضه بازی مورتال کمبت 11 برای پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، نینتندو سوییچ و کامپیوترهای شخصی بودیم. مجموعه مورتال کمبت با تمام فراز و نشیب‌هایی که داشت، همچنان یکی از محبوب‌ترین بازی‌های ویدیویی دنیا به‌حساب می‌آید و قسمت جدید آن هم یکی از جذاب‌ترین نسخه‌هاست. کلی شخصیت جدید در بازی حضور دارند و امکان شخصی‌سازی آن‌ها هم در اختیار گیمرها قرار گرفته است. حتی داستان هم در این قسمت جذاب از کار درآمده و با ترکیب زمان‌های مختلف، بازیکنان را درگیر خود کرده است. در مورتال کمبت 11 برای اولین بار با شخصیت منفی «کرونیکا» هم مواجه خواهید شد که به نوعی، دست راست «شائو کان» است. روند داستانی بازی به دلیل اینکه شخصیت‌های بازی را در دوران جوانی و حال حاضر پیش روی هم قرار می‌دهد، هیجان‌انگیز است. با عرضه شدن این بازی، رسانه‌های مختلف نقدهای مورتال کمبت 11 و امتیاز خود را منتشر کرده‌اند. نسخه پلی‌استیشن ۴ بازی هم‌اکنون میانگین امتیازات ۸۳ را کسب کرده و نسخه ایکس‌باکس وان آن هم امتیاز ۸۹ را به‌دست آورده است.

در ادامه می‌توانید خلاصه‌ای از نقدهای مورتال کمبت 11 را در برخی رسانه‌ها مطالعه کنید:

GameSpot – 8

نقدهای مورتال کمبت 11

مورتال کمبت 11 تنها یک دنباله برای طرفداران این مجموعه نیست؛ این یک بازی برای افرادی است که دوست دارند یک عنوان مبارزه‌ای بسیار بی‌رحمانه و خشن را تجربه کنند. اصلا مهم نیست مهارت شما در بازی‌های مبارزه‌ای چقدر است؛ چراکه مورتال کمبت ۱۱ برای همه جذاب خواهد بود و همه با هر سطح از توانایی بازی کردن، از آن لذت می‌برند. وجود شخصیت‌های جذاب و سبک مبارزه‌ خاص آن‌ها و داستان بسیار سرگرم‌کننده، این بازی را جذاب کرده است.

IGN – 9

نقدهای مورتال کمبت 11

بازی‌های مبارزه‌ای بسیار کمی وجود دارند که بتوانند مانند مورتال کمبت 11 این‌قدر باکیفیت و خوب باشند. همه چیز از نظر علمی و عمق مبارزات عالی از کار درآمده است. داستان بازی هم به‌شدت شگفت‌انگیز است. حتی حالت آموزشی بازی هم بسیار عالی است و سریعا بازیکنان را با روند بازی آشنا می‌کند. تنها چیزی که شاید کمی اذیت‌کننده باشد، سیستم شخصی‌سازی شخصیت‌ها است. برای به‌دست آوردن آیتم‌های بیشتر باید بازی را در حالت Towers of Time تمام کنید یا به خریدهای درون برنامه‌ای رو بیاورید. مورتال کمبت 11 همچنان یک مبارزه عالی در فضایی بی‌رحمانه و خشن را پیش روی بازیکنان قرار می‌دهد.

GamesRadar – 8

نقدهای مورتال کمبت 11

مورتال کمبت 11 یک بازی به‌شدت منحصربه‌فرد است و بعد از ۱۲ ساعت بازی کردن، همچنان دوست دارید بیشتر بازی کنید. به‌احتمال زیاد MK11 در مسابقات EVO هم حضور خواهد داشت؛ اما قطعا بازیکنان معمولی هم از این بازی لذت می‌برند. استودیوی NetherRealm با ساخت این بازی کار بزرگی انجام داده است.

Trusted – 8

نقدهای مورتال کمبت 11

بازی مورتال کمبت 11 یک بازی خوب دیگر از طرف استودیوی NetherRealm به‌حساب می‌آید. داستان بازی عالی است و نبردهای هیجان‌انگیزی را پیش روی گیمرها قرار می‌دهد. بازی تمرکز خوبی هم روی شخصی‌سازی قهرمان‌ها داشته، اما اگر علاقه‌ای به این موضوع نداشته باشید،‌ رسما به‌کارتان نمی‌آید.

Hardcore Gamer – 7

نقدهای مورتال کمبت 11

بازی مورتال کمبت 11 یکی از زیباترین ساخته‌های استودیوی NetherRealm به‌حساب می‌آید. سیستم مبارزه‌های بازی بسیار آشنا است؛ اما خیلی خوب تکامل پیدا کرده و جذاب شده است. داستان بازی جذاب است و درواقع می‌توانیم آن را بهترین داستانی بدانیم که این استودیو آن را روایت کرده است. داستان ترکیبی از صحنه‌های احساسی، کمدی و خشن است. مورتال کمبت 11 ترکیب خوبی از قهرمان‌های را پیش روی گیمرها قرار می‌دهد و شاید بهترین لیست ممکن باشد.

US Gamer – 7

نقدهای مورتال کمبت 11

کلی عشق در مورتال کمبت 11 موج می‌زند. ۲۵ قهرمان شگفت‌انگیز در این بازی حضور دارند و کلی امکان شخصی‌سازی در اختیار گیمرها قرار می‌گیرد. گرافیک بازی عالی است و داستان هم در بهترین حالت خود است. نقطه‌ضعف بازی هم مودهایی مانند Krypt و Towers of Time است. به هر حال مورتال کمبت 11 بهترین قسمت این مجموعه در طول دوران به‌حساب می‌آید.


منبع: GameSpot

علاقه‌ مجید به بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی باعث شد که او در این حوزه فعالیت زیادی داشته باشد. مجید سال‌های زیادی است که در حوزه بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی فعالیت می‌کند و درکنار اینکه خبرها و اتفاقات روز این حوزه را دنبال می‌کند، علاقه‌ زیادی به داستان‌ها و فیلم‌های فانتزی هم دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید