درحالی‌که چند روز به عرضه رسمی نسخه بازسازی‌شده Resident Evil 2 مانده است، نقدهای این بازی منتشر شد و همان‌طور که انتظار می‌رفت با بازی بسیار خوب و باکیفیتی مواجه هستیم. نسخه پلی‌استیشن ۴ این بازی با ۶۰ نقد توانسته است امتیاز ۹۱ را از سایت «متاکریتیک» کسب کند. نسخه ایکس‌‌باکس وان این بازی هم با ۱۵ نقد امتیاز ۹۳ را کسب کرده و نسخه کامپیوتر این بازی هم با ۱۲ نقد امتیاز ۸۸ را به‌دست آورده است.
نقدهای Resident Evil 2 اکثرا مثبت هستند و به این موضوع اشاره کرده‌اند که شرکت کپکام به شکل خوبی توانسته است یکی از بازی‌های کلاسیک خود را به حالت مدرن دربیاورد. این بازی درحالی‌که ظاهری مدرن دارد، همان حال و هوای نسخه کلاسیک را به گیمرها انتقال می‌دهد. شرکت کپکام به این موضوع اشاره کرده که DLCهای این بازی رایگان خواهند بود و در طول ماه‌های آینده آیتم‌های مختلفی به بازی اضافه می‌شوند. بد نیست به این موضوع هم اشاره‌کنیم که دموی این بازی بیش از سه میلیون بار دانلود شده است.
در ادامه می‌توانید خلاصه‌ای از نقدهای مختلف را بخوانید:

GameSpot – ۹

بازی Resident Evil 2 نه‌تنها یک بازسازی خوب است، بلکه یک بازی ترسناک عالی به‌حساب می‌آید. حتی می‌توان آن را به‌عنوان یکی از بهترین نسخه‌های این مجموعه نام برد. این عنوان تجربه‌ای خوب از بازی‌های سبک ترسناک را به گیمرها منتقل می‌کند.

The Guardian – ۱۰

برای بازیکنان قدیمی که نسخه اصلی Resident Evil 2 را تجربه کرده‌اند، نسخه بازسازی‌شده یک نوستالژی بدون اشتباه است. برای افرادی که نمی‌دانند ویروس T چیست، این بازی تجربه‌ای بی‌نظیر خواهد بود.

Game Informer – ۹٫۵

پس از سال‌ها که کپکام با نگاه‌های مختلف به ساخت قسمت‌های متفاوت Resident Evil پرداخت، حالا Resident Evil 2 همان بازی است که همه منتظر آن بودند. این بازی نه‌تنها عالی از کار درآمده، بلکه باردیگر این مجموعه را به محیط‌های تاریک و دلهره‌آور بازگردانده است. نقد Game Informer یکی از بهترین نقدهای Resident Evil 2 به حساب می‌آید.

EGM – ۹٫۵

برای بازیکنان قدیمی که ارتباط احساسی با این مجموعه دارند، نسخه بازسازی‌شده Resident Evil 2 فوق‌العاده است. نسخه اصلی ۲۲ سال پیش راهی بازار شده بود و حالا نسخه بازسازی‌شده همان خاطرات را به شکل شگفت‌انگیزی زنده کرده است. این بازی تقربیا عالی از کار درآمده و ترکیبی از هر چیزی است که گیمرها به آن علاقه دارند.

US Gamer – ۹

حس ترسی که باتجربه نسخه اصلی Resident Evil 2 داشتید، هیچ‌وقت از یاد نمی‌رود. حالا نسخه بازسازی‌شده این بازی همان حس را به گیمرها منتقل می‌کند. گرافیک عالی، خون و خون‌ریزی زیاد و فضایی ترسناک این بازی را به‌عنوانی مثال‌زدنی تبدیل کرده‌اند.

Destructoid – ۹

به‌راحتی نمی‌توان روی بازی Resident Evil 2 ایراد گذاشت. این بازی قطعا یکی از بهترین ساخته‌های کپکام در طول چند سال گذشته است. بازی همچنان روح نسخه اصلی را در خود دارد و از زاویه‌های بسیاری پیشرفت کرده است.

Games Radar – ۸

چه بازی اصلی را تجربه کرده باشید، چه تجربه نکرده باشید، این بازی بسیار زیبا است. قطعا باید آن را تجربه کنید. نسخه بازسازی‌شده Resident Evil 2 با وفادار ماندن به بازی اصلی، حس یک بازی کاملا جدید را دارد.


منبع: GameSpot

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید