پس از سال‌ها انتظار بازی Days Gone هم راهی بازار شد. بازی‌ای که اولین بار در نمایشگاه E3 سال ۲۰۱۶ به نمایش درآمد و سرانجام در سال ۲۰۱۹ راهی بازار شد. این بازی که در سبک Open-World ساخته شده و فضایی پسا آخرالزمانی و زامبی محور دارد، گیمرها را در نقش شخصیتی به نام «دیکون ست. جان» قرار می‌دهند. قهرمانی که با موتورسیکلتی که دارد سرزمین‌های مختلف را پشت سر می‌گذارد. درحالی‌که بازی با هزینه تولید بالایی ساخته شد، نقدهای مختلفی دریافت کرد. گروهی که از این بازی تعریف کرده‌اند و گروهی که به هیچ عنوان Days Gone را دوست نداشته‌اند. نقدهای بازی Days Gone نشان می‌دهند که با بازی چندان شگفت‌انگیزی مواجه نیستیم. در نقدهای گفته‌شده، که ماجراجویی بازی بد از کار در نیامده، اما روند داستانی خوب نیست و چیز جذابی را به گیمرها نشان نمی‌دهد؛ مثلا در بخشی از نقدر سایت گیم اسپات گفته شده که:

کارهای زیادی در بازی Days Gone انجام دادم. تمام لانه زامبی‌ها یا همان فیریکرها را از بین بردم. تمام کمپ‌ها را پاک‌سازی کردم و موتورسیکلت‌ هم تا آخرین اندازه ممکن تقویت شد. بخشی از ماموریت‌های انتخابی را هم انجام دادم. همیشه به دنبال چیز جدیدی در بازی بودم تا بتوانم نتیجه دلخواه را از بازی کسب کنم؛ اما در آخر هیچ چیز نشد.

در ادامه می‌توانید نگاهی به خلاصه نقد های بازی Days Gone داشته باشید:

GameSpot – 5/10

دیکون شخصیتی باسیاست است. اون زن‌هایی را که سلاح نداشته باشند نمی‌کشد که البته تاثیری هم روی داستان بازی نمی‌گذارد. هیچ معرفی خاصی هم از دیکون نمی‌شد. او بسیار خودخواه است و به‌راحتی بازی را کسل کننده است.

PlayStation Lifestyle – 9/10

بازی Days Gone تمام استانداردهای لازم را برای یک بازی انحصاری پلی استیشن دارد و این در حالی است که جای خود را پیدا کرده و مانند هیچ بازی دیگری نیست. درحالی‌که کلی فیلم و سریال و بازی دیگر را می‌توان با این بازی مقایسه کرد، بازی Days Gone توانسته است استانداردهای خودش را داشته باشد. هرچقدر که بیشتر این بازی را تجربه کردم، علاقه‌ام به بازی بیشتر شد. در حالی بازی را به‌پایان رساندم که اصلا دلم نمی‌خواست چنین اتفاقی رخ بدهد.

Attack of the Fanboy – 8/10

بازی Days Gone خیلی بدون مشکل نیست؛ اما شاید بهترین بازی Open-World زامبی محور حال حاضر باشد.

Game Informer – 7.75/10

پایه گیم پلی بازی خوب ساخته شده است. بازی فضایی ترسناک دارد و در هر گوشه آن خطر زامبی‌ها را درک می‌کنید. داستان بازی هم روند بدی ندارد.

US Gamer – 7/10

دنیای پساآخرالزمانی بازی Days Gone به دلیل Open-Word بودن، روند متفاوتی با بازی‌های دیگر دارد. بازی تمرکز زیادی روی داستان دارد؛ اما شخصیت دیکون نتوانسته با داستان به خوبی پیش برود. بازی کلی ویژگی‌های جذاب و ابزارهای مختلف دارد که هیچ‌کدام آن‌ها را نمی‌تواند به خوبی نمایش دهد. بازی Days Gone زیرساخت‌های خوبی برای تبدیل شدن به بازی‌ بهتر را دارد؛ پس امیدواریم که با به‌روزرسانی‌های بعدی، بازی بهتر از قبل شود.

IGN – 6.5/10

جدیدترین بازی انحصاری سونی در حالی یک عنوان Open-World است که هیچ چیز درگیرکننده‌ای ندارد. به همین دلیل این بازی یکی از عجیب‌ترین بازی‌های AAA موجود در بازار است. در واقع این بازی از این نظر در یاد مردم می‌ماند که یک بازی Open-World با چیزهای کم برای بازی کردن را تجربه کرده‌اند.

Slant – 3/10

نقد های بازی Days Gone

بازی Days Gone سعی کرده از همه چیز زیاد داشته باشد. درجه‌های مختلفی که باید آن‌ها را پرکنید، گجت‌های مختلفی که باید آن‌ها را ارتقا دهید، ساعت‌های زیادی که باید بازی را تجربه کنید، تعداد زیادی زامبی‌ها تنها برای اینکه می‌تواند این تعداد را نشان دهد. درواقع سعی شده با زامبی‌ها، فضای خالی بین مرحله‌ها پر شود. اینجاست که خط داستانی بازی فراموش شده و اصلا مورد توجه قرار نگرفته است. بازی Days Gone یک عنوان خالی و بدون محتوا است.


منبع: GameSpot

علاقه‌ مجید به بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی باعث شد که او در این حوزه فعالیت زیادی داشته باشد. مجید سال‌های زیادی است که در حوزه بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی فعالیت می‌کند و درکنار اینکه خبرها و اتفاقات روز این حوزه را دنبال می‌کند، علاقه‌ زیادی به داستان‌ها و فیلم‌های فانتزی هم دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید