شاید «چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم» یکی از بهترین انیمیشن‌های کامپیوتری جهان نباشد، اما یکی از دوست‌داشتنی‌ترین آن‌ها به‌حساب می‌آید. آخرین قسمت از این مجموعه که «چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم: دنیای پنهان» نام دارد، دنباله‌ای جذاب و پایانی دل‌نشین برای این سه‌گانه به‌حساب می‌آید.

نقد چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم: دنیای پنهان ؛ ماجراجویی ۱۰ ساله تمام شد!

برای نقد «چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم: دنیای پنهان» بد نیست نگاهی داشته باشیم به روند داستانی قسمت‌های قبلی. اولین انیمیشن چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم که در سال ۲۰۱۰ راهی سینما شد، «هیکاپ» یا همان قهرمان انیمیشن که پسری نوجوان بود با بچه اژدهایی به نام «بی‌دندان» آشنا می‌شود. در قسمت دوم که در سال ۲۰۱۴ به نمایش درآمد، هیکاپ می‌تواند خود را به‌عنوان یک رهبر معرفی کند و در پایان انیمیشن به‌عنوان جانشین پدر انتخاب می‌شود.

مطالب پیشنهادی
نقد چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم دنیای پنهان

انیمیشن سوم چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم بیشتر تلخ و شیرین و کمتر روی موفقیت‌های قهرمان اصلی و اژدهایش تمرکز دارد. کارگردانی قسمت سوم را همچنان «دین دبلوا» انجام داده است. داستان از این قرار است که هیکاپ با مشکلات و چالش‌های جدی یک رهبر روبه‌رو می‌شود. چالش‌های سیاسی و شخصی مختلفی که زندگی او را تحت تاثیر قرار داده‌اند؛ اما پیام اصلی انیمیشن در این است که اگر اژدهایی که ترتیب کرده‌اید را دوست دارید، باید بگذارید که برود و زندگی خودش را شروع کند.

داستان عاشقانه آژدها سوار

فیلم با نمایشی از شهر «برک» شروع می‌شود. شهری که اکنون به محل نگهداری کلی اژدها تبدیل شده است و به همین دلیل، شکارچیان مختلف به آن هجوم می‌آورند. البته که مردم شهر برک هم با مشکلات مختلفی روبه‌رو هستند که هیکاپ باید به آن‌ها رسیدگی کند. در میان دشمنانی که به سمت شهر حمله کنند «گریمل» یکی از نترس‌ترین و بی‌رحم‌ترین آن‌ها است. او نقشه می‌کشد که بی‌دندان را شکار کند و برای رسیدن به این هدف، اژدهایی مونث از جنس بی‌دندان را راهی برک می‌کند. حالا در این میان، ماجراهای شخصی خود هیکاپ هم نقش مهمی را در فیلم ایفا می‌کند. او هم عاشق دختری به نام استرید می‌شود. آیا او با استرید ازدواج می‌کند؟ آیا بی‌دندان عاشق اژدهای دیگری می‌شود؟ آیا گریمل موفق می‌شود به هدفش دست پیدا کند؟

نقد چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم دنیای پنهان

انیمیشن‌های «چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم» هیچ‌وقت ازنظر داستانی این‌قدر پیچیده نشده بودند؛ اما در قسمت سوم تمام این سوالات به وجود می‌آیند. اگر در طول قسمت‌های قبلی و حتی این قسمت، زمان زیادی را با این قهرمان‌ها گذرانده باشید، خیلی سخت می‌توانید از آن‌ها دل بکنید. به همین دلیل قسمت سوم صحنه‌های جذاب و منحصربه‌فردی دارد که می‌تواند احساسات کاربر را تحریک کنند. ارتباطی که بین هیکاپ و بی‌دندان ایجاد شده، نقطه اوج انیمیشن «چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم: دنیای پنهان» است. دنیای پنهانی که هیکاپ و مردم شهر برک قصد دارند به آن سفر کنند.

نقد چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم دنیای پنهان

درحالی‌که مهارت‌های بی‌دندان در طول این قسمت ارتقا پیدا کرده، انیمیشن «چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم: دنیای پنهان» هم از نظر جلوه‌های بصری واقعا چشم‌نواز است. در دنیای پنهان بیشترین میزان اژدها در دقیقه را مشاهده خواهید کرد. دنیای پنهانی را که قهرمان‌های فیلم در حال پیدا کردن آن هستند می‌توان به سرزمین پاندورا در فیلم آواتار تشبیه کرد. سرزمینی که مردم در آن به‌راحتی زندگی می‌کنند و سال‌های سال است که مخفی باقی‌مانده است.

از ویژگی‌های جذاب انیمیشن «چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم: دنیای پنهان» می‌توان به لحظه‌های خنده‌دار و احمقانه آن اشاره کرد. در بین سه نسخه گذشته، قسمت سوم یکسری از بهترین شوخی‌ها و صحنه‌های خنده‌دار را پیش روی مخاطب قرار می‌دهد؛ مثلا در یکی از صحنه‌هایی که بی‌دندان اژدهای مونث را می‌بینید، هیکاپ نقش «سیرانو» را بازی می‌کند. فیلم سرشار از همین مدل شوخی‌ها و اتفاقات بامزه است که واقعا دیدن هم دارند و باعث می‌شوند که مخاطب از روند داستان و مدل داستان‌سرایی لذت ببرد.

خداحافظ اژدهای دوست داشتنی من

برخلاف سایر انیمیشن‌ها و مجموعه‌های محبوب، انیمیشن «چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم: دنیای پنهان» جرات این را دارد که داستان را به یک نتیجه‌گیری عالی برساند و ماجرا را تمام کند. درواقع مخاطب با دیدن این انیمیشن نه‌تنها به‌راحتی با آن ارتباط برقرار می‌کند، بلکه می‌تواند به‌راحتی هم با تمام شدن آن کنار بیاید. درواقع الان زمانی است که پس از تماشای «چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم: دنیای پنهان» بگوییم که این مجموعه هم کاملا به‌پایان رسید و در اوج در خاطره همه ما باقی ماند.

نقد چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم دنیای پنهان

چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم: دنیای پنهان را در دیجیتون تماشا کنید

برای تماشای این داستان و انیمیشن زیبای چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم: دنیای پنهان می‌توانید به وب‌سایت یا اپلیکیشن «دیجیتون» مراجعه کنید. این انیمیشن زیبا هم اکنون با دوبله فارسی در اختیار کاربران این سرویس قرار گرفته است. دیجیتون آرشیوی جذاب از انیمیشن‌ها و کارتون‌ها را پیش روی مخاطب قرار می‌دهد. اپلیکیشن دیجیتون را می‌توانید از کافه بازار دانلود کنید تا خیلی سریع به دنیایی از سرگرمی دسترسی داشته باشید.

شما کاربران عزیز می‌توانید با کلیک روی تصویر زیر،
از تخفیف‌های ویژه دیجیتون مخصوص کاربران گیکیطور استفاده کنید:

علاقه‌ مجید به بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی باعث شد که او در این حوزه فعالیت زیادی داشته باشد. مجید سال‌های زیادی است که در حوزه بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی فعالیت می‌کند و درکنار اینکه خبرها و اتفاقات روز این حوزه را دنبال می‌کند، علاقه‌ زیادی به داستان‌ها و فیلم‌های فانتزی هم دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید