پس از شایعات فراوان و لو رفتن اطلاعات مختلف، نینتندو مدل ارزان‌تر سوییچ را با نام «نینتندو سوییچ لایت» معرفی کرد. این کنسول جدید نینتندو با قیمت ۱۹۹ دلار راهی بازار می‌شود که ۱۰۰ دلار ارزان‌تر از مدل اصلی است. البته این کاهش قیمت باعث شده که نینتندو سوییچ لایت برخی از قابلیت‌های مدل اصلی را نداشته باشد. مدل لایت کاملا پرتابل یا قابل حمل طراحی شده و نمی‌توان آن را به تلویزیون متصل کرد. همچنین «جوی-کان»‌های این کنسول را هم نمی‌شود از بدنه اصلی جدا کرد. در واقع نینتندو سوییچ لایت شباهت زیادی به «پلی استیشن ویتا» دارد. نینتندو با معرفی سوییچ لایت اعلام کرد که مدل قابل حمل و مدل قبلی تکمیل کننده یکدیگر خواهند بود و بازار قوی‌تری به وجود می‌آورند.

نینتندو سوییچ لایت

از دیگر تغییرات نینتندو سوییچ لایت می‌توان به وزن کمتر آن اشاره کرد. این کاهش وزن واقع قابل حس است و زمانی که زیاد بازی می‌کنید متوجه آن خواهید داشت. از آنجایی که کنترلرهای این کنسول از بدنه اصلی جدا نمی‌شوند، کنسول با حس اطمینان بیشتری در دست کاربر قرار می‌گیرد. ترکیب قرار گرفتن دکمه‌ها دقیقا مانند مدل قبلی است، با این حالت D-Pad بهتری برای این مدل طراحی شده است. نینتندو کمی هم باتری این مدل را ارتقا داده است؛ اما درباره آن صحبت نکرده است.

در زمان معرفی نینتندو سوییچ لایت مشخص شد که این مدل در چند رنگ مختلف راهی بازار می‌شود. رنگ‌هایی که هرکدام آن‌ها برای یک بازی خاص هستند. کنسول جدید در مقایسه با مدل اصلی کوچک‌تر هم شده است. این کوچک‌تر شدن به معنای کاهش پیدا کردن اندازه صفحه‌نمایش هم است. صفحه‌نمایش مدل لایت ۵٫۵ اینچ است و صفحه‌نمایش قرار گرفته روی مدل اصلی ۶٫۲ اینچ بود. با این حال کیفیت هر دو صفحه‌نمایش 720p است.

نینتندو سوییچ لایت

این موضوع که کنترلرها به بدنه اصلی کنسول متصل شده‌اند و از آن جدا نمی‌شوند، باعث شده که این کنسول از ویژگی‌های کنترلر حرکتی و سنسور IR برخوردار نباشد. البته برای انجام دادن بازی‌هایی که به کنترلر حرکتی نیاز دارند، می‌توانید کنترلرهای مدل اصلی را به مدل لایت متصل کنید. اگر موضوع طراحی را کنار بگذاریم، این دو کنسول کاملا شبیه هم هستند. هیچ ضعفی در عملکرد مدل لایت در مقایسه با مدل اصلی دیده نمی‌شود. کنسول نینتندو سوییچ در سال ۲۰۱۷ راهی بازار شد و تا این لحظه بیش از ۳۵ میلیون دستگاه در سرتاسر دنیا فروش داشته است. نینتندو بر این باور است که عرضه مدل لایت با قیمت ارزان‌تر می‌تواند موفقیت این کنسول را بیشتر کند. مدل لایت که فقط قابل حمل است، می‌تواند جایگزینی برای 3DS باشد. به هر حال بازی جدیدی هم برای 3DS در دست ساخت نیست و مدل لایت می‌تواند جایگزین خوبی برایش باشد.

کنسول نینتندو سوییچ لایت در تاریخ ۲۹ شهریورماه با قیمت ۲۰۰ دلار راهی بازار می‌شود.


منبع: The Verge

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید