بازی مورتال کمبت 11 تا مدتی دیگر راهی بازار می‌شود. هرچند وقت یک‌بار هم شخصیت‌های مختلف این بازی تایید می‌شوند. البته این مجموعه بازی‌ها آن‌قدر شخصیت دارند که نمی‌شود تمام آن‌ها را در یک بازی قرار داد. به همین دلیل، همیشه جای یک‌ یا چند شخصیت خالی است. در این مطلب قصد داریم به معرفی تمام شخصیت‌ های مورتال کمبت 11 بپردازیم.

Scorpion

مورتال کمبت بدون «اسکورپیون» نمی‌شود. نینجایی که همیشه در این بازی‌ها حضور داشته و یکی از شخصیت‌ های مورتال کمبت 11 هم به‌حساب می‌آید. او نینجایی است که یک‌بار کشته شده و از مرگ باز گذشته است. دیالگو معروف او که Get Over Here است، ترس به جان همه می‌اندازد.

Sub-Zero

در حالی که اسکورپیون حرکات آتشینی اجرا می‌کند، «ساب-زیرو» سرما و یخ را بر سر دشمنانش نازل می‌کند. او هم یکی دیگر از شخصیت‌هایی است که در تمام نسخه‌های این مجموعه حضور داشته است.

Raiden

خدای رعدوبرق، یکی از محبوب‌ترین قهرمان‌های مجموعه مورتال کمبت که در همه نسخه‌ها حضور داشته است. او فرستاده‌ای از بهشت است؛ اما در مورتال کمبت ۱۱ دیگر یک قهرمان نیک نیست و به گروه بد‌ها پیوسته است و همچنان قدرت‌های خداگونه خود را دارد. Raiden در این بازی قدرت‌های تاریکی دارد و با رعدوبرق قرمز رنگ به جنگ دشمنان می‌رود.

Geras – شخصیت جدید

شخصیت Geras برای اولین بار است که به مورتال کمبت اضافه شده است. او توانایی کنترل زمان و شن را دارد. از حرکات شنی او می‌توان به‌عنوان Projectile Attack یا حمله‌های از راه دور استفاده کرد. او حتی می‌تواند یک مدل بدلی از خودش درست کند و به‌وسیله آن دشمنان را فریب بدهد. همچنین کنترل زمان هم باعث می‌شود که او بتواند  حرکات دشمنان را پیش بینی کند.

Kollector – شخصیت جدید

شخصیت Kollector هم یکی دیگر از قهرمان‌های تازه وارد مورتال کمبت است. او وظیفه دارد که همه‌چیز را جمع آوری کند تا بتواند با این کار شائو کان را تحت تاثیر قرار دهد. «کالکتور» از پولدارهای Outworld دزدی می‌کند و با این کار برای خودش ثروتی دست‌وپا کرده است. پس از مرگ شائو کان و به‌قدرت رسیدن کوتال‌کان، کالکتور در لیست مرگ کوتال کان قرار می‌گیرد.

Sonya Blade

ژنرال «سونیا» بلید هم در مورتال کمبت 11 حضور دارد و بی‌رحم‌تر از همیشه دشمنان را از بین می‌برد. او پس از ازدواج با جانی کیج و بچه‌دار شدن، دورباره به یکی از قهرمان‌های مورتال کمبت تبدیل شده است. او همچنان حرکات اکروباتیک مخصوص خود را انجام می‌دهد.

Baraka

«باراکا» در مورتال کمبت ۹ شخصیت داستانی نبود و تنها به‌عنوان یک قهرمان قابل بازی در این عنوان حضور داشت. او یکی از خشن‌ترین قهرمان‌های بازی است و صحنه‌های به‌شدت خونینی خلق می‌کند.

Kitana

یکی از اعضای خاندان سلطنتی به مورتال کمبت 11 بازگذشته است. او شاهزاده‌ای با ۱۰ هزار سال سن است که مانند یک جوان ۲۰ ساله می‌ماند. او زمانی دخترخوانده شائو کان بوده و حتی نیروهای Outworld برای سرنگونی شائو کان را هم رهبری کرده است.

Skarlet

«اسکارلت» یکی از شخصیت‌های هیجان‌انگیز این بازی است. او از مورتال کمبت ۹ در این مجموعه حضور داشت؛ اما شایعه حضور او در این مجموعه بسیار قدیمی است. در دهه ۹۰ میلادی شایعه شده بود که یک نینجای زن در مورتال کمبت ۲ حضور دارد. حالا اسکارلت در مورتال کمبت ۱۱ حضور دارد و قدرت‌های بسیار عجیبی هم برایش طراحی شده است.

Kung Lao

یکی از اعضای قدیمی معبد شائولین که به «کونگ لائو» معروف بود. او با شانگ‌سونگ و کوان‌چی اتحادی مرگ‌بار را تشکیل داده بودند. او به مورتال کمبت ۱۱ آمده تا ثابت کند چیزی از لو کنگ کم ندارد.

Kano

مورتال کمبت بدون حضور یکی از محبوب‌ترین مزدورهای تاریخ دیگر مورتال کمبت نیست. «کینو» با آن صورت نیمه آهنی که دارد در قسمت یازدهم هم قابل بازی است. کسی که تنها برای از بین بردن سونیا بلید به این مسابقات آمده و هنوز نمی‌دانیم او چه نقشی در داستان این قسمت دارد.

Jade

شخصیت «جید» را برای اولین بار در مورتال کمبت 3 دیدیم. یک نینجا بسیار خطرناک که به‌راحتی دشمنان را از پیش روی خود برمی‌دارد. جید در حالی که مرده است، اما توسط کوان‌چی دوباره زنده شده و در مورتال کمبت 11 حضور دارد.

Cetrion – شخصیت جدید

شخصیت «ستریون» را هم برای بار اول است که در این مجموعه مشاهده می‌کنیم. اولین Elder God که می‌توان با آن بازی کرد. او با استفاده خاک، آتش، آب‌ و هوا با دشمنان مبارزه می‌کند. در ضربه آخر هم به هیولایی بزرگ‌تر از زمین تبدیل می‌شود و دشمن خود را با نوری که از دهانش خارج می‌شود، از بین می‌برد.

Johnny Cage

«جانی کیج» هم یکی از باحال‌ترین شخصیت‌های مورتال کمبت است ظاهر او کمی با آن چیزی که در مورتال کمبت X دیده بودیم، متفاوت است. کیج یکی از هفت شخصیت اصلی این مجموعه است و یک هنرپیشه بسیار پر ادعا هم به‌حساب می‌آید.

Cassie Cage

دختر سونیا بلید و جانی کیج هم در این بازی حضور دارد. «کسی کیج» را برای اولین بار در مورتال کمبت 10 دیده بودیم. شیوه‌ مبارزه او هم شبیه به جانی کیج و سونیا بلید است.

Erron Black

از لیست اچیومنت‌های لو رفته بازی مشخص شد که «ارون بلک» هم در بازی حضور دارد. البته کمی بعد استودیوی سازنده حضور این شخصیت را رسما تایید کرد. اولین حضور این شخصیت در مورتال کمبت X بود که خیلی سریع طرفداران زیادی پیدا کرد.

Liu Kang

قهرمان معبد شائولین و زمین هم در این بازی دیده می‌شود. «لو کنگ» توسط معبد شائولین آموزش دیده و در اولین نسخه مورتال کمبت توانست شنگ‌سونگ را شگست دهد. این کار او باعث نجات زمین شد. او یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های این سری به‌حساب می‌آید.

کوتال کان

«کوتال کان» رییس ارون بلک به‌حساب می‌آید که در نسخه یازدهم مورتال کمبت می‌توان با آن بازی کرد. کوتال کان هم‌اکنون حاکم Outworld است. او می‌تواند با استفاده از قدرت خورشید با دشمنان مبارزه کند. قدرت خورشید به او نیروی بیشتری می‌دهد.

Jacqui Briggs

«جکی بریگز» دختر جکس و یکی از اعضای گروه ضربت کسی کیج به‌حساب می‌آید. این شخصیت را برای اولین بار در مورتال کمبت 10 مشاهده کردیم.

Noob Saibot

«ساب-زیرو» اصلی به مورتال کمبت 11 بازگشته است. نوب سایبات که نام اصلی او بای-هان است، در ابتدا روی نسخه آرکید مورتال کمبت دیده شد. بای-هان به قتل می‌رسد و برادر بزرگ‌تر او به‌عنوان ساب-زیرو انتخاب می‌شود؛ اما ساب-زیرو اصلی یا همان بای-هان به شکل مخفیانه به نوب سایبات تبدیل می‌شود. این شخصیت در مورتال کمبت 2 قابل بازی نبود؛ اما در مورتال کمبت 3 می‌شد با این شخصیت بازی کرد.

D’vorah

«دوورا» هم یکی دیگر از شخصیت‌های جدید این مجموعه به‌حساب می‌اید که در مورتال کمبت 10 آن را برای اولین بار مشاهده کردیم. او یک زن حشره مانند است که با استفاده از حشره‌هایی که در کنترل دارد، با دشمنان مبارزه می‌کند. دوورا دومین فرمانده اصلی کوتال کان به‌حساب می‌آید.

Kabal

اولین بار «کابال» را در مورتال کمبت 3 مشاهده کردیم؛ اما هم‌اکنون به قهرمان شناخته‌‌شده‌ای تبدیل شده است. کابال در مورتال کمبت 10 قابل بازی نبود و نقش کوتاهی در داستان ایفا کرد؛ اما حالا در مورتال کمبت 11 حضور دارد.

Jax

«جکسون بریگز» یا «جکس» یک سرباز سایبری به‌حساب می‌آید که هر دو دست خود را در جنگ از دست داده است. به همین دلیل دو دست رباتی برای آن طراحی شده که قدرت او را دو برابر کرده است.

شانگ سونگ – شخصیتی DLC

«شانگ سونگ» اولین شخصیتی است که در قالب DLC به این بازی اضافه می‌شود. او یکی از شخصیت‌های منفی اصلی این مجموعه بازی‌ها به‌حساب می‌آید. او در نسخه آرکید قسمت اول مورتال کمبت به‌عنوان غول آخر شناخته می‌شد؛ اما در نسخه کنسولی به شخصیت یکی مانده به غول آخر تبدیل شد. برای حضور این شخصیت در مورتال کمبت 11 از آقای «هیرویوکی تاگاوا» استفاده شده است. تاگاوا قبلا هم در نقش شانگ‌سونگ در فیلم مورتال کمبت سال ۱۹۹۵ بازی کرده بود.

شائو کان – پیش خرید

در خط داستانی فعلی مورتال کمبت «شائو کان» مرده است و در حالی که نمی‌دانیم او در داستان مورتال کمبت 11 حضور دارد یا نه، مشخص شده که می‌توان با این شخصیت بازی کرد. تنها کافی است بازی را پیش‌خرید کنید تا به شائو کان دسترسی داشته باشید.

شایعات:

Shinnok

در تریلر داستانی که از مورتال کمبت 11 به نمایش درآمد، «شینوک» توسط Raiden کشته شد و به‌احتمال زیاد به‌عنوان شخصیت قابل بازی در این عنوان حضور ندارد.

Kronika

«رونیکا» یک شخصیت زن کچل است که در تریلر داستانی بازی مشاهده کردیم. او این توانایی را دارد که در زمان‌های مختلف و حتی دنیاهای موازی حضور پیدا کند. همین قدرت او باعث می‌شود که مبارزه کردن با رونیکا غیرممکن باشد. پس به‌عنوان شخصیت قابل بازی در این عنوان حضور ندارد.

Rain

«رین» را برای اولین بار در مورتال کمبت 3 مشاهده کردیم. شایعات می‌گویند که این شخصیت به مورتال کمبت 11 اضافه می‌شود.


منبع: VG247

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید