ابزاری مثل فوتوشاپ، سال‌هاست که برای دست‌کاری در تصاویر چهره افراد استفاده می‌شود و با پیشرفت این ابزار طی سال‌های گذشته، دست‌کاری در تصاویر، به‌مراتب راحت‌تر شده است. حتی به کمک ابزارهایی مثل فوتوشاپ، می‌توانید تصاویری از افراد را هنگام انجام کارهای مختلف از صفر طراحی کرد که اتفاقا، کاملا هم واقعی به نظر می‌رسند. این موضوع، کم‌کم به یک مشکل بزرگ تبدیل شده است؛ چراکه عکس‌های فوتوشاپ‌شده ممکن است برای پخش اطلاعات غیرواقعی از افراد مختلف استفاده شوند؛ به همین دلیل است که شرکت ادوبی که خودش سازنده نرم‌افزار فوتوشاپ است، هوش مصنوعی جدیدی توسعه داده که می‌تواند تصاویر فوتوشاپ‌شده را تشخیص دهد.

هوش مصنوعی ادوبی

هوش مصنوعی ادوبی با همکاری محققان دانشگاه برکلی در ایالت کالیفرنیا توسعه یافته است و می‌تواند ویرایش‌های انجام‌شده در صورت افراد را توسط فوتوشاپ تشخیص دهد. «ریچارد ژانگ»، یکی از محققان شرکت ادوبی در مورد این هوش گفته است:

با توسعه یک شبکه عصبی انعطاف‌پذیر (CNN) که نوعی از درک عمیق است، پروژه ما می‌تواند دست‌کاری‌های صورت افراد را تشخیص دهد. در این پروژه، هزاران مثال از دست‌کاری صورت افراد به هوش مصنوعی ادوبی داده شده است تا توسط آن‌ها، تعلیم داده شود.
البته این هوش مصنوعی نمی‌تواند با یک دکمه، تمام ویرایش‌های انجام‌شده روی صورت افراد را از بین ببرد و هنوز فاصله زیادی با این موضوع داریم؛ ولی ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که اعتماد به فضای دیجیتالی که اطلاعاتمان را از آن می‌گیریم، دشوار است و من امیدوارم بتوانم در آینده، این حوزه را بیشتر بررسی کنم.


منبع: Ubergizmo

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید