جشن تولد سی سالگی هوندا NSX در نمایشگاه اتومبیل شیکاگو برگزار خواهد شد؛ انتخاب رویداد شیکاگو ۲۰۱۹ برای این منظور اتفاقی نیست. سی سال پیش، این نمایشگاه شاهد رونمایی از اولین مدل مفهومی NSX بود؛ مدلی که یکی از سوپر اسپورت‌های پیشتاز تاریخ شد. بخش خودرو‌های لوکس هوندا در ایالات‌متحده امریکا، که با نام آکورا (Acura) شناخته می‌شود به‌عنوان نقطه عطف مراسم، ویدیویی از معرفی اولین نمونه این خودرو و گالری عکسی نوستالژیک از اولین اسکیس‌های مدل مفهومی در آن سال‌ها را منتشر کرده است.

در ادامه، ویدیوی سی سالگی هوندا NSX را خواهیم دید:

«قبل از NSX، فرض بر این بود که بهبود عملکرد خودرو‌های سوپر اسپورت به بهای از دست دادن طراحی داخلی راحت و استفاده برای رانندگی روزمره تمام می‌شود.» این سخن «جان ایکدا»، معاون مدیریت آکورا، در حافظه خودروسازان مانده است. «NSX این باور تمام سازندگان خودرو‌های سوپر اسپورت را دگرگون کرد و تاثیری که بر طراحی خودرو‌های اسپورت گذاشت، همچنان حس می‌شود.»

اولین نمایش مدل مفهومی NSX در دنیای واقعی به تاریخ نهم فوریه ۱۹۸۹ و هتل «دریک» شیکاگو بازمی‌گردد. بااین‌حال، شالوده این پروژه در سال ۱۹۸۴ پایه‌گذاری شده بود؛ در این سال، کمپانی هوندا شروع به طراحی و تحقیق روی سری جدیدی از خودرو‌های اسپورت کرده بود که موتورشان در قسمت جلو قرار می‌گرفت و با استفاده از محور جلو حرکت می‌کردند.

فعالیت هوندا روی این پروژه، به‌طور اتفاقی با مراحل اولیه شروع کار برند آکورا همزمان شد؛ آکورا سرانجام در سال ۱۹۸۶ به بازار آمریکا رسید. تلاش هوندا برای توسعه عملکرد خودروهای سوپر اسپورت به پدید آمدن خودرویی با موتور وسط و سیستم انتقال قدرت محور عقب ختم شد؛ این خودروی تازه برای هوندا و برند تازه‌اش بسیار درخشان بود.

تست رانندگی اولین نمونه از این مدل، در قسمتی از شهر کوچک‌ طراحی‌شده توسط کمپانی انجام شد. در پاییز ۱۹۸۵ توسعه این هوندا NSX به‌طور جدی آغاز شد.

مدل مفهومی NSX کاملا شبیه مدل تولیدشده به نظر می‌رسد، اما جالب است بدانید که مدل مفهومی کوتاه‌تر از نمونه تولیدشده است؛ هم ازلحاظ طول بدنه و هم ازلحاظ فاصله دو محور. دلیل اصلی این اختلاف، وجود موتور با یک میل بادامک در مدل نمایشی و موتور با دو میل بادامک در مدل واقعی بود. این مدل درنهایت با سیستم سوخت‌رسانی VTEC تنظیم شده بود؛ بنابراین به فضای بیشتری نیاز داشت.

«آرتور سنا»، راننده مشهور فرمول یک، در فوریه ۱۹۸۹ با یک نمونه اولیه از خودروی هوندا NSX رانندگی کرد و اظهار داشت که این مدل «کمی احساس شکنندگی» را منتقل می‌کند. این اظهارنظر، از جانب یک شخص کاملا حرفه‌ای و برجسته، باعث شد که مهندسان هوندا بر استحکام بدنه خودروی تمرکز بیشتری داشته باشند. نتیجه تلاش مهندسان، جایگزینی شاسی اولیه با نمونه‌ای ۵۰ درصد قوی‌تر شد.

تیم مهندسان آمریکایی هوندا، نام این خودروی سوپر اسپورت را با مخفف کردن ترکیب «New Sports eXperimental» ساختند؛ البته نام اصلی انتخاب‌شده به‌صورت NS-X نوشته می‌شد که از ترکیب « New Sportscar» یا خودروی اسپورت جدید و حرف «X» ساخته شده بود؛ حرف X به نماد رایج در ریاضیات برای اشاره به «ارزش» ناشناخته دلالت داشت. واکنش‌ها به این ایده تااندازه‌ای مثبت بود که کمپانی تصمیم گرفت نام سه‌حرفی NSX را برای مدل تولیدی هم به‌کار ببرد.

آکورا در نمایشگاه اتومبیل شیکاگو امسال، در میزگردی شرکت می‌کند؛ در این رویداد آقای ایکدا و سردبیر سابق مجله Car and Driver شرکت خواهند کرد؛ این دو نفر تاریخچه سی‌ساله هوندا NSX موردبحث و بررسی قرار می‌دهند و به خواستگاه و نقش آن در شکل‌گیری چشم‌انداز خودرو‌های سوپر اسپورت می‌پردازند.


منبع: Motor 1

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید