نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۹ در حال برگزاری و چشمان فعالان حوزه خودرو را به خود خیره کرده است؛ اما این موضوع، کمپانی هیوندای را از تصمیم خود مبنی بر انتشار تصاویر و جزییات مربوط به محصول جدیدش منصرف نکرد. هشتمین نسل از خودروی سدان سایز متوسط، در مقایسه با مدل‌های پیشین ظاهری بسیار شیک‌تر دارد و نویدبخش زبان تازه طراحی این خودروساز کره‌ای است. رویکرد جدیدی که در طراحی هیوندا سوناتا مدل ۲۰۲۰ به چشم می‌خورد، تلاش کمپانی را برای تبدیل این مدل به یک «خودروی کوپه اما چهاردر» نشان می‌دهد؛ اگرچه این اصطلاح بسیار بحث‌برانگیز است.

ویدیوی معرفی این خودرو را در گیکیطور ببینید:

طراحی بدنه هیوندا سوناتا مدل ۲۰۲۰ این فرض را تایید می‌کند که تلاش طراحان بر ادامه مسیری است که برای مدل مفهومی Le Fil Rouge در نظر گرفته بودند. مدل مفهومی Le Fil Rouge دقیقا یک سال پیش، در نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۸ معرفی شده بود.

کمپانی هیوندای، جزییات زیادی از محصول جدیدش فاش نکرده است؛ اما می‌دانیم که ارتفاع هیوندا سوناتا مدل ۲۰۲۰ در مقایسه با مدل قبلی ۳۰ میلی‌متر کاهش پیدا کرده است؛ عرض این خودرو ۲۵ میلی‌متر و طول آن ۴۵ میلی‌متر افزایش یافته است. فاصله محور چرخ‌ها هم در مقایسه با مدل پیشین ۳۵ میلی‌متر اضافه شده است. تمام این تغییرات، نشان از کابینی جادارتر و راحت‌تر دارد.

طراحی داخلی هیوندا سوناتا مدل ۲۰۲۰ بسیار دقیق انجام شده و نکته جالب آن، الهام گرفتن از هواپیما‌های جاسوسی برای طراحی پنل است.

همچنین نوار‌های براق کرومی که از لبه‌پنجره‌ها تا چراغ جلو ادامه دارند، به همراه تودوزی چرم فضای اتاق، نمایی لوکس و چشم‌نواز به این خودرو می‌بخشند.

هیوندا سوناتا مدل ۲۰۲۰

خوب است بدانید که هیوندای با نصب مانیتور‌های بزرگ در محصولاتش مخالف است؛ دلیل این مخالفت تاثیری است که وجود یک نمایشگر بزرگ بر میزان تمرکز و تسلط راننده می‌گذارد. سیستم برقی تعویض دنده که در این خودرو به‌کار گرفته‌شده است، به فضای کابین، حالتی جادار‌تر و کاربردی‌تر می‌بخشد.

هیوندای، برای خریداران سورپرایز دیگری هم در نظر دارد؛ دارندگان هیوندا سوناتا مدل ۲۰۲۰ با دانلود یک اپلیکیشن می‌توانند گوشی هوشمند خود را به کلیدی برای باز و بسته کردن در‌های خودرو تبدیل کنند و نوعی کنترل از راه دور را بر آن اعمال نمایند.

هیوندا سوناتا مدل ۲۰۲۰

هیوندا سوناتا مدل ۲۰۲۰ ، ماه آینده و در نمایشگاه خودروی نیویورک، برای عموم رونمایی خواهد شد.


منبع: Motor1

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید