اپلیکیشن واتس اپ نسخه بیزنس به‌منظور ارائه خدمات به کسب‌وکارهای کوچک برای تعامل بهتر با مشتریانشان طراحی و پیشنهاد داده شد. اولین نسخه از اپلیکیشن مستقل واتس اپ برای صاحبان کسب‌وکار، در سپتامبر ۲۰۱۷ به راه افتاد؛ در ابتدای فعالیت، این اپلیکیشن فقط برای گوشی‌های هوشمند با سیستم‌عامل اندروید ارائه می‌شد و برای کاربران سیستم‌عامل iOS، از ماه گذشته میلادی و در چند کشور محدود قابل‌دسترسی شده است؛ بنابراین خبر عرضه گسترده واتس اپ نسخه بیزنس برای iOS ، توجه بسیاری از کاربران دستگاه‌های اپل را جلب کرد.

واتس اپ به‌صورت رسمی در یک پست بلاگ، عرضه نسخه بیزنس اپلیکیشنش برای iOS را اعلام کرد. کسب‌و‌کار‌هایی که در برزیل، آلمان، اندونزی، هندوستان،‌ مکزیک، انگلستان و ایالات‌متحده آمریکا فعال هستند، می‌توانند از امکانات واتس اپ نسخه بیزنس برای iOS بهره‌مند شوند و تعداد کشورهای این لیست، روزبه‌روز بیشتر خواهد شد. در بیانیه رسمی واتس اپ، به توسعه نسخه دسکتاپ این اپلیکیشن هم اشاره شده است.

واتس اپ نسخه بیزنس برای iOS

در نسخه‌های بیزنسی اپلیکیشن‌های پیام‌رسان امکانات و ویژگی‌هایی وجود دارد که آن‌ها را از نسخه معمولی متمایز می‌کند؛ برای مثال، می‌توان از پاسخ‌گویی سریع و خودکار به پیام‌ها، خوشامدگویی و تبریک مناسبت‌ها نام برد؛ این ویژگی، پیش‌تر در فیس‌بوک مسنجر ارائه شده بود. برای شروع فعالیت در واتس اپ نسخه بیزنس برای iOS ، کافی است پس از ساختن پروفایل، آدرس محل استقرار کسب‌وکار، ساعت‌های کاری و لینک اکانت‌های رسمی بیزنس‌تان در شبکه‌های اجتماعی را ثبت نمایید.

با توجه به بیانیه‌های رسمی کمپانی واتس اپ، هدف از ارائه نسخه بیزنس این پیام‌رسان، کمک به کسب‌و‌کار‌های کوچک برای دسترسی سریع‌ و موثر‌تر به مشتریان و مخاطبان است.


منبع: GSMArena

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید