از همان زمانی که اپل، اولین نسل از مک بوک پرو تاچ بار معرفی شد، کاملا مشخص بود که به‌زودی، همه مک بوک پروها از تاچ بار استفاده خواهند کرد؛ اما برای چند سال، اپل مدل‌هایی از مک بوک پرو را بدون تاچ بار وارد بازار کرد تا افرادی هم که امکان پرداخت قیمت زیاد این لپ‌تاپ‌ها را نداشتند، بتوانند مک بوک پرو تهیه کنند. در نظر داشته باشید که ازآنجایی‌که کاربران زیادی علاقه‌ای به تاچ بار ندارند، طبیعی است که بخواهند مبلغ زیادی را ذخیره کنند و مک بوک پرو بدون تاچ بار بخرند؛ اما متأسفانه به نظر می‌رسد که اپل قصد دارد این افراد را هم به‌زور به سمت مک بوک پرو تاچ بار ببرند.

مک بوک پرو بدون تاچ بار

شرکت اپل روز گذشته نسل جدید مک بوک پرو را معرفی کرد و همه آن‌ها از تاچ بار استفاده می‌کنند. نسل جدید مک بوک پرو از نسل هشتم پردازنده‌های اینتل استفاده می‌کنند و قیمت پایه آن‌ها ۱۱۹۹ دلار است. البته مک پرو بدون تاچ بار تنها مدلی نبود که تولیدش متوقف شد؛ اپل تولید تعدادی از لپ‌تاپ‌های قدیمی خود را هم متوقف کرد.

مطالب پیشنهادی

اپل همزمان با معرفی نسل جدید مک بوک پرو اعلام کرد که مک بوک ۱۲ اینچی (رتینا) و مدل‌های قبلی مک بوک ایر هم که از حسگر تشخیص اثرانگشت (TouchID) بهره نمی‌برند، دیگر تولید نخواهند شد. این یعنی مک بوک ایر جدید جایگزین مک بوک ایر قدیمی و مک بوک ۱۲ اینچی شده و ارزان‌ترین لپ‌تاپ اپل محسوب می‌شود. نظرتان در این مورد چیست؟


منبع: Apple

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید