«بازی Rage 2 یک انفجار عجیب و غریب است!» این چیزی بود که در جدیدترین پیش‌نمایش این بازی از زبان تیم ویلیتس کارگردان استودیوی id Software گفته شد.

خیلی‌ها منتظر عرضه بازی Rage 2 هستند. تریلرها که نشان می‌دهند با یک بازی اکشن بسیار سریع روبه‌رو هستیم؛ اما این بازی توسط استودیوی Avalanche با نظارت id Software ساخته می‌شود. به‌تازگی مراسم پیش نمایش Rage 2 برگزار شد تا خبرگزاری‌ها بتوانند از نزدیک این بازی را تجربه کنند.

در مراسم پیش نمایش Rage 2 ، «تیم ویلیتس» کارگردان استودیوی id Software این عنوان را بازی کرد. محیط‌های آخرالزمانی بازی از بیابان‌های بزرگ و شهرهای مخروبه تشکیل شده‌اند که در نگاه اول نظر بیننده را به خود جلب می‌کنند. بازی در سبک Open-World با المان‌های Sandbox ساخته شده است و به همین دلیل، گیمرها آزادی عمل بسیار زیادی در انجام کارهای مختلف دارند. بازی ترکیبی از یک اکشن تیراندازی مدرن با قدرت‌های یک ابر انسان است. حالا می‌توانید بازی را با ترکیب این دو حالت یا تنها یکی از ان‌ها ادامه دهید. خیلی‌ها دوست دارند که این بازی را مانند سایر بازی‌های اکشن بازار تجربه کنند؛ اما پس از مدتی متوجه می‌شوید که گان پلی بازی به‌تنهایی نمی‌تواند شمارا هیجان‌زده کند و باید از قدرت‌های ابر انسانی خود هم استفاده کنید؛ درواقع این بازی نمی‌خواهد شبیه به Doom یا Wolfenstein باشد و به همین دلیل ویژگی‌های خاص خود را در گیم‌پلی دارد.

همان‌طور که گفتیم بازی Rage 2 توسط استودیوی id Software و Avalanche با موتور بازی‌سازی Apex ساخته می‌شود. همکاری این دو استودیو باعث شده است که با بازی عجیبی روبه‌رو باشیم. یک اکشن سریع با سلاح‌های بزرگ در دنیای Open-World که در آن ماشین‌ها و وسایل نقلیه مخصوصی هم وجود دارند. درواقع نزدیک‌ترین چیزی که شبیه به این بازی است فیلم‌ و بازی Max Mad است. بد نیست به این موضوع هم اشاره کنیم که بازی Max Mad هم توسط Avalanche ساخته شده بود. انواع و اقسام سلاح‌ها هم در بازی طراحی شده‌اند. از هفت‌تیر گرفته تا راکت لانچرهای بزرگی که شلیک با آن‌ها کلی از دشمنان را نابود می‌کند. با سلاح‌های بازی می‌توانید دشمنان را یک‌راست به آسمان بفرستید. قدرت سلاح‌ها آن قدر بالا است که دشمنان را می‌توان به شکل‌های مختلف از بین برد و از تماشای آن صحنه‌ها راضی بود.

البته اگر بتوانید بازی را به روش‌های جذاب بازی کنید، قطعا گیم‌پلی هیجان‌انگیزتر می‌شود. مثلا ویلیتس در مراسم پیش‌نمایش Rage 2 واقعا خوب بازی می‌کرد. او با ترکیب سلاح‌ها و قدرت‌های ابر انسانی قهرمان بازی صحنه‌های شگفت‌انگیزی را به نمایش گذاشت. درواقع او کاری با دشمنان می‌کرد که تنها تپه‌ای خون از آن‌ها باقی می‌ماند. گیمر‌ها می‌توانند دشمنان را تیرباران کنند یا انگشت آن‌ها را بشکنند؛ همچنین گیمرها می‌توانند همانند یک Jedi در بازی ظاهر شوند. می‌توانید با قدرت‌های مخصوص دشمنان از سر راه خود کنار بزنید. در پیش‌نمایش Rage 2 مشخص شد که در بازی ویژگی جدیدی به نام Overdrive وجود که باعث می‌شود در لحظه با نهایت قدرت دشمنان را از بین ببرید.

این ویژگی باعث می‌شود که از چرخه تکراری گیم‌پلی Rage 2 خارج شوید و یکسری صحنه‌های سریع و خشن هیجان‌انگیز را ببینید. Overdrive شامل ویژگی‌های مختلفی می‌شود که به هرکدام آن‌ها Nanotrite می‌گویند. در پیش نمایش Rage 2 تنها بخشی از این Nanotriteهای بازی نشان داده شدند. یکی از این‌ها Shatter و دیگری Slam نام دارد. با استفاده از Slam می‌توانید به هوا بپرید و مشت خود را محکم به زمین بکوبید. با این کار می‌توانید آسیب زیادی به دشمنان اطرافتان وارد کنید. ویژگی Shatter هم باعث می‌شود که بتوانید با استفاده از نیروی خاصی که دارید دشمنان را به اطراف پرت کنید؛ مثلا اگر دشمنی بر لبه پرتگاه ایستاده باشد با استفاده از Shatter می‌توانید او را به پایین دره پرت کنید.

درواقع چیزی که دو استودیوی id Sofrware و Avalanche دنبال آن هستند، میزان خلاقیت بازیکنان است. آن‌قدر المان‌ گیم‌پلی در بازی قرار گرفته است که بازیکنان می‌توانند با ترکیب آن‌ها باهم سبک گیم پلی خاص خود را داشته باشند. این آزادی عمل باعث می‌شود که سطح خشونت بازی و سرعت بازی را تنظیم کنند. همه می‌توانند به نسبت خودشان از بازی لذت ببرند.

در پیش نمایش Rage 2 شهری به نام Wellspring نشان داده شد. با ملاقات با شهرداری این شهر که «لوسوم هاگار» (Loosum Hagar) نام داشت، متوجه می‌شوید که باید به دنبال یک فرد پولدار به نام «کلگ کلایتون» (Klegg Clayton) بگردید؛ اما قبل از اینکه شهردار شما را فردی لایق برای پیدا کردن کلگ بداند، باید یکسری کارهای دیگر انجام دهید. در ابتدا باید به‌عنوان عضو جدید به گروه شهردار بپیوندید؛ اما برای پیوستن به گروه شهردار باید خیلی معروف یا خیلی پولدار باشید. اینجاست که تصمیم می‌گیرید معروف شوید. برای معروف شدن هم باید در مسابقات رانندگی بازی شرکت کنید. در پیش نمایش Rage 2 مشخص شد که اتومبیل‌های بازی به سیستم نیتروژن مجهز شده‌اند. برای کنترل نیتروژن باید کمی مهارت کسب کنید و پس از آن دیگر می‌توانید حریفان را شکست دهید.

در زمان رانندگی هم با موسیقی‌های متال بسیار زیبایی مواجه می‌شوید. موسیقی‌ها واقعا عالی از کار درآمده‌اند و شما را در جریان مسابقه‌ها قرار می‌دهند. زمانی که به فرد معروفی در بازی تبدیل شدید، متوجه خواهید شد که دنیای Rage 2 هم نسبت به شما واکنش نشان می‌دهد. شما دیگر فرد شناخته‌ شده‌ای هستید و همه با شما به شکل دیگری برخورد می‌کنند؛ اما همچنان خطرات مختلف در کمینتان هستند؛ مثلا برای کنترل اتومبیل‌ها به سوخت نیاز دارید. سوخت هم در مکان‌های مختلف یافت می‌شود، اما همیشه انسان‌های جهش یافته بزرگی از آن‌ها مراقبت می‌کنند. برای به‌دست آوردن سوخت باید خودتان را برای خطرات مختلف آماده کنید. بازی سرشار از مراحل فرعی است. در هر گوشه‌ای کاری برای انجام دادن وجود دارد. انجام دادن این مراحل هم می‌تواند به پیشرفت سریع‌ بازیکنان در بازی کمک کند. مراحل فرعی کاری می‌کنند که بتوانید باقدرت بیشتری به اتمام کردن مراحل اصلی بپردازید.

در پیش نمایش Rage 2 مشخص شد که درخت ارتقا قدرت‌ها در بازی وجود دارد. این درخت به سه قسمت کلی تقسیم می‌شود که شامل Combat ،Engineering و Nanotrite می‌شود. با ارتقا دادن هرکدام از این قسمت‌ها می‌توانید ماموریت‌های سه شخصیت اصلی بازی را انجام دهید. سه شخصیت اصلی بازی کلانتر جان مارشال، شهردار هاگار و دکتر انتونین وسیز نام دارند. این شخصیت‌ها در طول بازی به شما کمک خواهند کرد تا ماموریت‌ها را به‌پایان برسانید. از یکجایی به بعد اکشن بازی خودنمایی می‌کند و اینجاست که بازی را حس خواهید کرد؛ اما همچنان این سوال ممکن است برای شما پیش بیاید که آیا اکشن این بازی به خوبی Doom و Wolfenstein خواهد بود یا خیر. برای دریافت پاسخ این سوال باید چند ماه دیگر صبر کنیم.

استودیوی Avalanche به همراه id فرصت دارند تا مشکلات بازی را برطرف کنند و یک بازی بسیار خوب پیش روی گیمرها قرار بدهند. نسخه‌ای از بازی که برای پیش نمایش Rage 2 آماده شده بود، چند ماه قدیمی‌ بود و تنها ۲۵ درصد داستان بازی را شامل می‌شد. موضوع جالب اینجا بود در زمان تجربه نسخه پیش نمایش، نسخه کامپیوترهای شخصی با کنترلر ایکس باکس در اختیار افراد قرار گرفت.

بازی Rage 2 قرار است در تاریخ ۲۴ اردیبهشت‌ماه برای ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و کامپیوترهای شخصی عرضه شود. این احتمال هم وجود دارد که این بازی برای نینتندو سوییچ هم منتشر شود.

علاقه‌ مجید به بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی باعث شد که او در این حوزه فعالیت زیادی داشته باشد. مجید سال‌های زیادی است که در حوزه بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی فعالیت می‌کند و درکنار اینکه خبرها و اتفاقات روز این حوزه را دنبال می‌کند، علاقه‌ زیادی به داستان‌ها و فیلم‌های فانتزی هم دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید