زمان زیادی از انتشار فیلم Bird Box در نتفلیکس نمی‌گذرد و این فیلم تاکنون محبوبترین فیلم این پلتفرم بوده که توسط بیش از ۴۵ میلیون حساب کاربری، مشاهده شده است. متاسفانه این فیلم یک چالش اینترنتی به وجود آورده است که در آن افراد یکدیگر و خودشان را به چالش می‌کشند تا با چشمان بسته کارهایی انجام دهند.
از اول هم مشخص بود که این ایده اصلا ایده خوبی نیست و عاقبت خوشی ندارد، اما باز هم نتفلیکس مجبور شد که به بینندگان خود یادآوری کند که این کار را نکنند و خودشان را به خطر نیندازند؛ ولی متاسفانه بعضی از آن‌ها گوش نکردند. بر اساس خبرهای منتشرشده، اولین حادثه از این چالش اینترنتی گزارش شده است. ظاهرا یک پسر ۱۷ ساله از ایالت یوتا تصمیم گرفت که خود را به چالش بکشد و با چشمان بسته رانندگی کند.

فیلم Bird Box بیش از ۴۵ میلیون بازدیدکننده در نتفلیکس داشته است.

فیلم Bird Box

بدیهی است که این کار چنان غیرهوشمندانه و غیر محتاطانه بود که نتیجه مشخصی داشت. این نوجوان در حین رانندگی وارد خط مقابل شد، به یک ماشین دیگر و یک تیر چراغ‌برق برخورد کرد و پس ایجاد صدای مهیبی متوقف شد. خوشبختانه هیچ‌کس در این حادثه مجروح نشد و پلیس این نوجوان را به خاطر رانندگی بی‌توجه جریمه کرد.

اولین قربانی چالش فیلم Bird Box یک پسر ۱۷ ساله بود.

در بیانیه‌ای که توسط Travis Lyman از پلیس لایتون، صادر شده، آمده است که:

«صادقانه اینکه من تقریبا خجالت می‌کشم که باید بگویم با چشمان بسته رانندگی نکنید، اما شما می‌دانید که ظاهرا مجبوریم این را بگوییم. این کار بالقوه خطرناک است و واقعا همه را در معرض خطر قرار می‌دهد.»


منبع: Ubergizmo

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید