به نظر می‌رسد که در آینده نزدیک صدها نفر از کارمندان آمریکایی هواوی بی‌کار می‌شوند. با توجه به گزارشی که در وب‌سایت The Wall Street Journal منتشر شده، صدها کارمند آمریکایی هواوی به‌زودی بی‌کار خواهند شد. در طول چند ماه گذشته تنش‌ها میان آمریکا و چین بر سر جنگ تجاری بالا رفته است. این تنش‌ها باعث شد که دولت آمریکا استفاده از هرگونه تجهیزات مخابراتی هواوی را ممنوع کند. دستوری که ضربه بزرگی به هواوی وارد کرد و باعث شد که چیزی نزدیک به ۳۰ میلیارد دلار از درآمد این شرکت کم شود.

در گزارش سایت WSJ گفته‌شده که کارمندان آمریکایی هواوی در شرکتی به نام Futurewei Technologies تعدیل می‌شوند. همچنین مشخص‌شده که برخی از کارمندان چینی این شرکت اجازه پیداکرده‌اند که محل کار خود را به چین منتقل کنند. حتی به نظر می‌رسد که از هم‌اکنون به برخی کارمندان هم گفته‌شده که به‌زودی کار خود را از دست می‌دهند.

کارمندان آمریکایی هواوی

چند ماه پیش دولت آمریکا هواوی را به جاسوسی از شهروندان آمریکایی متهم کرد. نتیجه این اتهام باعث شد که استفاده از هرگونه سرویس هواوی ممنوع شود و استفاده از آن‌ها نیاز به اجازه از کاخ سفید داشته باشد. تحریم هواوی باعث شد که این شرکت چینی نتواند برخی از محصولات مورد نیاز برای ساخت گوشی‌های خود را تامین کند. به نظر می‌رسد این محدودیت‌ها تا زمانی که دو کشور چین و آمریکا به توافق نرسند، برداشته نمی‌شود.


منبع: The Verge

علاقه‌ مجید به بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی باعث شد که او در این حوزه فعالیت زیادی داشته باشد. مجید سال‌های زیادی است که در حوزه بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی فعالیت می‌کند و درکنار اینکه خبرها و اتفاقات روز این حوزه را دنبال می‌کند، علاقه‌ زیادی به داستان‌ها و فیلم‌های فانتزی هم دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید