تریلر جدید Death Stranding بالاخره منتشر شد و نه تنها تاریخ انتشار بازی را مشخص کرد، بلکه اطلاعات مختلف و زیادی هم در اختیار بازیکنان قرار داد. این بازی که برای پلی‌استیشن ۴ در حال ساخت است، در تاریخ ۱۷ آبان ماه راهی بازار می‌شود. جدیدترین بازی «هیدئو کوجیما» که Open-World ساخته شده و در سبک اکشن سوم-شخص راهی بازار می‌شود. بازی در آمریکا در جریان است؛ اما نه آمریکایی ما می‌شناسیم. آمریکایی که دیگر چیزی از آن باقی نمانده و به ویرانه‌ای تبدیل شده است. در آمریکای این بازی شهرها جای ایالت‌ها را گرفته‌اند. هیچ جایی در بازی وجود ندارد که نتوانید به آن بروید.

بازی به شکلی ساخته شده که هر چیزی که در آن مشاهده می‌کنید قابل دسترس است. بازی Death Stranding یکی از مرموزترین بازی‌هایی کل تاریخ ویدیو گیم است، حتی اگر بخواهیم آن را با استانداردهای کوجیما در نظر بگیریم. کوجیما سری متال گیر سالید را هم با اسرار و پیچیدگی‌های خاص خود تولید می‌کرد و حالا Death Stranding یک قدم فراتر گذاشته است و عجیب‌تر از هر بازی دیگری است. این مرموز بودن بازی باعث شده که متوجه شدن تمام اتفاقاتی که در تریلر جدید Death Stranding رخ می‌دهد، کار آسانی نباشد. تریلر جدید این بازی کمی قبل از E3 منتشر شد تا از همین الان بازار E3 داغ شود. سونی در این نمایشگاه حضور ندارد، اما نمایش Death Stranding جای خالی این شرکت را پر کرد. یک تریلر نزدیک به ۹ دقیقه که پر از صحنه‌های عجیب و اکشن بود و تمام شخصیت‌های بازی هم مشخص شدند. شاید فکر کنید که ۹ دقیقه تریلر زمان طولانی برای نمایش صحنه‌‌‌های مختلف است؛ اما کوجیما آن‌قدر صحنه‌‌های مختلف در این بازی قرار داده که برای دیدن آن‌ها باید چندین با تریلر را مشاهده کرد. در این مطلب سعی کردیم به کالبدشکافی تریلر جدید Death Stranding بپردازیم تا کمی با بازی نهایی بیشتر آشنا شویم.

شروع شوم

تریلر جدید Death Stranding

تریلر از زاویه دید بچه معروف Death Stranding شروع می‌شود. همانی که همیشه انگشت شست به ما نشان می‌دهد. بچه به «مدس میکلسن» که نقش «کلیف» را در بازی ایفا می‌کند، نگاه می‌کند. کلیف در حال صحبت کردن با بچه است و آن را «بی بی» (BB) نام می‌برد. او می‌گوید:

بی بی، نگران نباش. همه چیز روبه‌راه است. من همیشه با تو خواهم بود.

او سپس شروع به خواندن یک شعر بچگانه می‌کند. شعری که می‌گوید:

See the sunset
The day is ending
Let that yawn out
There’s no pretending

کلیف به بچه می‌گوید بی بی و قسمت دیگری از این تریلر مشخص می‌شود که این بچه (Bridge Baby) یا «بچه پل» نام دارد. بچه‌ای که باعث می‌شود قهرمان اصلی بازی بتواند طوفان BT که در محیط بازی وجود دارد را مشاهده کند. قهرمان اصلی بازی هم «سم» نام دارد که نقش آن را «نورمن ریداس» بازیگر مطرح سریال «مردگان متحرک» بازی می‌کند.

عکس اسرارآمیز

تریلر جدید Death Stranding

در صحنه‌ی بعدی بازی عکسی نشان داده می‌شود که در آن سم با دو خانم دیگر دیده می‌شود. یکی از آن خانم‌ها که صورت آن‌هم درست دیده نمی‌شود، باردار است. زن دیگر که در عکس دیده می‌شود «برجیت» نام دارد که گفته شده رییس‌جمهور «شهرهای متحد آمریکا» است.

آمریکا به پایان رسید

همان‌طور که در ابتدا به آن اشاره کردیم بازی در آمریکایی رخ می‌دهد که تمدن در آن از بین رفته است. شخصیت سم با موتورسیکلتی که در اختیار دارد می‌تواند سرزمین‌های بازی را پشت سر بگذارد. در این صحنه صدای سم و برجیت پخش می‌شود که می‌گویند ماموریت این است که آمریکا را بار دیگر متحد و یکپارچه کنیم. در دوردست‌ها سم متوجه به طوفان می‌شود که ظاهری ماوراء طبیعی دارد و به نظر بسیار خطرناک است. این اولین باری بود که صحنه‌های موتورسواری سم به نمایش درمی‌آمد. سم در صحبت‌های خود با برجیت می‌گوید: 

Bridget, you’re the president of jack shit

دیالوگی که دیدگاه سم نسبت به شهرهای مختلف و برجیت را بیان می‌کند. همچنین این دیالوگ مربوط به فیلم «فرار از نیویورک» ساخته «جان کارپنتر» می‌شود.

بریجز

در صحنه‌ای کوتاه یک تاسیسات نظامی یا شاید تحقیقاتی نشان داده می‌شود که به نظر می‌رسد «بریجز» (Bridges) نام دارد. سم وارد این تاسیسات می‌شود که یکی از سازمان‌های اصلی Death Stranding است. سازمان بریجز یکی از دست‌های دولت جدید است که خود را شهرهای متحد آمریکا می‌نامد.

لباس مخصوص

در صحنه‌ای دیگر نشان داده شد که سم لباس مخصوصی برای سفر خود می‌پوشد. به نظر می‌رسد که سم امکان پوشیدن لباس‌های مختلف را دارد و گیمرها می‌توانند لباس‌های مختلف انتخاب کنند. لباس‌هایی که هرکدام قدرت‌های مخصوصی دارند.

جامعه شکست خورده را به هم متصل کن

یکی از هدف‌های اصلی بازی و سم این است که شهرهای مختلف با هم ارتباط برقرار کنند. کوجیما درباره بازی می‌گوید:

مردم دیوارساخته‌اند  و به زندگی در انزوا عادت کرده‌اند. Death Stranding یک سبک جدید از بازی‌های اکشن است. هدف اصلی بازیکنان این است که بتوانند مردم در انزوای بازی را به هم متصل کنند. تمام المان‌های بازی از جمله داستان و گیم‌پلی برای این ساخته‌ شده‌اند که بتوانند با تعامل یکدیگر این ارتباط را به وجود بیاورند. بازیکنان به عنوان شخصیت «سم پورتر بریجیز» سعی می‌کنند که میان‌ شهرهای مختلف پل یا همان بریج ایجاد کنند. بازیکنان این کار را انقدر انجام می‌دهند تا بتوانند یک اتحاد جدید، Strandها یا رشته‌های مختلف با دیگر بازیکنان در دنیا درست کنند. در زمان بازی کردن این عنوان امیدوارم که همه متوجه اهمیت برقراری ارتباط با یکدیگر بشوند.

امکان مدیرت تجهیزات

سم یک کوله پشتی بزرگ به همراه دارد که در آن وسیله‌های مختلفی قرار گرفته است. در زمان‌های مختلف می‌توانید از این وسیله‌ها استفاده کنید. طناب یا نردبان از جمله این وسیله‌ها هستند.

شیطان‌های انسانی

در قسمت دیگری از تریلر متوجه شدیم که دشمنان اصلی در بازی گروهی هستند که (Homo Demens) یا (شیطان‌های انسانی) نام دارند. این گروه مانع از اتحاد شهرهای مختلف آمریکا می‌شوند. نقش نفر اصلی این گروه را «تروی بکر» ایفا می‌کند که صدا پیش شخصتی به نام «هیگز» است.

شکارچی‌ها

در تریلر جدید Death Stranding متوجه می‌شوید که سم در هر لحظه خطری را پشت سر می‌گذارد. او باید با استفاده از محیط بازی خود را پنهان کند. المان‌های مخفی‌کاری هم در بازی وجود دارند که با استفاده از آن‌ها باید خود را از دید دشمنان پنهان کنید. گروهی دیگر از دشمنان که لباس‌های زردی به تن دارند و حتی می‌توانند سلاح‌های خود را به سمت قهرمان اصلی بازی پرت کنند.

سیستم مبارزه‌ها

سم توانایی انجام مبارزه‌های تن به تن را هم دارد. می‌تواند مشت و لگد بزند و حتی با کوله پشتی آن‌ها را بزند. البته که صحنه‌های اکشن و استفاده از سلاح‌ هم در بازی وجود دارند که بعدا به آن‌ها می‌پردازیم.

بی‌‌تی

بعد از اینکه سم توانست با موتور سیکلت خود فرار کند، دشمنان هم او را دنبال می‌کنند؛ اما ناگهان باران می‌بارد و دشمنان دست از تعقیب برمی‌دارند. این باران معمولی نیست و به اسم «بی‌تی» شناخته می‌شود. این باران بسیار خطرناک است و هشداری برای اتفاقی بد به حساب می‌آید.

بچه پل

سم متوجه بی‌تی ها یا همان باران و چیزهای ناشناخته‌ای که در آن قرار دارد، نمی‌شود؛ اما می‌تواند آن‌ها را حس کند. دریکی از صحنه‌های بازی سم با کمک بچه پل می‌تواند متوجه بی‌تی‌ ها بشود و آن‌ها را بهتر در محیط بازی ببینید. سم در زمان استفاده از بچه پل می‌گوید:

خب تو به آن سمت دنیا متصل هستی که این من را به شدت می‌ترساند.

ارتباط با دنیایی دیگر

زمانی که سم از بچه پل استفاد می‌کند می‌تواند خطرات محیط اطراف خود را متوجه شود. در یکی از ماموریت‌های مخفی کاری بازی، سم وارد جنگلی می‌شود که یکسری روح سرگردان در آن دیده می‌شوند. سم با که اسکنری روی شانه‌اش دارد می‌تواند آن‌ها را ببینید، اما همه چیز خوب پیش نمی‌رود. سم توسط این ارواح دیده می‌شود. سم فرار می‌کند و ارواح هم به دنبال او می‌روند و موفق می‌شوند که قهرمان اصلی بازی را گرفتار کنند.

بازگشت به جنگ جهانی اول

بعد از اینکه سم توسط بی‌تی ها گرفتار می‌شود، صحنه‌ای از جنگ جهانی اول نشان داده می‌شود. البته صحنه‌ای که از جنگ جهانی اول نشان داده می‌شود، به کابوس شبیه است. سرباز‌ها و تانک‌ها در حال از بین رفتن هستند؛ اتفاقی که به شکل عجیبی رخ می‌دهد.

سرباز‌ها و سنگرها

در ادامه صحنه جنگ جهانی اول مدس میکلسن را باردیگر با ظاهری عجیب مشاهده می‌کنید. او در میان گروهی از سربازان قرار دارد و خودش هم با جوهر سیاه آرایش شده است. سم هر چقدر که سعی می‌کند از جنگ دور باشد، نمی‌تواند. او در آخر مجبور می‌شود با همان سلاح مدرنی که دارد دشمنان را از بین ببرد.

فرمانده کلیف

مشخص شد کلیف یا همان میکلسن در جنگ جهانی اول حضور دارد و گروهی از سربازان هم او را همراهی می‌کنند. کلیف فرمانده آن‌ها است. سرباز‌هایی که اسکلت هستند اما به فرمان کلیف گوش می‌کنند. قبلا این صحنه‌ها را در تریلر سال ۲۰۱۶ بازی دیده بودیم.

طوفان بزرگ و کابوس‌گیر

آب و هوا نقش بزرگی در بازی ایفا می‌کنند. زمانی که باران می‌بارد همه چیز به خطر می‌افتد. باران بزرگ‌ترین خطر بازی خواهد بود و هشدار می‌دهد که اتفاق بدی در حال رخ دادن است. در صحنه‌ای از تریلر مشخص شد که سم گرفتار این طوفان شده به دام افتاده است.

به نظر می‌رسد که طوفان توانست سم را بکشد و او را به دنیای مردگان ببرد. در دنیای مردگان و جایی که متوجه می‌شوید سم مرده است، گردنبند فلزی سم با یک کابوس‌گیر تعویض شده است. براساس اعتقادات قدیمی کابوس‌گیر مردم را در زمان خواب محافظت می‌کرده است.

جسد

در صحنه‌ای دیگر از بازی سم، «ددمن» (Deadman) و «دای-هاردمن» (Die-Hardman) را مشاهده می‌کنید که به یک جنازه نگاه می‌کنند. این همان جنازه‌ای است که سم در تریلر قبلی با خود حمل می‌کرد و حالا مشخص شد که قرار است روی این جنازه تحقیقاتی انجام شود.

روح

در تریلر جدید Death Stranding یک شخصیت جدید به نام «ماما» (Mama) نشان داده شد. او هم روی شانه خود یک رادار دارد که می‌تواند ارواح را مشاهده کند. ماما قصد دارد با ارواح ارتباط برقرار کند.

گردنبند

در تریلر چندبار گردنبند سم را مشاهده می‌کنیم. در یکی از صحنه‌ها‌ مشخص شد که گرندنبند قدرت زیادی دارد و نقش مهمی در بازی ایفا می‌کند.

جمعیت ناشناس

در بخش دیگری از تریلر هم «نیکلاس ویندینگ رفن» کارگردان فیلم «درایو» را دیدیم. او در این بازی نقش دانشمندی به نام «هارتمن» (Heatman) را دارد. او از میان جمعیتی ناشناس از دنیای مردگان می‌آید و سریعا متوجه می‌شود که قدرتی خاص دارد. هارتمن به همراه سم و امیلی از معدود شخصیت‌هایی هستند که می‌توانند به دنیای مردگان بروند و بازگردند.

هیولای بزرگ

در یکی از تریلرهای قبلی بازی دیده بودیم که «هیگز» -یکی از شخصیت‌های منفی بازی- هیولایی را ظاهر کرد تا با سم مبارزه کند. در تریلر جدید مشاهده کردیم که هیولاهای بسیار بزرگ‌تری هم در بازی وجود دارند که مبارزه با آن‌ها بسیار سخت است.

مبارزه با هیگز

در یک صحنه‌ کوتاه مشخص شد که هیگز و سم با هم مبارزه می‌کنند و برای اینکار هم سلاح‌های پیشرفته‌ای در اختیار دارند. به نظر می‌رسد راداری که سم روی شانه خود دارد، می‌تواند جلوی برخورد گلوله‌ها را هم بگیرد.

سفر به غرب

سم یک بار دیگر خود را در دنیای مردگان می‌بیند. در این صحنه امیلی به سم می‌گوید که باید به غرب سفر کند. در این حال سم تنفگی را از روی زمین برمی‌دارد و روی سر خود می‌گذارد. سم در این لحظه می‌گوید که سفر به غرب انسان‌ها را نجات نمی‌دهد؛ اما در آخر گفته می‌شود که هنوز امیدی وجود دارد و باید آن را امتحان کرد.

شکل دادن یک ارتباط

در حالی که به آخر تریلر نزدیک می‌شویم، مشاهده می‌کنیم که کلیف از دریاچه‌ای داخل جنگل خارج می‌شود. او لباس سربازان آمریکا در زمان جنگ خیج فارس را به تن کرده است. در این صحنه صدای هیگز را می‌شنویم که می‌گوید:

ارتباط برقرار کردن در حالی که نمی‌توانی دست بدهی بسیار سخت است.

کلیف در حال سیگار کشیدن است و به سرعت سرباز‌های خود را فرامیخواند. سربازهای مرده‌ای که چشم‌های نورانی دارند. کلیف سیگار خود را به داخل آب پرتاب می‌کند که ناگهان همه جا آتش می‌گیرد. هنوز مشخص نیست نقش کلیف در بازی چیست و او خوب است یا منفی.

تریلر زمانی به پایان می‌رسد که باردیگر همه چیز به کلیف ختم می‌شود. کلیف همچنان در حال صحبت با بی‌بی است. او می‌گوید:

کل این دنیای وحشی برای تو خواهد بود تا بتوانی آن را جست‌وجو کنی. تو می‌توانی هرجا که می‌خواهی بروی، حتی به ماه

حتی به ماه

حتی به ماه دیالوگ جالبی است. مخصوصا که ماه نقش بزرگی در علامت استودیوی Kojima Productions دارد. چند وقت پیش ویدیویی از این استودیوی منتشر شد که مجسمه بزرگ این استودیو را در فضا و در حال راه رفتن روی ماه نشان می‌داد.


منبع: GameSpot

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید