محصول جدید بوگاتی که لقب « گرانترین خودروی دنیا » را یدک می‌کشد، در نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۹ رونمایی شد. تنها نمونه تولید شده از خودروی بوگاتی «لا واچو نوآر» (La Voiture Noire)، حتی قبل از معرفی عمومی، فروخته شده بود. محصول جدید بوگاتی، که معنای نام فرانسوی آن «خودروی سیاه» است، ۱۸٫۷ میلیون دلار آمریکا قیمت‌گذاری شده است؛ این مبلغ، ۱۲٫۳ میلیون دلار قیمت اصلی به‌علاوه ۶٫۴ میلیون دلار مالیات را پوشش می‌دهد.

ویدیوی معرفی این خودرو را در گیکیطور ببینید:گرانترین خودروی دنیا ، نسخه‌ای مدرن از مدل کلاسیک بوگاتی تایپ ۵۷ است که در دهه ۱۹۳۰ و ۴۰ توسط «ژان» فرزند «اتوره بوگاتی»، بنیان‌گذار این کمپانی، طراحی شده بود. بوگاتی تایپ ۵۷، خودروی بسیار کمیابی است که در سال‌های ۳۸-۱۹۳۶، فقط چهار دستگاه از آن ساخته شد. پیش‌ازاین اعلام شده بود که طراحی و ساخت خودروی جدید با الهام از تایپ ۵۷، برای گرامیداشت ۱۱۰ سالگی آن مدل انجام خواهد شد.

گرانترین خودروی دنیا

گرچه نام «خودروی سیاه» به مذاق فعالان حوزه خودرو چندان خوش نیامده است، اما مشخصات فنی آن قابل‌چشم‌پوشی نیست؛ موتور این خودرو ظرفیتی معادل ۸ لیتر دارد که قدرتی معادل ۱۴۷۹ اسب بخار تولید می‌کند. از دیگر مشخصات فنی آن، می‌توان به گشتاور ۱۶۰۰ نیوتن متری اشاره کرد که با همراهی ۱۶ سیلندر منتقل می‌شود. «استفان وینکلمن»، مدیر جدید بوگاتی، درباره موتور «لا واچو نوآر» می‌گوید:

این فقط یک موتور معمولی نیست؛‌ این، قلب وسیله نقلیه و یک شاهکار فنی است. در تمام دنیا، هیچ خودروی دیگری، چنین موتوری در اختیار ندارد. توجه داشته باشید که فقط درباره قدرت فوق‌العاده آن صحبت نمی‌کنیم، این موتور حتی ازلحاظ زیبایی‌شناختی هم درخور توجه است.

بوگاتی رسما اعلام کرده است که تک‌تک قطعات این خودرو، به‌صورت دستی تولید شده‌اند. بدنه گرانترین خودروی دنیا از جنس فیبر کربن ساخته و با لایه‌ای براق و صیقلی از فیبر بسیار ریز به رنگ سیاه پوشیده شده است.

دیدگاه بوگاتی درباره مدل «لا واچو نوآر» را می‌توان در این تعریف خلاصه کرد: اوت کوتوری از جنس خودرو، در بالا‌ترین سطح کیفی ممکن.

گرانترین خودروی دنیا

گرانترین خودروی دنیا ، شباهت‌های زیادی به بوگاتی چیرون دارد؛ حداکثر سرعت آن ۴۲۰ کیلومتر در ساعت است و در ۲٫۴ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

تا پیش از تولید و رونمایی «لا واچو نوآر»، لقب گرانترین خودروی دنیا که فقط یک نسخه از آن موجود است، در اختیار «رولز رویس سوپتیل» با قیمت ۱۲٫۸ میلیون دلار بود؛ البته گران‌ترین خودروی فروخته‌شده در تاریخ، فراری ۲۵۰ جی‌اوتی مدل ۱۹۶۳ است که در سال ۱۹۶۴ برنده مسابقات «تور دو فرانس» شد.


منبع: Esquireme

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید