شرکت اچ‌تی‌سی مدت زیادی می‌شود که دیگر در مرکز توجه قرار ندارد و حتی گوشی جدیدی هم راهی بازار نمی‌کند. آخرین گوشی این شرکت Exodus نام داشت که سال گذشته راهی بازار شد. این گوشی بر پایه U12 ساخته شده بود. از این گوشی که بر اساس تکنولوژی بلاکچین ساخته شده بود، می‌شد برای انتقال و ذخیره ارز دیجیتالی استفاده کرد. این گوشی یک حافظه بسیار امن به نام Zion داشت که می‌شد ارز دیجیتالی را روی آن ذخیره کرد. البته Exodus در همه جا به فروش نرفت. تنها راه خرید گوشی Exodus با بیتکوین و اترییوم بود. البته کمی بعد اچ‌تی‌سی متوجه شد، گوشی ۹۵۰ دلاری‌ای که راهی بازار کرده، چندان طرفدار ندارد و به همین دلیل قیمت آن را به ۶۹۹ دلار کاهش داد. به این صورت گوشی Exodus کم‌کم بین افرادی که از ارز دیجیتالی استفاده می‌کردند شناخته شد. از حافظه Zion این گوشی برای ذخیره کلید‌های لازم برای دسترسی به ارز دیجیتالی استفاده شد. این اتفاق باعث شد که گوشی بعدی اچ‌تی‌سی هم معرفی شود. گوشی Exodus 1s با قیمتی بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ دلار راهی بازار می‌شود.

گوشی Exodus 1s

شرکت اچ‌تی‌سی استانداردهای بلاکچین بیشتری روی این گوشی قرار داده و به همین دلیل گوشی Exodus 1s کامل‌ترین گوشی بلاکچین است. درحالی‌که هر «نود» (Node) بینکوین نیاز به ۲۰۰ گیگابایت فضای خالی دارد و این مقدار فضا سالانه باید ۶۰ گیگابایت هم بیشتر شود، با گوشی Exodus 1s تنها به ۱۰ گیگابایت فضا نیاز خواهید داشت. البته به این موضوع هم اشاره شده که کاربران برای استفاده از حداکثر قابلیت‌های بلاکچین این گوشی به کارت حافظه نیاز دارند.

«فیل چن» از مدیران شرکت اچ‌تی‌سی می‌گوید:

میزان مصرف باتری، پردازش و ترافیک شبکه گوشی کاربران را راضی می‌کند. کاربران کنترل کاملی روی این گوشی خواهند داشت و هر کاری که بخواهند را می‌توانند با Exodus 1s انجام دهند.

هنوز مشخصات سخت‌افزاری و زمان عرضه این گوشی مشخص نشده است. حتی تصویری هم از آن در دسترس نیست. اچ‌تی‌سی اعلام کرده که در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۹، اولین گوشی خود را که توانایی ماینینگ دارد راهی بازار می‌کند.


منبع: TechSpot

علاقه‌ مجید به بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی باعث شد که او در این حوزه فعالیت زیادی داشته باشد. مجید سال‌های زیادی است که در حوزه بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی فعالیت می‌کند و درکنار اینکه خبرها و اتفاقات روز این حوزه را دنبال می‌کند، علاقه‌ زیادی به داستان‌ها و فیلم‌های فانتزی هم دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید