شرکت 2K Games به همراه استودیوی بازی‌سازی Gearbox Software، اطلاعات جدیدی از گیم پلی ‌Borderlands 3 منتشر کردند.

در اولین اطلاعات از گیم پلی Borderlands 3 گفته شده که این بازی از سیستم ارتقا قدرت‌ها به صورت درختی بهره می‌برد. قدرت‌های جدیدی برای قهرمان‌های بازی در نظر گرفته شده و سیستم شخصی‌سازی قهرمان‌ها هم در مقایسه با نسخه‌های قبلی پیشرفت کرده است. بازی را می‌توان کاملا تک‌نفره یا به همراه دوستا‌ن خود بازی کنید. می‌توانید دشمنان خود را لوت کنید و با آیتم‌هایی که به دست می‌آورید از خانه خود در کهکشان محافظت کنید.

داستان بازی درباره دو برادر دوقلوی متعصب است که با نام «دوقلوهای کالیپسو» شناخته می‌شوند. این دو برادر قصد دارند کهکشان را به تصرف خود در بیاورند و به همین دلیل بازیکنان، باید با تهدید این دو برادر مبارزه کنند.

گیم پلی Borderlands 3

بازیکنان در این بازی در نقش افرادی به نام Vault Hunter قرار می‌گیرند که هرکدام آن‌ها قدرت‌های خاصی دارند. این قدرت‌های خاص در گیم پلی Borderlands 3 تفاوت‌های زیادی ایجاد می‌کنند. هر شخصیت روند ارتقا قدرت‌های خاص خود را دارد.

  • «ماز» (Moze) اولین قهرمان بازی است. او برای اینکه بتواند دشمنان را از بین ببرد نیاز به پشتیبان دارد. او همیشه رباتی به نام Iron Bear به دنبال خود دارد که قدرت بسیار بالایی در کشتن دشمنان دارد.
  • «آمارا» (Amara) هم یکی دیگر از قهرمان بازی به‌حساب می‌آید. او می‌تواند قدرت‌های مختلفی را احضار کند. با این قدرت‌ها می‌تواند به‌راحتی همه دشمنان را شکست دهد.
  • FL4K سومین قهرمانی است که در این بازی با آن مواجه می‌شوید. او همیشه یک شکارچی بوده است و از دستورات پیروی می‌کند.
  • «زین» (Zane) چهارمین قهرمان بازی است. او با گجت‌های مختلفی که به همراه دارد می‌تواند با دشمنان مبارزه کند. او در میان نبرد می‌تواند یک آشوب بزرگ به پا کند.

در بازی هزاران تفنگ مختلف با قدرت‌های متفاوت طراحی شده است. هرکدام این سلاح‌های قدرت‌های عجیبی دارند که در طول گیم پلی Borderlands 3 با آن‌ها آشنا می‌شوید. هرچقدر که بتوانید در محیط بازی گشت‌وگذار کنید و دشمنان را از بین ببرید، قطعا لوت بیشتر و بهتری کسب می‌کنید. با این کار به آیتم‌های قوی‌تری هم دسترسی خواهید داشت.

بازی شامل سرزمین‌های جدیدی می‌شود. پاندورا دیگر تنها سرزمین بازی نیست. سرزمین‌های جدیدی را در Borderlands 3 مشاهده می‌کنید که هر کدام آن‌ها شرایط خاص خود را دارند.

سیستم جدیدی در بازی طراحی شده که باعث شده تجربه بازی در حالت Co-Op فوق‌العاده باشد. این سیستم باعث خلق تجربه‌ای جدید برای هر بازیکن می‌شود و به متناسب هر بازیکن تغییر می‌کند. با این سیستم جدید می‌توانید هر زمان که می‌خواهید با بازیکنی دیگر بازی کنید. مهم نیست که لول شما چقدر است یا کجای بازی حضور دارید، همیشه فردی پیدا می‌شود که با آن بازی را دنبال کنید.

گیم پلی Borderlands 3

بازی از المان‌های نقش‌آفرینی هم بهره می‌برد. با از بین بردن دشمنان، می‌توانید میزان مشخصی تجربه کسب کنید. با این تجربه‌ها می‌توانید به درخت مهارت هر بازیکن بروید و قدرت‌های شخصیت اصلی بازی را ارتقا دهید. محیط بازی آن‌قدر غنی طراحی شده که با گشت‌وگذار در آن می‌توانید آیتم‌های جدید و سلاح‌های شگفت‌انگیزی پیدا کنید.

سازندگان بازی گفته‌اند که گیم پلی Borderlands 3 روی کنسول‌های ایکس‌باکس وان ایکس و پلی‌استیشن ۴ پرو با سرعت ۶۰ فریم بر ثانیه اجرا می‌شود. هنوز درباره کیفیت اجرای بازی چیزی اعلام نشده است. این بازی روی کنسول‌های معمولی با سرعت ۳۰ فریم بر ثانیه اجرا خواهد شد. گفته شده بازی در دو حالت مختلف روی کنسول‌های ایکس‌باکس وان ایکس و پلی‌استیشن ۴ پرو اجرا می‌شود. حالت اول، کیفیت تصویر بهتری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و حالت دوم با نرخ فریم بهتری اجرا می‌شود. پس این احتمال وجود دارد که بتوان این بازی را با کیفیت 4K و سرعت ۳۰ فریم بر ثانیه اجرا کرد.

سازندگان بازی اعلام کرده‌اند که بازی Borderlands 3 هیچ‌گونه خرید درون برنامه‌ای نخواهد داشت؛ اما بعدا مشخص شد که تنها یکسری آیتم‌های ظاهری برای بازی عرضه می‌شود که بازیکنان می‌توانند آنها را خریداری کنند. گفته شده این آیتم‌ها روی گیم‌پلی بازی تاثیر نمی‌گذارند و تنها جنبه زیبایی دارند. در آخر هم مشخص شد که برای به پایان رساندن بازی به ۳۰ ساعت زمان نیاز دارید.

بازی Borderlands 3 در تاریخ ۲۲ شهریورماه برای ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و کامپیوترهای شخصی راهی بازار می‌شود. در ادامه می‌توانید تریلر گیم پلی Borderlands 3 را ببینید:


منبع:‌ GematsuVG247

علاقه‌ مجید به بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی باعث شد که او در این حوزه فعالیت زیادی داشته باشد. مجید سال‌های زیادی است که در حوزه بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی فعالیت می‌کند و درکنار اینکه خبرها و اتفاقات روز این حوزه را دنبال می‌کند، علاقه‌ زیادی به داستان‌ها و فیلم‌های فانتزی هم دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید