فصل پاییز هم شروع شد و به اولین باکس آفیس این فصل یعنی باکس آفیس هفته اول مهر می‌رسیم. هفته گذشته، جدیدترین اثر کمپانی یونیورسال یعنی انیمیشن «نفرت‌انگیز» توانست در صدر جدول باکس آفیس قرار بگیرد و حتی فیلم جدید این کمپانی، «دانتون ابی»، رتبه دوم باکس آفیس را در دست گرفت. این‌طور که به نظر می‌رسد، کمپانی یونیورسال قصد دارد فصل پاییز را با درآمد زیادی آغاز کند؛ درحالی‌که کمپانی رودساید هم بااینکه سرمایه‌گذاری زیادی روی فیلم «جودی» نکرده بود، توانست جزو ۱۰ تای اول باکس آفیس قرار بگیرد. دو فیلم «شیادان» و «آن: بخش دوم» هم به فروش خوبشان ادامه دادند و رتبه‌های سوم و چهارم باکس آفیس را به‌دست آوردند. با گیکیطور در بررسی جدول باکس آفیس هفته اول مهر ماه همراه شوید.


در صدر جدول باکس آفیس، جدیدترین انیمیشن استودیوی DreamWorks که توسط کمپانی یونیورسال پخش شده قرار دارد. این انیمیشن که «نفرت‌انگیز» (Abominable) نام دارد، توانست در اولین هفته اکرانش به فروش ۲۰٫۸۵ میلیون دلاری دست پیدا کند. بااینکه این رقم خیلی زیاد نیست، ولی «نفرت‌انگیز» را به پرفروش‌ترین انیمیشن اورجینال سال ۲۰۱۹ (اورجینال یعنی فیلم یا انیمیشنی که دنباله‌ای از قسمت‌های قبلی‌اش نباشد) تبدیل می‌کند. به‌علاوه در کنار دو فیلم «ما» و «پسران خوب» این انیمیشن سوم اثر اورجینال کمپانی یونیورسال است که در رتبه اول باکس آفیس قرار می‌گیرد. در ضمن این هشتمین اثر یونیورسال هم محسوب می‌شود که در سال ۲۰۱۹ در صدر جدول باکس آفیس قرار می‌گیرد و سال ۲۰۱۹ را به موفق‌ترین سال برای این کمپانی تبدیل می‌کند.

البته با همه این‌ها، در نظر داشته باشید که «نفرت‌انگیز» با بودجه سنگین ۷۵ میلیون دلاری ساخته شده است و هنوز مسیر زیادی در پیش دارد تا حتی بتواند هزینه‌های ساختش را پوشش دهد. به‌علاوه، انیمیشن مورد انتظار «خانواده آدامز» به‌زودی اکران می‌شود و کار را برای «نفرت‌انگیز» بسیار سخت خواهد کرد. میانگین امتیاز «نفرت‌انگیز» در وب‌سایت RottenTomatoes در حال حاضر ۹۶ درصد است و این انیمیشن از CinemaScore هم امتیاز A را کسب کرد. طبق آمارهای این وب‌سایت، ۵۶ درصد از تماشاگران «نفرت‌انگیز» را خانم‌ها تشکیل داده‌اند.

خارج از آب‌های آمریکا و در سینماهای بین‌المللی، «نفرت‌انگیز» در ۳۰ کشور اکران شد که درمجموع توانست از همه آن‌ها به فروش ۸٫۸ میلیون دلاری دست پیدا کند. در بین این ۳۰ کشور، مکزیک و برزیل با ۱٫۹۸ و ۱٫۴۵ میلیون دلار، بیشترین سهم را از فروش بین‌المللی این انیمیشن داشته‌اند. این هفته، «نفرت‌انگیز» در کشورهای ایتالیا و روسیه هم اکران خواهد شد.

در ادامه تریلر انیمیشن «نفرت‌انگیز» را ببینید:


هفته پیش هفته خیلی لذت‌بخشی برای کمپانی یونیورسال بود؛ چراکه آن‌ها حتی رتبه دوم باکس آفیس هفته اول مهر را به خودشان اختصاص دادند. فیلم «دانتون ابی» (Downton Abbey) که با اکران خیلی پرفروشی شروع به‌کار کرد در دومین هفته اکرانش ۱۴٫۵ میلیون دلار فروش داشت تا کل فروش آن در آمریکای شمالی به ۵۸٫۵ میلیون دلار برسد. این یعنی فقط پس از ۱۰ روز، این فیلم توانست به پنجمین فیلم پرفروش استودیوی سازنده یعنی Focus Features تبدیل شود.

در سینماهای بین‌المللی هم، «دانتون ابی» معادل ۱۰ میلیون دلار فروش داشت تا جمع فروش بین‌المللی آن به ۴۸٫۶ میلیون دلار برسد. یک جمع ساده نشان می‌دهد که این فیلم تاکنون ۱۰۷٫۱ میلیون دلار در سراسر جهان فروش داشته است.


«شیادان» (Hustlers) جدیدترین اثر STX، عملکرد خیلی خوبش را ادامه داد و در باکس آفیس هفته اول مهر هم در رتبه سوم قرار گرفت. این در حالی است که فروش ۱۱٫۴۷ میلیون دلاری این فیلم در مقایسه با هفته پیش فقط ۳۲ درصد افت داشته است. با این رقم، جمع فروش خانگی «شیادان» به بیش از ۸۰ میلیون دلار می‌رسد. این فروش، «شیادان» را به سومین اثر پرفروش استودیوی STX تبدیل کرده است و به‌زودی به سومین فیلم این استودیو تبدیل می‌شود که از فروش ۱۰۰ میلیون دلاری در باکس آفیس آمریکای شمالی عبور می‌کند. در سینماهای بین‌المللی هم این فیلم نزدیک به ۳ میلیون دلار فروش داشت تا جمع فروش بین‌المللی آن به ۱۵ میلیون دلار و کل فروش جهانی‌اش به ۹۵ میلیون دلار برسد.


در رتبه چهارم باکس آفیس هفته اول مهر ، قسمت دوم فیلم ترسناک «آن» (It) با نام «آن: بخش دوم» (It: Chapter Two) قرار دارد که این فیلم هم فقط ۳۲ درصد افت فروش را تجربه کرد و توانست ۱۰٫۴ میلیون دلار در آمریکا فروش داشته باشد. حالا جمع فروش خانگی این فیلم به ۱۹۳٫۹ میلیون دلار می‌رسد و به نظر می‌رسد که به‌راحتی بتواند از مرز ۲۰۰ میلیون دلار هم عبور کند.

در سینماهای بین‌المللی هم، بخش دوم «آن» در هفته گذشته ۱۱ میلیون دلار درآمد داشت تا جمع فروش بین‌المللی و کل فروش جهانی این فیلم به ترتیب به ۲۲۳٫۵ و ۴۱۷٫۴ میلیون دلار برسد.


جمع‌بندی پنج فیلم اول باکس آفیس هفته اول مهر را با «به سوی ستارگان» (Ad Astra) انجام می‌دهیم که افت شدید ۴۷ درصدی را هفته دوم اکرانش تجربه کرد و فقط ۱۰٫۱ میلیون دلار در آمریکا فروش داشت. جمع فروش خانگی این فیلم ۳۵٫۵ میلیون دلار است.

در سینماهای خارج از آمریکا هم ۱۸ میلیون دلار دیگر از ۵۰ کشور به فروش این فیلم اضافه شد تا جمع فروش بین‌المللی «به سوی ستارگان» به ۵۳٫۵ میلیون دلار برسد. این دو عدد را که کنار هم قرار دهید به رقم ۸۹ میلیون دلار می‌رسید که معادل مجموع فروش جهانی این فیلم است.


خارج از پنج فیلم اول، فیلم «جودی» (Judy) از اکران‌های مهم هفته گذشته محسوب می‌شود که فقط در ۴۶۱ سینما اکران شد، ولی به فروش خیلی خوب ۳٫۰۹ میلیون دلار رسید و در رتبه هفتم باکس آفیس هفته اول مهر قرار گرفت.

این فیلم از وب‌سایت CinemaScore هم امتیاز -A را کسب کرد. آمارهای این فیلم نشان می‌دهد که ۶۰ درصد از تماشاگران «جودی» را خانم‌ها تشکیل داده‌اند و ۷۹ درصد از همه تماشاگران بیش از ۳۵ سال داشته‌اند.


اما هفته آینده بالاخره و پس از ماه‌ها انتظار، فیلم جنجالی «جوکر» (Joker) با بازی فوق‌العاده «خواکین فینیکس» اکران گسترده‌اش را در ۴۰۰۰ سینمای آمریکا آغاز می‌کند و انتظار داریم که به‌راحتی و با اختلاف زیادی در صدر جدول باکس آفیس هفته بعد بنشیند.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید