اگر شما هم یک عکاس یا ویدیو ساز هستید، حتما می‌دانید که استفاده از ابزارهای ویرایش مثل ادوبی فتوشاپ یا ادوبی پریمیر می‌تواند برای خودش کابوسی باشد؛ این ابزارها با این‌که بسیار قدرتمند هستند و اکثر افراد متخصص و حرفه‌ای از آن‌ها استفاده می‌کنند، ولی امکانات زیاد آن‌ها می‌تواند گیج‌کننده باشد. حالا خبر خوب این‌که شرکت ادوبی برای این‌که این ابزارها را کاربرپسندتر کند و بتواند کاربران مبتدی را هم به جامعه هدف آن‌ها اضافه کند، ادوبی فتوشاپ المنتس 2020 و ادوبی پریمیر المنتس 2020 را با یک سری ابزار مرتبط با هوش مصنوعی معرفی کرد که انجام اکثر ویرایش‌ها را ساده‌تر می‌کند.

ابزارهای جدید که Adobe Sense AI نام دارند، یک سری کارهای مهم مثل دور بری را ساده‌تر می‌کنند و تعداد کلیک‌های موردنیاز برای انجام آن‌ها را به‌مراتب کاهش می‌دهند. برای مثال در فتوشاپ المنتس 2020 ، شرکت ادوبی یک ابزار برای انتخاب سوژه با یک کلیک معرفی کرده است که می‌تواند افراد یا هر جسم دیگری را با بهترین کیفیت دور بری کرده و پس‌زمینه آن را حذف کند. برای افراد تازه‌کار که تخصص زیادی در استفاده از ابزار دور بری ندارند، بریدن مواردی مثل مو (به‌خصوص موهای فرفری) یا هر جسمی که شکل و شمایل متعارفی نداشته باشد کابوس است و این ابزار می‌تواند کمک زیادی به آن‌ها بکند.

پریمیر المنتس 2020 هم ابزار دیگری به همراه دارد که می‌تواند ویدیوهایی را که خیلی تاریک ضبط شده باشند، روشن و واضح کند. این کار به‌سادگی و فقط با چند کلیک انجام می‌شود. به‌علاوه این ابزار می‌تواند کیفیت تصاویر و حتی نویز ویدیو را کاهش دهد.

بنابراین به نظر می‌رسد که ادوبی فتوشاپ 2020 و ادوبی پریمیر المنتس 2020 بتوانند به ابزارهای خیلی مفیدی برای افراد تازه‌کار در صنعت ویرایش تصویر و ویدیو تبدیل شوند. جزئیات بیشتر را در مورد این دو نرم‌افزار می‌تواند در لینک منبع این خبر در وبلاگ ادوبی بخوانید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید