گوگل به‌طور رسمی اعلام کرد که نسخه بعدی سیستم‌عامل اندروید که پیش از این با نام اندروید کیو معرفی شده بود، اندروید 10 و بدون هیچ پسوندی نام دارد. در جریان معرفی اندروید 10 ، لوگو و رنگ‌بندی جدید ربات اندروید هم مشخص شد.

پیش از معرفی اندروید 10 ، گوگل برای نام‌گذاری نسخه‌های مختلف سیستم‌عامل موبایلش از نام دسرهای شیرین استفاده می‌کرد؛ اما از اندروید 10 به بعد، این پسوندها حذف شده‌اند و از این به بعد، نسخه‌های مختلف اندروید، فقط با اعداد مشخص می‌شوند. گوگل می‌گوید که این کار را برای این انجام داده است که نام شیرینی‌ها در برخی از کشورها، معنای صحیحی ندارد.

معرفی اندروید 10 03

تغییر بعدی، به لوگوی اندروید برمی‌گردد. از زمان معرفی اولین نسخه از این سیستم‌عامل، ربات سبزرنگ و معروف اندروید همیشه و در همه جای این سیستم‌عامل حضور داشته و در سال‌های مختلف از سبز مایل به زرد به سبز لیمویی و حالا به سبز مایل به آبی تغییر رنگ داده است. گوگل می‌گوید که این تغییر رنگ برای این است که لوگوی اندروید، بیشتر با سیاست‌های این شرکت برای بهبود تجربه کاربری همسو شود و رنگ‌های قبلی، برای برخی از کاربران که به بیماری کوررنگی دچار بودند، قابل‌تشخیص نبود؛ چراکه کوررنگی سبز-قرمز، شایع‌ترین نوع کوررنگی است و اضافه کردن رنگ آبی به لوگوی سبز اندروید، تشخیص آن را برای افراد بیشتری امکان‌پذیر می‌کند.

با معرفی اندروید 10 ، گوگل یک سری تغییر هم در ظاهر لوگوی اندروید ایجاد کرد. فونت جدید، خمیدگی بیشتری دارد تا بتواند با خمیدگی‌های ربات اندروید همسو شود. بدن ربات اندروید هم حذف شده و فقط سر آن در لوگوی اندروید باقی مانده است. البته، سر ربات هم تغییر کرده و چشم‌ها و شاخک‌های ربات طوری قرار گرفته‌اند تا ربات، ظاهر دوستانه‌تری داشته باشد.

معرفی اندروید 10 02

اندروید 10 قرار است از سال آینده میلادی برای گوشی‌های مختلف منتشر شود و همه این تغییرات هم روی سیستم‌عامل محبوب گوگل اعمال خواهند شد. در ادامه می‌توانید ویدیوی رسمی معرفی اندروید 10 را ببینید:


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید