باز هم یک باکس آفیس دیگر و مرور پنج فیلم برتر جدول در گیکیطور. این هفته، کمپانی لاینزگیت فیلم Angel Has Fallen را اکران کرد که برخلاف انتظارها، عملکرد خیلی خوبی داشت و توانست در صدر جدول باکس آفیس هفته اول شهریور ۹۸ قرار بگیرد. این دومین صدرنشینی کمپانی لاینزگیت پس از جان ویک ۳ محسوب می‌شود. همچنین فیلم Overcomer که جدیدترین اثر کمپانی سونی است، توانست عملکردی فراتر از پیش‌بینی‌ها داشته باشد و در نهایت، «هابز و شاو» در چین اکران شد که به پرفروش‌ترین اکران ماه آگوست در آن کشور تبدیل شد. با گیکیطور همراه باشید.

فیلم جدید کمپانی لاینزگیت با نام «انجل سقوط کرده است» (Angel Has Fallen) با فروش خانگی ۲۱٫۲۵ میلیون دلار توانست در صدر جدول باکس آفیس هفته اول شهریور ۹۸ قرار بگیرد. این فیلم که سومین قسمت از سری فیلم‌های Fallen محسوب می‌شود، با اختلاف خیلی کمی از قسمت قبلی (London Has Fallen) که ۲۱٫۶ میلیون دلار فروخته بود، هفته اول اکرانش را به‌پایان رساند؛ باوجود این، اولین قسمت از سری فیلم‌های Fallen محسوب می‌شود که توانست در صدر باکس آفیس قرار بگیرد. دلیل این موضوع را می‌توانیم زمان‌بندی مناسب Angel بدانیم؛ چراکه همیشه اواخر ماه آگوست، فیلم مطرحی اکران نمی‌شود و باکس آفیس شرایط آرامی دارد.

باکس آفیس هفته اول شهریور ۹۸ 01

میانگین نقدهای «انجل» در وب‌سایت RottenTomatoes تا به این لحظه، ۹۴ درصد بوده است. با توجه به محتوای اکشن و سیاسی فیلم، دور از انتظار نبود که بیش از ۵۸ درصد از تماشاگران هفته اول اکران آن را افراد بالای ۳۰ سال تشکیل داده‌اند.

کمدی +۱۷ سال کمپانی یونیورسال، «پسران خوب» (Good Boys)، با فروش داخلی ۱۱٫۷۵ میلیون دلاری در دومین هفته فروشش، در رتبه دوم باکس آفیس هفته اول شهریور ۹۸ قرار گرفت. این فیلم در مقایسه با هفته گذشته‌اش، افت فروش ۴۵ درصدی داشت و حالا کل فروش خانگی‌اش از مرز ۴۲ میلیون دلار عبور کرد.

باکس آفیس هفته اول شهریور ۹۸ 02

در سینماهای بین‌المللی، «پسران خوب» در هفته گذشته در ۲۲ کشور اکران شد و توانست ۳٫۵ میلیون دلار فروش داشته باشد تا مجموع فروش بین‌المللی آن به ۷ میلیون دلار برسد. با این اوصاف، کل فروش جهانی «پسران خوب» پس از دو هفته اکران به ۴۹ میلیون دلار رسید.

درام جدید سونی با نام «غالب» (Overcomer) که هفته پیش اکران شد، با عملکردی کاملا فراتر از انتظار، کار خود را ۸٫۲ میلیون دلار از ۱۷۲۳ سینما آغاز کرد و توانست رتبه سوم باکس آفیس هفته اول شهریور ۹۸ را به خودش اختصاص دهد. این سومین اکران پرفروش کارگردانان این فیلم یعنی برادران کندریک است. آخرین فیلم آن‌ها «اتاق جنگ» (War Room) نام داشت که در سال ۲۰۱۵ با فروش ۱۱٫۳ میلیون دلار اکران شد و درنهایت به ۶۷ میلیون دلار رسید.

باکس آفیس هفته اول شهریور ۹۸ 03

مثل «اتاق جنگ»، فیلم «غالب» هم با استقبال خیلی خوبی از طرف منتقدین و تماشاگران مواجه شد. میانگین امتیاز این فیلم در وب‌سایت RottenTomatoes در حال حاضر ۹۹ درصد و تماشاگران به اکران این فیلم، امتیاز A+ را در وب‌سایت CinemaScore داده‌اند. این موضوع نشان می‌دهد که فیلم Overcomer احتمالا مدت زیادی در رتبه‌های برتر باکس آفیس خواهند ماند.

«شیر شاه» (The Lion King) با ورود به ششمین هفته اکرانش، افت فروش ۳۵ درصدی را تجربه کرد. این فیلم در هفته گذشته توانست ۸٫۲ میلیون دلار دیگر درآمد داشته باشد تا مجموع فروش خانگی آن از مرز ۵۱۰ میلیون دلار عبور کند.

باکس آفیس هفته اول شهریور ۹۸ 04

«شیر شاه» که حالا به یکی از پرفروش‌ترین آثار کمپانی دیزنی تبدیل شده است، این هفته در سینماهای بین‌المللی ۳۰ میلیون دلار درآمد داشت تا بتواند مجموع فروش بین‌المللی‌اش را به یک میلیارد دلار نزدیک کند. جمع این دو عدد نشان می‌دهد که فیلم «شیر شاه» تا به امروز بیش از ۱٫۵ میلیارد دلار در سراسر جهان فروش داشته است و در رتبه چهارم باکس آفیس هفته اول شهریور ۹۸ قرار بگیرد.

جمع‌بندی باکس آفیس این هفته را با فیلم دنباله فرعی «سریع و خشن» یعنی «هابز و شاو» (Hobbs & Shaw) انجام می‌دهیم که با ورود به چهارمین هفته اکرانش توانست ۸٫۱ میلیون دلار در هفته گذشته در آمریکا فروش داشته باشد تا کل فروش داخلی خود را به ۱۴۷ میلیون دلار برساند.

باکس آفیس هفته اول شهریور ۹۸ 05

اما مهم‌ترین خبر در مورد «هابز و شاو» این است که در هفته گذشته این فیلم در کشور چین اکران شد و توانست در همین یک هفته، ۱۰۲ میلیون دلار از این کشور درآمد داشته باشد؛ رقمی که آن را به پرفروش‌ترین اکران ماه آگوست در چین تبدیل می‌کند. همچنین پس از فیلم «سرنوشت خشن» (The Fate of the Furious)، «هابز و شاو» به دومین اکران پرفروش در کل سری «سریع و خشن» در کشور چین تبدیل شد. در کل، این فیلم تا به امروز ۵۸۸٫۹ میلیون دلار در سراسر جهان فروش داشته است.

اما هفته آینده، فیلم ترسناک Don’t Let Go اکران گسترده‌اش را آغاز می‌کند؛ البته کمپانی سازنده هنوز مشخص نکرده است که این فیلم قرار است در چند سینما اکران شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید