دوره سینمای تابستانی رو به اتمام است و دوباره با یکی از کسل‌کننده‌ترین هفته‌های سال از نظر آمار فروش فیلم‌ها در باکس آفیس مواجه هستیم. در حقیقت، این هفته، دومین هفته کم‌فروش باکس آفیس در سال ۲۰۱۹ محسوب می‌شود به‌طوری‌که کل ۱۲ فیلم صدر جدول، مجموعا فقط ۶۹٫۵ میلیون دلار فروش داشتند. البته باوجود این، کل تابستان امسال با مجموع فروش ۴٫۲۲ میلیارد دلار در آمریکا، هشتمین تابستان پرفروش تاریخ سینما بوده است. بد هم نیست بدانید که تابستان امسال در مقایسه با تابستان سال گذشته، افت فروش ۴ درصدی را شاهد هستیم. پس از این آمار و ارقام، با گیکیطور همراه شوید تا به بررسی پرفروش‌ترین فیلم‌های یک هفته گذشته در باکس آفیس هفته دوم شهریور ۹۸ بپردازیم.

اثر جدید کمپانی لاینزگیت یعنی «انجل سقوط کرده است» (Angel Has Fallen) با فروش خانگی ۱۱٫۵۷ میلیون دلار، توانست در صدر جدول باکس آفیس هفته دوم شهریور ۹۸ قرار بگیرد. این فیلم در دو هفته اول اکرانش، توانسته صدر جدول باکس آفیس را حفظ کند که البته با توجه به این‌که فیلم خاصی در این دو هفته اکران نشده است، کار سختی به نظر نمی‌رسد.

باکس آفیس هفته دوم شهریور ۹۸ 01

انتظار داریم که تا آخر امروز (دوشنبه)، فروش هفتگی این فیلم از مرز ۱۴٫۵ میلیون دلار هم عبور کند تا مجموع فروش آن در ایالات‌متحده به ۴۳٫۶ میلیون دلار برسد.


کمدی +۱۸ سال «پسران خوب» (Good Boys) هم در هفته گذشته با افت فروش ۲۱ درصدی در مقایسه با دو هفته پیش، رتبه دوم باکس آفیس هفته دوم شهریور ۹۸ را در اختیار گرفت. این فیلم توانست در هفته گذشته معادل ۹٫۱۹ میلیون دلار فروش داشت تا کل فروش خانگی فیلم به ۵۶ میلیون دلار برسد.

باکس آفیس هفته دوم شهریور ۹۸ 02

انتظار داریم که تا پایان دوشنبه، این رقم به ۱۱٫۶ میلیون دلار برسد و با این پیش‌بینی، مجموع فروش پسران خوب در کشور آمریکا به ۵۸٫۵ میلیون دلار خواهد رسید. در سینماهای بین‌المللی هم پسران خوب توانستند ۲٫۷ میلیون دلار در هفته گذشته فروش داشته باشند که مجموع فروش بین‌المللی آن را به ۷۰ میلیون دلار می‌رساند.


«شیر شاه» (The Lion King) در هفته‌ای که گذشت توانست ۶٫۷ میلیون دلار درآمد داشته باشد که به‌احتمال زیاد تا پایان امروز به ۹ میلیون دلار می‌رسد. اگر این احتمال را جدی بگیریم، مجموع فروش شیر شاه در ایالات‌متحده تاکنون ۵۲۳ میلیون دلار خواهد بود.

باکس آفیس هفته دوم شهریور ۹۸ 03

در سینماهای بین‌المللی هم، شیر شاه در هفته گذشته ۲۰٫۶ میلیون دلار فروش داشت تا مجموع فروش بین‌المللی آن به ۱٫۰۴۱ میلیارد دلار برسد. این دو عدد را که در کنار هم قرار دهیم به رقم ۱٫۵۶ میلیارد دلار می‌رسیم که کل فروش جهانی شیر شاه را تا به امروز نشان می‌دهد. این فیلم هنوز به فروش بیشتری نیاز دارد تا بتواند قسمت اول «انتقام‌جویان» را پشت سر بگذارد و به هفتمین فیلم پرفروش تاریخ سینما تبدیل شود.


جایگاه چهارم باکس آفیس هفته دوم شهریور ۹۸ در اختیار دنباله فرعی «سریع و خشن» یعنی «هابز و شاو» (Hobbs & Shaw) است. اثر محبوب و پرفروش کمپانی یونیورسال، در هفته گذشته با افت فروش ۲۲ درصدی مواجه شد و توانست به فروش خانگی ۶٫۲۸ میلیون دلار برسد. البته انتظار داریم که تا پایان امروز، میزان فروش هابز و شاو از مرز ۸ میلیون دلار هم عبور کند. اگر ۸ میلیون دلار را رقم نهایی در نظر بگیریم، مجموع فروش خانگی این فیلم به ۱۵۹ میلیون دلار می‌رسد و این در حالی است که وارد پنجمین هفته اکرانش می‌شویم.

باکس آفیس هفته دوم شهریور ۹۸ 04

در سینماهای بین‌المللی هم، هابز و شاو در هفته گذشته به فروش خیلی خوب ۳۹ میلیون دلار دست پیدا کرد که این رقم، مجموع فروش بین‌المللی آن را به رقم ۶۸۴ میلیون دلار می‌رساند.


و جمع‌بندی این هفته را با اثر جدید کمپانی سونی یعنی «برنده» (Overcomer) انجام می‌دهیم که با فروش خانگی ۵٫۷ میلیون دلار در هفته گذشته (۷٫۸ میلیون دلار تا پایان امروز) توانست در رتبه پنجم باکس آفیس هفته دوم شهریور ۹۸ قرار بگیرد.

باکس آفیس هفته دوم شهریور ۹۸ 05

این فیلم تا به امروز در سینماهای آمریکا نزدیک به ۱۹ میلیون دلار فروش داشته است.


از هفته آینده، فصل پاییز در گیشه‌های سینمایی آمریکا آغاز می‌شود و اولین اکران مهم این فصل، قسمت دوم فیلم ترسناک It با نام It: Chapter Two خواهد بود که این هفته اکران گسترده‌اش را در ۴۴۰۰ سینمای آمریکا آغاز می‌کند.

باکس آفیس هفته دوم شهریور ۹۸ 06

قسمت اول این فیلم که در سال ۲۰۱۷ اکران شد، توانست به موفقیت چشمگیری دست پیدا کند و رکوردهای زیادی را در ژانر سینمای وحشت جابجا کرد. تریلر قسمت دوم فیلم It را می‌توانید در ادامه ببینید:


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید