درست وقتی فکر می‌کنید سال ۲۰۲۰ نمی‌تواند از این بدتر شود، روز جمعه ۱۴ آگوست، شایعاتی در رسانه‌های اجتماعی پخش می‌شود مبنی بر اینکه «آنابل»، عروسک واقعی نفرین شده از موزه اوکالت وارن‌ها (صاحبان عروسک) فرار کرده است. به همین دلیل کلمه عروسک آنابل و فرار عروسک آنابل جزو پرطرفدارترین ترند این روزها در توییتر بود. در این مقاله داستان واقعی فرار عروسک آنابل را با هم مرور می‌کنیم تا ببینیم این داستان واقعیت دارد یا شایعه است.

با گیکیطور همراه باشید!

فرار عروسک آنابل ؛ از شایعه تا واقعیت

بسیاری از مردم واقعا عاشق فیلم‌های ترسناک هستند، در واقع ترسیدن را دوست دارند و از حس هیجانی که ترس به آن‌ها می‌دهد خوششان می‌آید. اما وقتی صحبت از فیلم‌های ترسناک ساخته شده بر اساس داستان واقعی می‌شود، همه از ترس زیر پتو قایم می‌شوند و ترجیح می‌دهند درباره آن صحبت نکنند. این فیلم‌ها خیلی هم سرگرم‌کننده نیستند و همه بیش از حد وحشت می‌کنند.

به نظر شما «آنابل» فقط شخصیتی در یک فیلم ترسناک است؟ نه!

فیلم آنابل اگرچه بیشتر داستانی و فانتزی بود، اما پایه و اساس اصلی فیلم بر اساس کارهای شیطانی عروسکی است که در واقعیت وجود دارد. این عروسک در موزه‌ای در کانکتیکات نگه‌داری می‌شود که پر از اشیای ماوراءالطبیعه است و توسط زوجی محقق در این زمینه ساخته شد و با دقت و به خوبی از آن محافظت می‌شود.

بیشتر بخوانید: داستان واقعی آنابل چیست؟ آیا این عروسک در واقعیت هم شیطانی است؟

فرانشیز فیلم‌های احضار (Conjuring) از اتفاقات واقعی در زندگی محققان موارد ماوراءالطبیعه «اد و لورن وارن» (با بازی پاتریک ویلسون و ورا فارمیگا) الهام گرفته شده است، اگرچه عروسک واقعی آنابل با عروسک همتای خود در فیلم بسیار متفاوت است.

پیش از بررسی داستان واقعی فرار عروسک آنابل، کمی درباره او صحبت کنیم. همانطور که در مجموعه فیلم‌های احضار و اسپین‌آف‌های آنابل نشان داده شد، عروسک واقعی آنابل در سال ۱۹۷۰ به خانواده وارن تحویل داده شد و آن‌ها سرپرستی و مالکیت او را به عهده گرفتند. آن‌ها آنابل را در یک محفظه شیشه‌ای مخصوص در خانه خود حبس کردند و بعدها به موزه شگفت‌انگیز وارن‌ها در کانکتیکات منتقل شد.

بیشتر بخوانید: داستان واقعی آنابل ؛ پیش از دیدن فیلم، این مقاله را بخوانید

«لورن وارن» که سال گذشته از دنیا رفت، در سال ۲۰۱۴ توضیح داد که چرا از بین بردن عروسک آنابل گزینه خوبی نیست. او در مصاحبه‌ای می‌گوید: «از بین بردن عروسک فقط عروسک را حذف می‌کند، نه شیطانی که در او زندگی می‌کند. وقتی عروسک باشد، حداقل می‌دانیم کجاست و آزاد و رها نمی‌چرخد و به دیگران صدمه نمی‌زند. ما یک کشیش کاتولیک داریم که دعایی قوی و ضروری را در اطراف عروسک می‌خواند و این دعا مثل یک حفاظ عمل می‌کند و از فرار عروسک آنابل یا روح شیطانی او جلوگیری می‌کند. شیطان و نیت‌های پلید نمی‌توانند به مقدسات نفوذ کنند. به این دعا به چشم یک حصار برقی سگ نگاه کنید، چیزی که سگ را در مرزهای مشخص نگه می‌دارد.»

از سال ۲۰۱۴ به سرعت به زمان حال برمی‌گردیم، یعنی روز ۱۴ آگوست ۲۰۲۰، زمانی که رسانه‌های اجتماعی میزبان شایعاتی شدند مبنی بر اینکه آنابل به طریقی از این مرزها عبور کرده و از موزه فرار کرده تا زندگی را از این هم تلخ‌تر کند؛ شایعاتی که به فرار عروسک آنابل دامن می‌زدند و ترس و وحشت زیادی را بین مردم پخش کردند.

فرار عروسک آنابل - ۱

خوشبختانه، خیلی زود بعد از پخش شدن شایعه فرار عروسک آنابل، این خبر تکذیب شد. در واقع عروسک آنابل از موزه وارن‌ها فرار نکرده است، چون همانطور که Newsweek گزارش می‌دهد، «آنابل مدت زیادی است که در موزه زندگی نمی‌کند، او در خانه «تونی اسپرا»، داماد وارن‌ها زندگی می‌کند.»

به گفته خبرگزاری Heavy، شایعات فرار عروسک آنابل از آنجایی شروع شد که «آنابل والیس»، بازیگری که با «تام کروز» همکاری کرده بود، در مصاحبه‌ای گفته بود چطور توانسته ستاره‌ای را پیدا کند که با او فرار کند. ظاهرا این قسمت از صحبت‌های او به «آنابل فرار کرد» ترجمه و تفسیر شده بود و این اتفاقات فقط در اینترنت میفتد و همین اشتباه باعث شد شایعات سریع‌تر از ویروس کرونا در جهان پخش شوند.

یکی از کاربران یوتیوب که در واقع همان «تونی اسپرا» بود، سریعا اظهار کرد شایعه فرار عروسک آنابل فقط یک شوخی فریبنده اینترنتی دیگر است و هیچ عروسک نفرین‌شده‌ای از موزه فرار نکرده و در خیابان‌ها نمی‌چرخد! او در ویدیویی که از خودش ضبط کرده آنابل را هم نشان می‌دهد و می‌گوید با وجود اقدامات امنیتی زیادی که در این موزه به کار گرفته، اگر اتفاقی بیفتد تا آنابل بخواهد فرار کند، او خیلی زود خبردار می‌شود.

در کنار شایعات فرار عروسک آنابل ، کمپانی New Line Cinema در روز ملی عروسک، ویدیوی بامزه‌ای در اینترنت پخش کرد که در آن همتای آنابل در فیلم‌های این مجموعه، اوقات قرنطینه را می‌گذراند و بعد از حدود ۱۴۰ روز بالاخره تصمیم می‌گیرد از خانه خارج شود و در واقع نوعی کنایه به این شایعه بوده است.

شاید امشب بتوانید کمی راحت‌تر بخوابید 😊

فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی، عاشق فناوری و هر چیزی که تو این حوزه قرار می‌گیره. طرفدار دو آتیشه برند اپل و عاشق نوشتن درباره محصولات و تولیدات جدید در حوزه تکنولوژی. تولید محتوا و زبان انگلیسی دو تا از علایق زندگیشه و از این کار لذت می‌بره.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید