اگر به هر دلیلی می‌خواهید بدون استفاده از شماره اصلی خودتان با کسی تماس بگیرید، باید روش‌های ساخت شماره مجازی را یاد بگیرید و در گیکیطور ما این کار را به شما یاد می‌دهیم.

گاهی استفاده از شماره اصلی یا دادن آن به کسانی که نمی‌شناسید، می‌تواند آزاردهنده یا حتی خطرناک باشد. اما بیشتر وبسایت‌ها برای ساخت حساب کاربری یا ایجاد دسترسی به بعضی قابلیت‌ها از شما می‌خواهند شماره خود را وارد کنید. خوشبختانه، درست مثل آدرس ایمیل‌ها و کارت‌های اعتباری مجازی و ناشناس، می‌توانید برای ساخت شماره مجازی ، ناشناس و کاربردی اقدام کنید تا شماره اصلی‌تان امن و سالم بماند.

شماره مجازی اسامی دیگری هم دارد و به شماره‌تلفن‌های از بین رونده، شماره‌های تقلبی یا شماره‌های از بین رونده هم معروف هستند.

وقتی از شماره مجازی استفاده می‌کنید، تنها همان شماره در اختیار دیگران قرار می‌گیرد و شماره اصلی شما محفوظ باقی می‌ماند، حتی اگر شماره مجازی روی گوشی شما زنگ بخورد. هر کس با شماره مجازی شما تماس بگیرد و یا شما با او تماس بگیرید نمی‌تواند شماره واقعی شما را ببیند.

در ادامه فهرستی از بهترین وبسایت‌ها و اپلیکیشن‌های ساخت شماره مجازی را به شما معرفی می‌کنیم که می‌توانید برای اهداف شخصی یا تجاری از آن‌ها استفاده کنید.

معرفی بهترین وبسایت‌ها و اپلیکیشن‌ها برای ساخت شماره مجازی

Google Voice

ساخت شماره مجازی - 1

مزایا

 • کاملا رایگان و بدون تاریخ مصرف
 • پشتیبانی از پست صوتی و کنترل تماس‌ها
 • امکان انتقال تمام تماس‌ها به پست صوتی
 • امکان دریافت تماس‌های ورودی روی چندین تلفن
 • امکان فیلتر کردن پیام‌ها و تماس‌های مزاحم و اسپم

معایب

 • رایگان نبودن تمام تماس‌ها

اپلیکیشن Google Voice یکی از برنامه‌های رایگان ساخت شماره مجازی است. این برنامه دسترسی شماره‌های مختلفی را به شما می‌دهد که می‌توانید از آن‌ها برای دریافت و ارسال تماس یا پیام استفاده کنید.

«گوگل ویس» با کامپیوتر و گوشی‌های هوشمند سازگار است. وقتی کسی با شماره مجازی شما تماس می‌گیرد، به گوشی یا کامپیوتری وصل می‌شود که شما انتخاب کردید.

اپلیکیشن رایگان یادگیری زبان - 3
اپلیکیشن رایگان یادگیری زبان - 2

Virtual Phone

مزایا

 • قابلیت دریافت فکس
 • قابلیت‌های رایگان
 • امکان استفاده از چند کاربر برای یک شماره تلفن

معایب

 • محدود بودن تماس‌های رایگان به 100 دقیقه در ماه

سرویس Virtual Phone یکی از برنامه‌های ساخت شماره مجازی است که هم به صورت محلی و هم در 120 کشور به شما خدمات ارائه می‌دهد و شامل امکاناتی مثل ضبط مکالمه، SMS، برنامه‌های تماس، پست صوتی، فکس، IVR (تلفن گویا یا پاسخگوی تعاملی مجازی)، انتقال تماس و غیره است.

راه‌اندازی این برنامه در مقایسه با دیگر برنامه‌ها و خدمات این فهرست بسیار راحت است و می‌توانید به راحتی اقدام به ساخت شماره مجازی کنید. استفاده از داشبورد وبسایت بسیار ساده است و می‌توانید به راحتی حساب کاربری خود را مدیریت کنید و اپلیکیشن موبایل کار را برای ما راحت‌تر هم می‌کند و می‌توانید پیام‌های مختلف ارسال کنید و با هر کس که می‌خواهید تماس بگیرید.

این برنامه قابلیت دیگری هم دارد و می‌توانید آن را در وبسایت خود قرار بدهید و کسانی که به وبسایت شما مراجعه می‌کنند، تنها با فشار یک دکمه با شما تماس بگیرند.

می‌توانید به صورت رایگان از این برنامه ساخت شماره مجازی استفاده کنید. تنها کاری که باید بکنید این است که یک شماره رایگان دائمی برای خود بسازید و هر ماه 100 دقیقه به طور رایگان از آن استفاده کنید. اگر بخواهید گزینه پولی را انتخاب کنید، 100 دقیقه اول رایگان خواهد بود اما بعد از آن باید برای استفاده بیشتر مبلغی پرداخت کنید.

Talkroute

مزایا

 • امکان دریافت تماس‌ها روی چند تلفن
 • امکان تغییر و شخصی‌سازی پیام‌های خوش‌آمدگویی
 • موسیقی انتظار قابل تغییر
 • امکان ضبط صوت برای پاسخ به تماس‌گیرنده‌ها
 • اپلیکیشن موبایل

معایب

 • قابل استفاده فقط برای مقاصد تجاری

درست مثل دیگر برنامه‌های ساخت شماره مجازی ، برنامه Talkroute به شما این امکان را می‌دهد یک شماره رایگان و یا محلی را انتخاب کنید تا از شماره اصلی خود محافظت کنید.

با این حال، برخلاف گزینه‌های دیگر در این فهرست، این سرویس فقط برای کاربران تجاری ساخته شده است. می‌توانید تماس‌های ورودی را به شماره مجازی خود انتقال بدهید و آن‌ها را روی هر شماره تلفن دیگر یا حتی زنجیره‌ای از شماره‌ها منتقل کنید و مطمئن شوید کسی شماره اصلی شما را پیدا نخواهد کرد.

چهار پلن برای Talkroute وجود دارد که می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب کنید. هر برنامه ویژگی‌ها و قابلیت‌های خاص خود را دارد. برای مثال، پلن مقدماتی (Basic) از همه ارزان‌تر است و البته Caller ID و منوی تماس ندارد.

اپلیکیشن رایگان یادگیری زبان - 3
اپلیکیشن رایگان یادگیری زبان - 2

TextPlus

ساخت شماره مجازی - 2

یکی از بهترین برنامه‌های ساخت شماره مجازی برنامه TextPlus است که در گوگل پلی و اپ استور اپل طرفداران زیادی دارد. رایگان بودن و استفاده آسان از این برنامه ، از دلایل محبوبیت آن است.

یکی از مواردی که درباره این برنامه ساخت شماره مجازی وجود دارد این است که حتما باید از فیلترشکن استفاده کنید، در غیر این صورت کار نمی‌کند. بعد از ثبت‌نام و ساخت حساب کاربری، می‌توانید شروع به ساخت شماره مجازی کنید.

اپلیکیشن رایگان یادگیری زبان - 3
اپلیکیشن رایگان یادگیری زبان - 2

TextNow

ساخت شماره مجازی - 3

یکی دیگر از برنامه‌های بسیار جذاب برای ساخت شماره مجازی برنامه TextNow است. این برنامه بیش از ۵۰۰هزار نصب دارد و نشان می‌دهد عده زیادی از آن استفاده می‌کنند. طی چند ماه اخیر این برنامه از TextPlus پیشی گرفته است و به یکی از برنامه‌های محبوب و پرطرفدار گوگل پلی تبدیل شده است.

اپلیکیشن رایگان یادگیری زبان - 3
اپلیکیشن رایگان یادگیری زبان - 2

Text Free

آخرین برنامه‌ای که در مقاله ساخت شماره مجازی به شما معرفی می‌کنیم، یکی از اپلیکیشن‌های ساخت شماره مجازی بسبیار محبوب به نام Text Free است. این برنامه هم برای ساخت و استفاده از شماره‌های مجازی کاربرد دارد.

بیش از 300 هزار نفر این اپلیکیشن را  دانلود و نصب کردند و همین مسئله نشان می‌دهد این برنامه از محبوبیت بالایی برخوردار است.

در پایان باید بگوییم ما این برنامه ساخت شماره مجازی را بررسی کردیم و مطمئن شدیم این برنامه واقعا مفید است، پس آن را دانلود کنید و لذت ببرید.

دریافت و ساخت شماره مجازی ایران

از آن‌جایی که به دلایل مسائل امنیتی و تحریم‌ها، اکثر برنامه‌هایی که معرفی کردیم ساخت شماره مجازی در ایران را امکان‌پذیر نمی‌کنند، بهتر است علاوه بر برنامه‌های بالا، روش‌های ساده ساخت شماره مجازی و داخل ایران را به شما یاد بدهیم.

خرید شماره مجازی ایران با کد +98 ساده و آسان است و باید ربات‌های معتبر در تلگرام را پیدا کنید که این کار را انجام می‌دهند. این شماره‌ها ریپورت نمی‌شوند و کاملا اختصاصی و برای شما در نظر گرفته می‌شوند. همچنین استفاده از یک ربات و وبسایت قابل اعتماد این تضمین را می‌دهد که پشتیبانی 24 ساعته داشته باشد و بتوانید از آن‌ها مشاوره بگیرید.

یکی از ربات‌هایی که می‌توانید به آن مراجعه کنید @UNumberbot است. البته ما اصالت و اعتبار این ربات را تأیید یا تکذیب نمی‌کنیم و صرفا معرفی یکی از درگاه‌هاست که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

با استفاده از این ربات می‌توانید کشور مورد نظرتان را انتخاب کنید و با توجه به قیمت شماره، هزینه آن را بپردازید و اقدام به ساخت شماره مجازی کنید.

منبعگیکیطور
فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی، عاشق فناوری و هر چیزی که تو این حوزه قرار می‌گیره. طرفدار دو آتیشه برند اپل و عاشق نوشتن درباره محصولات و تولیدات جدید در حوزه تکنولوژی. تولید محتوا و زبان انگلیسی دو تا از علایق زندگیشه و از این کار لذت می‌بره.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید