سرویس حق اشتراکی اپل تی وی پلاس قرار است تا چند ماه دیگر رسما راه‌اندازی شود. اپل شب گذشته نه تنها قیمت اپل تی وی پلاس را اعلام کرد، بلکه به تاریخ راه‌اندازی هم اشاره کرد. قیمت اپل تی وی پلاس بسیار شگفت‌انگیز است. این سرویس با قیمت ماهانه ۴٫۹۹ دلار در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد و از تاریخ ۱۰ آبان هم راه‌اندازی می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند از آن استفاده کنند. اپل اعلام کرد اگر فردی آیفون، آیپد یا اپل تی وی خریداری کند، یک سال اشتراک اپل تی پلاس را به رایگان دریافت خواهد کرد.  همچنین مشخص شد که این پرداخت ماهانه شامل دسترسی خانوادگی هم می‌شود.

بر اساس اطلاعات منتشر شده افرادی که محصول جدیدی از اپل خریداری کنند، سه ماه فرصت دارند که اشتراک یک ساله خود را فعال کنند. اگر کاربران قبل از راه‌اندازی اپل تی وی پلاس یکی از دستگاه‌های اپل را خریداری کنند هم به سه ماه اشتراک دسترسی خواهند داشت. شرکت اپل اعلام کرد که شش نفر می‌توانند عضو حالت خانوادگی این سرویس شوند و همه هم می‌توانند با اپل ای خود از این سرویس استفاده کنند.

قیمت اپل تی وی پلاس بسیار کمتر از قیمت سایر سرویس‌های حق اشتراکی پخش فیلم و سریال است. حق اشتراک نتفلیکس هم اکنون ۱۲٫۹۹ دلار است و دیزنی پلاس هم با قیمت ۶٫۹۹ دلار از آبان ماه راهی بازار می‌شود. دیزنی ترکیب سه اکانت ESPN، Hulu و دیزنی پلاس را با قیمت ماهانه ۱۲٫۹۹ دلار به فروش می‌رساند.

قیمت اپل تی وی پلاس مشخص شد

بزرگ‌ترین سوال اینجا است که اپل با قیمت ۴٫۹۹ دلار چه چیزی به کاربران می‌دهد. در حال حاضر این سرویس با چند سری کلیدی راه اندازی می‌شود. یکی از این سریال‌ها The Morning Show نام دارد که در آن «ریس ویترسپون» و «جنیفر آنیستون» حضور دارند. سریال بعدی یک درام با بازی «هیلی استاینفلد» است که «دیکسون» نام دارد.

با این حال قیمت اپل تی وی پلاس هرچقدر هم که باشد، این سرویس فعلا از نظر محتوا نمی‌تواند با نتفلیکس و حتی دیزنی پلاس رقابت کند. اپل به این موضوع اشاره کرده که قطعا محتوای بیشتری برای این سرویس تولید خواهد کرد.  این شرکت بودجه ساخت محتوا برای این سرویس را از یک میلیارد دلار به ۶ میلیارد دلار افزایش داده است. همچنین مشخص شده که  برای هر قسمت از سریال The Morning Show و سریال See با بازی «جیسون موموآ» نزدیک به ۱۵ میلیون دلار هزینه شده است.

اپل در طول ماه‌های آینده سریال‌های جدیدی را برای سرویس اپل تی وی پلاس معرفی خواهد کرد. گفته شده سه قسمت ابتدایی هر سریال در یک روز منتشر می‌شوند و قسمت‌های جدید به صورت هفتگی پخش می‌شوند. این سرویس بیشتر شبیه به آمازون پرایم و هولو خواهد بود و شباهت کمتری به نتفلیکس خواهد داشت.

منبعThe Verge
علاقه‌ مجید به بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی باعث شد که او در این حوزه فعالیت زیادی داشته باشد. مجید سال‌های زیادی است که در حوزه بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی فعالیت می‌کند و درکنار اینکه خبرها و اتفاقات روز این حوزه را دنبال می‌کند، علاقه‌ زیادی به داستان‌ها و فیلم‌های فانتزی هم دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید