ساعت های هوشمند اپل واچ با روش‌های مختلف می‌توانند جان انسان را در شرایط جدی و خطرناک نجات دهند. یکی از گزارش‌های منتشرشده نشان می‌دهد دو نفر که بدون تجهیزات ایمنی با کایاک به درون آب رفته بودند و دچار سانحه شدند، توسط قابلیت تماس اضطراری اپل واچ نجات یافتند.

تماس اضطراری اپل واچ

اینطور که پیداست، هر دو نفر گردشگر بودند که در ساحل Ocean Park واقع در سن خوان کشور پورتوریکو تصمیم به استفاده از کایاک گرفتند، اما به دلیل شرایط بد آب و هوایی و با این که توصیه‌های ایمنی مبنی بر صرف نظر کردن از کایاک سواری ارائه شده بود، وارد دریا شدند و در نهایت آب بر آن‌ها غلبه کرد و دچار سانحه شدند.

بر اساس اعلام گارد ساحلی ایالات متحده، دو توریست مجبور شدند پس از غرق شدن در آب تا چند ساعت شنا کنند. خوشبختانه یکی از آن‌ها دارای ساعت هوشمند اپل واچ بوده و موفق شد با استفاده از قابلیت تماس اضطراری، گارد ساحلی و اورژانس را مطلع سازد تا با هلیکوپتر به کمک آن‌ها بروند.

ساعت هوشمند اپل واچ

ویژگی SOS اپل واچ باعث می‌شود کاربران بتوانند با نیروهای امدادی ارتباط برقرار کنند، حتی در جدیدترین نسخه ساعت هوشمند اپل شاهد تماس با اورژانس‌های محلی هستیم تا کاربران بتوانند در هر نقطه‌ای از جهان، خدمات موردنظر را در شرایط اضطراری دریافت نمایند.

اگر بخواهیم قابلیت تماس در شرایط اضطراری را کنار بگذاریم، باید بدانید که این ساعت هوشمند مجهز به سایر ویژگی‌های حیات‌بخش همانند بررسی ضربان قلب می‌باشد. بر اساس اطلاعات موجود، ردیابی وضعیت ضربان قلب توانست زندگی یک مرد را در انگلستان نجات دهد. همچنین قابلیت The Fall Detector هم توانست زندگی یک مرد آمریکایی را پس از غش کردن و افتادن در حمام نجات دهد.

منبعGizmochina
کارشناس نرم‌افزار و علاقه‌مند به دنیای تکنولوژی، گیم و سئو با بیش از ۵ سال سابقه کار در زمینه تولید محتوای سئو محور و مسلط به زبان انگلیسی؛ تولید محتوا بخشی از زندگی من است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید