در صورتی که یک قفل صفحه نمایش روی گوشی فعال کرده‌اید، هنوز هم ممکن است برخی افراد سعی در ورود به گوشی داشته باشند؛ اگر نگران این موضوع هستید یا می‌خواهید یک مدرک در صورت سرقت گوشی داشته باشید، برنامه‌های کاربردی خوبی وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. تمام این برنامه‌ها از دوربین سلفی برای تصویربرداری کاربران استفاده خواهند کرد. ما در این مقاله شما را با عملکرد برنامه‌ها و تصویربرداری از کاربران ناشناس هنگام سرقت گوشی آشنا خواهیم کرد.

نکته مهم درباره برنامه های تصویربرداری هنگام قفل بودن گوشی

قبل آن که بخواهید از برنامه های تصویربرداری برای گرفتن مچ کاربران ناشناس استفاده کنید، باید چند نکته که برای تمام آن‌ها مشترک است را بدانید.

توجه داشته باشید که این برنامه‌ها نمی‌توانند خطای ناشی از حسگر اثر انگشت را هم پشتیبانی کنند؛ در حقیقت سیستم عامل اندروید اجازه نمی‌دهد برنامه‌ها بتوانند موفقیت یا عدم موفقیت حسگر اثر انگشت را تشخیص دهند، بنابراین کارآیی آن برای عدم موفقیت در پسورد یا الگوی تعیین شده برای گوشی است.

تمام برنامه‌هایی که در ادامه معرفی خواهیم کرد، نیاز دارند به عنوان سرپرست دستگاه (Device Administrators) تنظیم شوند؛ این مجوز ویژه اندروید بوده که امکان نظارت بر قفل صفحه را به برنامه خواهد داد. هنگامی که مجوز را فعال کنید، سیستم عامل اندروید یک پیام را نشان خواهد داد که ارائه مجوز به برنامه‌ها اجازه پاک کردن کلیه اطلاعات را پس از چند مرتبه وارد کردن اشتباه رمز عبور خواهد داد، اما یک هشدار عمومی بوده و هیچ کدام از برنامه‌ها اقدام به پاک کردن اطلاعات نخواهند کرد.

شما برای قرار دادن برنامه‌ها به عنوان مدیر دستگاه باید وارد تنظیمات (Settings) شوید و سپس از بخش امنیت و موقعیت مکانی (Security & Location)، گزینه Advanced را انتخاب و سپس فعال یا غیر فعال کردن برنامه‌ها به عنوان مدیر دستگاه را تایید نمایید.

لازم به ذکر است که هنگام حذف برنامه‌های موردنظر از گوشی باید مجوز دسترسی آن‌ها را لغو کنید؛ شما باید برای این کار مسیر ذکرشده را دنبال کنید.

۱. Lockwatch

برنامه Lockwatch را می‌توان به عنوان یکی از برنامه‌های محبوب تصویربرداری از قفل صفحه به حساب آورد. اینطور که پیداست، Lockwatch را می‌توان یک راه‌حل ساده برای استفاده آسان دانست، اما فقط کافی است آن را فعال کنید و هنگامی که کاربر ناشناس سعی در ورود به گوشی داشت، یک ایمیل دریافت خواهید کرد. برای شروع استفاده از برنامه Lockwatch باید برنامه را باز کرده و بخش هشدار ایمیل را فعال کنید.

همانطور که در قسمت بالا هم گفته شد، باید برنامه را به عنوان مدیر دستگاه تعریف کنید و مطمئن شوید که آدرس صحیح ایمیل خود را در فیلد مخصوص قرار داده‌اید.

پس از آن که آدرس صحیح ایمیل خود را قرار دادید، باید سراغ تعداد دفعات مجاز وارد کردن رمز عبور اشتباه بروید و آن را تنظیم کنید. بهتر است عدد موردنظر را روی ۲ قرار دهید تا هنگامی که نخستین بار پسورد اشتباه ارائه دادید، ایمیل دریافت نکنید. بد نیست بدانید در صورتی که رمز عبور صحیح خود را پس از ۱۰ ثانیه وارد کنید، برنامه Lockwatch اقدام به ارسال ایمیل نخواهد کرد.

هنگامی که برنامه Lockwatch به کاربران ناشناس مشکوک شود، یک ایمیل حاوی تصویر کاربر ناشناس را تهیه و به همراه موقعیت مکانی گوشی موبایل برای مالک دستگاه ارسال خواهد کرد. امیدواریم بتوانید از این روش برای ردیابی گوشی همراه خود استفاده کنید.

توجه داشته باشید که این برنامه دارای ویژگی‌های پیشرفته هم بوده که تنها با پرداخت ۴ دلار در اختیارتان قرار خواهند گرفت، همچنین با تغییر سیم کارت یا خاموش کردن گوشی موبایل بدون باز کردن قفل هم تصویری از کاربر ارسال می‌کند. بد نیست بدانید که به جای یک تصویر می‌تواند فایل صوتی به همراه ۳ تصویر دیگر هم ارسال کند.

دانلود: Lockwatch

۲. Third Eye

توجه داشته باشید که برنامه Third Eye عملکردی مشابه Lockwatch دارد، اما به جای ارسال تصویر از طریق ایمیل، آن را در گوشی ذخیره می‌کند. هنگامی که برنامه را نصب کردید، باید مجوزهای مدیر دستگاه را هم تنظیم کنید تا Third Eye بتواند عملکرد مناسب را ارائه دهد.

در ادامه یک منوی اصلی پیدا خواهید کرد که می‌توانید نسبت به فعال بودن تصویربرداری از کاربران ناشناس اطمینان حاصل کنید. شما می‌توانید تعداد تلاش‌های موفق یا ناموفق برای باز کردن قفل گوشی را از یک تا پنج تنظیم کنید؛ این برنامه برخلاف Lockwatch، سریعا و حتی در صورت وارد کردن صحیح رمز عبور هم تصویر را ثبت خواهد کرد.

بد نیست بدانید برنامه Third Eye اطلاعات اضافه‌ای را هم در اختیار شما قرار می‌دهد. یکی از قابلیت‌های برنامه را می‌توان Last Unlock Time دانست که به شما اجازه می‌دهد زمان آخرین استفاده شما از گوشی هوشمند را ببینید، همچنین می‌توانید تصاویر آخرین افرادی که سعی در باز کردن قفل گوشی داشتند را هم در زبانه Photo Log مشاهده نمایید.

دکمه منوی برنامه را انتخاب و وارد تنظیمات شوید. شما می‌توانید مکان ذخیره‌سازی تصاویر را تغییر دهید و از نمایش آن‌ها در گالری جلوگیری کنید، همچنین امکان تغییر تنظیمات نمایش نوتیفیکیشن Third Eye را هم در دسترس شما قرار می‌دهد. با این که برنامه Lockwatch فاقد تبلیغات است، اما Third Eye اینگونه نبوده و تبلیغات را نمایش خواهد داد.

در صورتی که تمایل ندارید تصاویر کاربران ناشناس را از طریق ایمیل دریافت کنید و آن‌ها را در گوشی ببینید، Third Eye گزینه بسیار خوبی برای شما خواهد بود، اما در صورت سرقت گوشی به شما برای شناسایی سارق کمک نخواهد کرد؛ برنامه Lockwatch اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهد.

دانلود: Third Eye

۳. CrookCatcher

یکی دیگر از برنامه‌هایی که می‌تواند تصویربرداری از کاربران ناشناس را انجام دهد و دارای تم تاریک، اما جذاب است را می‌توان CrookCatcher دانست؛ شما باید مجوزهای لازم را به برنامه جهت دسترسی کامل، ارائه کنید.

پس از ورود به برنامه با سه برگه مواجه خواهید شد که برگه هوم (Home) به شما اجازه می‌دهد سرویس را غیرفعال کنید. در سمت راست هم برگه Photos وجود دارد که تصاویر مربوط به کاربران ناشناس را خواهید دید؛ تمام تصاویر همراه با موقعیت مکانی نمایش داده می‌شود و کافی است برای دیدن مختصات دقیق و آدرس تخمینی روی نماد مربوطه ضربه بزنید.

شما می‌توانید از برگه Settings برای انجام تغییرات لازم استفاده کنید، همچنین امکان اعمال محدودیت هم برای ورود رمز عبور اشتباه وجود دارد. توجه داشته باشید که CrookCatcher برخلاف Lockwatch، حتی اگر چند ثانیه هم از وارد کردن رمز اشتباه بگذرد و آن را اصلاح کنید، باز هم تصاویر را ثبت خواهد کرد. شما می‌توانید اعلان های ایمیل و دستگاه را تغییر دهید، همچنین امکان تغییر گزینه‌های ثبت تصاویر و مکان ذخیره‌سازی وجود دارد. بد نیست بدانید هنگام تصویربرداری از کاربران ناشناس، یک هشدار هم نمایش داده خواهد شد.

اینطور که پیداست، نسخه پیشرفته‌ای از برنامه CrookCatcher وجود دارد که می‌توانید با پرداخت ۳ دلار، تغییرات سیم کارت و تعویض موضوع ایمیل در کنار برخی موارد دیگر را دریافت کنید، همچنین تبلیغات آزاردهنده هم وجود نخواهد داشت. بر اساس اطلاعات موجود، تبلیغات تمام صفحه هنگام کار با CrookCatcher همانند Third Eye نمایش داده خواهد شد.

در حالت کلی می‌توان برنامه CrookCatcher را یک گزینه رایگان مناسب دانست که با بروزرسانی آن، می‌توانید از مزایای بیشتری استفاده کنید.

دانلود: CrookCatcher

ما در این مقاله ۳ برنامه به شما معرفی کردیم که در صورت ورود رمز اشتباه می‌توانند از کاربران تصویربرداری کنند و از سرقت گوشی جلوگیری کنند. هر کدام از برنامه‌ها دارای ویژگی‌های متفاوتی هستند و می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

پیشنهاد ما استفاده از برنامه Lockwatch بوده که رایگان است و تبلیغات آزاردهنده هم ندارد. برنامه Third Eye قابلیت مناسبی در برابر سرقت گوشی ندارد و نمی‌تواند اطلاعات خوبی در اختیار شما قرار دهد. برنامه CrookCatcher دارای امکانات خوبی بوده و به شما اجازه می‌دهد تصاویر را درون برنامه و هم از طریق ایمیل، مشاهده کنید.  

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید