این هفته در سینماهای آمریکا دو فیلم مهم عرضه‌ شدند که تکانی به چینش جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های هفته‌ی آمریکا دادند. دو فیلمی که در لیست مورد انتظارترین فیلم های سال 2020 گیگیطور هم قرار داشتند. دو شرکت سونی پیکچرز و یونیورسال با اکران دو فیلم Bad Boys for Life و Dolittle دو رتبه‌ی اول باکس آفیس هفته‌ آخر دی را در تصاحب خود در آورده‌اند. با گیکیطور و گزارش کامل باکس آفیس هفته‌ آخر دی همراه باشید.

فیلم تازه اکران شده‌ی Bad Boys for Life شرکت سونی که بازیگرانی نظیر ویل اسمیت و مارتین لاورنس در آن نقش‌آفرینی می‌کنند، توانست در سه روز اول اکرانش با فروشی نزدیک به ۶۲ میلیون دلار در جایگاه نخست پرفروش‌ترین فیلم‌های این هفته‌ی آمریکا قرار بگیرد. اگر تخمین گزارش ۴ روز اول فروش را حساب کنیم، فروش این فیلم به ۶۸ میلیون دلار هم می‌رسد. فروش سومین قسمت از این مجموعه در هفته‌ی اول، از پیش‌بینی‌های قبلی صورت گرفته هم بالاتر رفته است. این هفته روز مارتین لوتر کینگ را هم در تقویم داشتیم. فیلم «پسران بد برای زندگی» با فروش خوبش توانست دومین فیلم پرفروش‌ تاریخ در این روز باشد. علاوه بر این، این فیلم توانست لقب دومین افتتاحیه‌ی پرفروش تاریخ در ماه ژانویه را هم از آن خود کند. فقط فیلم American Sniper در این دو مورد از «پسران بد برای زندگی» عملکرد بهتری داشته است. علی‌رغم عملکرد بسیار خوب فیلم در فروش، خبر خوب دیگر برای سازندگان و ناشر، کسب بازخوردهای خوب توسط مخاطبان است. Bad Boys for Life از دیدگاه مخاطبان در سایت سینما اسکور امتیاز بسیار خوب A را دریافت کرده است. در سایت راتن‌تومیتوز هم میانگین امتیاز مخاطبان ۹۷ درصد است. در میان مخاطبان هفته‌ی اول، ۵۵ درصد مرد و ۴۵ درصد زن بوده‌اند و همینطور ۶۱ درصد از این مخاطبان بالای ۲۵ سال سن داشته‌اند.

تخمین زده می‌شود که Bad Boys for Life در ۳۹ بازار بین‌المللی هم حدود ۳۸ میلیون دلار فروش کرده باشد. بیش‌ترین سهم در بازارهای بین‌المللی، در اختیار کشور آلمان است که فروش این فیلم در این کشور حدود ۵ میلیون دلار بوده است. این فیلم در بازارهای اسپانیا و مکزیک هم به‌ترتیب ۳.۸ و ۲.۲ میلیون دلار فروش داشته است. از مجموع فروش در ۱۲ کشور در خاورمیانه، فیلم «پسران بد برای زندگی» توانسته ۵.۱ میلیون دلار فروش کند. در آینده‌ی نزدیک این فیلم قرار است در کشورهایی نظیر فرانسه، روسیه، برزیل، ژاپن و ایتالیا به نمایش در آید که طبیعتاً در فروش کلی اثر تٔثیرگذار خواهد بود. مجموع فروش جهانی و کلی این فیلم تا به این لحظه ۱۱۲ میلیون دلار بوده است.

دومین جایگاه باکس آفیس هفته‌ آخر دی متعلق به فیلم Dolittle شرکت یونیورسال است. هرچند این فیلم در رتبه‌ی دوم این لیست قرار گرفته ولی با توجه به بودجه‌ی ۱۷۵ میلیون دلاری ساختش و همچنین انتظارات قبلی از فیلم، از نظر کیفی کمتر از حد انتظار طرفداران بوده است و از منتقدان هم نقدهای بسیار منفی دریافت کرد. با این وجود، «دولیتل» توانست بهتر از انتظارات معمولی ایجاد شده پس از نقدها عمل کند. Dolittle توانست در چهار ‌روز اول اکرانش ۳۰ میلیون دلار فروش کند. مخاطبان هم در سایت سینما اسکور امتیاز B را به این فیلم دادند. علی‌رغم اینکه نقدهای منتقدین به فیلم منفی بوده، اما میانگین نظر مخاطبان در سایت راتن‌تومیتوز ۷۶ درصد بوده است. ۵۱ درصد مخاطبان فیلم «دولیتل» را زن‌ها و ۴۹ درصد را مرد‌ها تشکیل داده‌اند. در این میان، ۴۳ درصد بالای ۲۵ سال داشته‌اند.

در بازار بین‌المللی، فیلم Dolittle در ۴۶ کشور مختلف توانست حدود ۱۷.۲ میلیون دلار فروش کند. این فیلم هفته‌ی قبل در بازار بین‌المللی اکران شد و مجموع فروش بین‌المللی این فیلم در دو هفته،  نزدیک ۵۰ میلیون دلار بوده است. استرالیا در این هفته بیش‌ترین سهم را با ۲.۳۶ میلیون دلار داشته است و پس از آن اندونزی با ۲.۱ میلیون دلار قرار گرفته است. اما به صورت کلی، کره‌ی جنوبی در دو هفته بیش‌ترین سهم فروش از این فیلم را در بازار بین‌المللی داشته است. این فیلم مجموعاً در کره جنوبی ۱۰.۶ میلیون دلار فروخته است. هنوز فیلم «دولیتل» در کشورهایی نظیر آرژانتین، اسپانیا، ویتنام، آلمان، ایتالیا، مکزیک، فرانسه، انگلستان، برزیل، روسیه، چین و ژاپن اکران نشده است و قرار است تا ماه آینده در این کشورها عرضه شود.

دولیتل تنها فیلم موفق شرکت یونیورسال در جدول این هفته نبوده است. فیلم جنگی 1917 که چندمین هفته‌ی اکرانش را سپری می‌کند و یکی از فیلم‌های تحسین‌شده‌ی امسال و نامزد دریافت جایزه‌ی اسکار است، توانسته سومین فیلم پرفروش باکس آفیس هفته‌ آخر دی لقب بگیرد. این فیلم توانست با فروش ۲۷ میلیونی در ۴ روز تعطیلات، در جایگاه سوم این لیست قرار بگیرد. با این اوصاف، فروش داخلی این فیلم در آمریکا تا به این لحظه یعنی در چهارمین هفته‌ی اکرانش به ۸۱.۶ میلیون دلار رسیده است. هرچند این دومین هفته‌ای است که فیلم اکران گسترده را تجربه می‌کند. هفته‌ی قبل با اعلام نامزدهای اسکار، مشخص شد که فیلم 1917 برای ده بخش نامزد دریافت جایزه‌ی اسکار شده است که یکی از بهترین آمارهای امسال است. چند هفته‌ قبل هم این فیلم توانست در مراسم گلدن گلوب بسیار خوش بدرخشد و حتی جایزه‌ی بهترین فیلم درام را هم دریافت کند. فروش بین‌المللی این فیلم در این هفته ۲۶ میلیون دلار بوده است. که به این ترتیب فروش بین‌المللی اثر به ۶۲ میلیون دلار رسیده است. در مجموع فروش آمریکا و فروش دیگر کشورها، فیلم 1917 توانسته تا به این لحظه ۱۴۳.۵ میلیون دلار فروش کند.

فیلم Jumanji: The Next Level شرکت سونی با فروش ۱۲.۵۷ میلیون دلاری، در رتبه‌ی چهارم باکس آفیس هفته‌ آخر دی قرار گرفته است که با احتساب فروش این هفته، فروش داخلی این اثر در ششمین هفته‌‌ی اکرانش در آمریکا به ۲۷۳.۴۸ میلیون دلار رسیده است. در بازارهای بین‌المللی هم این فیلم ۱۷ میلیون دلار دیگر فروخته است تا فروش بین‌المللی این اثر در این چند هفته به ۴۳۸ میلیون دلار برسد. به این ترتیب، فروش کلی فیلم  Jumanji: The Next Level در بازارهای جهانی تا این هفته ۷۰۹ میلیون دلار بوده است.

نهمین قسمت از سری فیلم‌های پرطرفدار «جنگ ستارگان» یعنی Star Wars: The Rise of Skywalker با فروش ۱۰.۶ میلیون دلاری در این هفته در مکان پنجم پرفروش‌ترین فیلم‌های این هفته‌ی‌ آمریکا قرار گرفته است. در حال حاضر، فروش داخلی این اثر در آمریکا به ۴۹۵ میلیون دلار رسیده است که آن را به پانزدهمین فیلم پرفروش در بازار داخلی آمریکا تبدیل کرده است. رکوردی که همچنان احتمال بهتر شدن آن در آینده وجود دارد. فروش بین‌المللی این هفته فیلم هم ۱۰.۹ میلیون دلار بوده که این قضیه، مجموع فروش بین‌المللی فیلم را به ۵۳۴.۶ میلیون دلار رسانده است. با احتساب فروش داخلی در امریکا و فروش بین‌المللی، این فیلم مرز یک میلیارد دلار را رد کرده و در بازار جهانی ۱.۰۲۶ میلیارد دلار فروش داشته است.

خارج از لیست ده فیلم پرفروش باکس آفیس هفته‌ آخر دی، انیمه‌ی جدید ماکوتو شینکای با نام کامل «فرزند آب و هوا» با عنوان اصلی «Weathering With You» که توسط شرکت GKIDS اکران شده است. در مکان سیزدهم لیست قرار گرفته است. این انیمه که در چهارشنبه‌ی گذشته به نمایش در آمد، توانست در دو روز ۳ میلیون دلار فروش کند که این رقم بیش‌ترین میزان فروش استودیو در چنین مدت زمانی بوده است. این انیمه این هفته هم در ۴۸۶ سالن سینما نمایش داشت و توانست ۲ میلیون دلار دیگر فروش کند تا مجموع فروش داخلی این اثر تا این لحظه به ۵ میلیون دلار برسد.

هفته‌ی آینده، قرار است فیلم The Gentlemen گای ریچی به‌صورت گسترده اکران شود. این فیلم در حال حاضر در سه کشور اکران شده و فروش ۱۸.۴ میلیون دلاری هم داشته است. دیگر فیلم مهم هفته‌ی آینده، فیلم ترسناک The Turning شرکت یونیورسال است.

در پایین می‌توانید لیست فروش فیلم‌ها را در باکس آفیس هفته‌ آخر دی آمریکا و همینطور بازار جهانی مشاهده کنید:

نظر شما در مورد باکس آفیس هفته‌ آخر دی چیست؟ پیش‌بینی شما از هفته‌ی آینده چگونه است؟

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید