برای سومین هفته‌ی متوالی است که شرکت سونی با فیلم Bad Boys for Life یا «پسران بد برای زندگی» رتبه‌ی اول پرفروش‌ترین فیلم‌های هفتگی آمریکا را تصاحب کرده است. برای مشاهده‌ی جدول فروش و گزارش کامل باکس آفیس هفته دوم بهمن با سایت گیکیطور همراه باشید.

در این آخر هفته‌ی سپری شده که رویداد Super Bowl را هم داشتیم، Bad Boys for Life در ادامه‌ی فروش خوب دو هفته‌ی قبل خود، توانست این هفته هم با فروش 17.68 میلیون دلاری جایگاه نخست باکس آفیس هفته دوم بهمن در آمریکا را تصاحب کند. این سومین هفته‌ای است که فیلم جدید سونی را در این جایگاه می‌بینیم. این در حالی است که فیلم نسبت به هفته‌ی قبل با کاهش فروش 48 درصدی همراه شده است. البته، چنین کاهش فروشی پس از فروش خوب دو هفته‌ی گذشته، قابل پیش‌بینی بود. اکنون که حدوداً ۱۷ روز از اکران فیلم در آمریکا گذشته است، فروش داخلی این اثر در آمریکا به رقم ۱۴۸.۰۵ میلیون دلار رسیده است. در واقع، می‌توانیم بگوییم که در اواسط هفته‌ی آینده، فروش فیلم مرز ۱۵۰ میلیون دلار را هم سپری خواهد کرد. اگر بخواهیم فروش ۱۷ روزه این اثر را با فروش ۱۷ روزه فیلم Ride Along در همین بازه در سال ۲۰۱۴ مقایسه کنیم، حدوداً ۵۹.۷ درصد بیش‌تر از فروش ۹۲.۷ میلیون دلاری آن فیلم بوده است. البته همین الان هم فروش «پسران بد برای زندگی» از کل فروش داخلی فیلم Ride Along که به میزان ۱۳۴ میلیون دلار بوده، بیش‌تر است. البته، هفته‌ی دیگر یکی از فیلم‌های مورد انتظار سال یعنی Birds of Prey یا «پرندگان شکاری» به نمایش در خواهد آمد و شکی نیست که Bad Boys for Life جایگاه نخست خود را در باکس آفیس از دست خواهد داد.

در بازارهای بین‌المللی، Bad Boys for Life توانست در این آخر هفته ۳۰.۸ میلیون دلار فروش کند. این فیلم در این هفته در بازارهای برزیل و ژاپن اکران شد و به ترتیب توانست ۱.۷ و ۱.۱ میلیون دلار فروش داشته باشد. به طورکلی هم تا اکنون در انگلستان ۱۴.۸ میلیون دلار، در آلمان ۱۲.۷ میلیون دلار، در مکزیک ۱۰.۵ میلیون دلار، در استرالیا ۱۰ میلیون دلار، در روسیه ۹.۱ میلیون دلار، در فرانسه ۸.۲ میلیون دلار، در اسپانیا ۵.۵ میلیون دلار و در کره جنوبی ۴.۲ میلیون دلار فروش کرده است. تا به این تاریخ، این فیلم در بازار بین‌المللی ۱۴۲.۷ میلیون دلار فروش داشته است. اگر بخواهیم مجموع فروش داخلی در آمریکا و فروش در کشورهای دیگر را محاسبه کنیم، فروش «پسران بد برای زندگی» به ۲۹۰.۸ میلیون دلار می‌رسد.

فیلم 1917 شرکت‌های یونیورسال و دریم‌ورکس در ششمین هفته‌ی اکران خود توانسته جایگاه دوم باکس آفیس هفته دوم بهمن را در اختیار بگیرد. این فیلم که یکی از تحسین‌‌شده‌ترین فیلم‌های امسال است و از سوی منتقدین هم با بازخوردهای بسیار خوبی مواجه بوده و در جوایز آخر سال هم موفق عمل کرده، این آخر هفته ۹.۶۶ میلیون دلار فروش کرده است. 1917 در این هفته نسبت به هفته‌ی قبل با ۳۹.۳ درصد کاهش فروش مواجه شده است که البته این نشان‌دهنده‌ی عملکرد بسیار خوب و با دوام این اثر در باکس آفیس است. فیلم 1917 که یکی از نامزدهای اسکار بهترین فیلم سال است و از شانس‌های اصلی کسب این جوایز قلمداد می‌شود، فروشی بیش‌تر از حد انتظار را ثبت کرده است. درحالی که ۲۴ روز از اکران گسترده فیلم می‌گذرد، 1917 توانسته در بازار داخلی آمریکا ۱۱۹.۲۵ میلیون دلار فروش داشته باشد. در همین بازه‌ی زمانی در سال ۲۰۱۴، فروش 1917 حدوداً ۱۳.۸ درصد بیش‌تر از فروش ۱۰۴.۷۹ میلیون دلاری فیلم Lone Survivor بوده است.

در بازار بین‌المللی (جایی که نشر فیلم برعهده‌ی شرکت‌های یونیورسال و آمبلین پارتنر است)، فیلم 1917 توانسته ۲۰.۹ میلیون دیگر فروش کند. در میان فروش این فیلم در کشورها مختلف، می‌توان به فروش ۱.۷ میلیون دلاری فیلم در روسیه در اولین هفته‌ی اکرانش اشاره کرد. فروش بین‌المللی این فیلم اکنون به ۱۲۹.۸ میلیون دلار رسیده است. این در حالی است که فروش کلی و جهانی اثر هم‌اکنون ۲۴۹.۱ میلیون دلار گزارش شده است.

سومین رتبه‌ی باکس آفیس هفته دوم بهمن در اختیار فیلم Dolittle است. این فیلم در این آخر هفته با فروش ۷.۷ میلیون دلاری این جایگاه را از آن خود کرده است. پس از کاهش فروش بیش از حد فیلم در هفته‌ی قبل، این هفته کمی وضع متعادل‌تر بود و شاهد کاهش نرخ عظیم نبودیم و «دولیتل» فقط با کاهش فروش ۳۶.۹ درصدی مواجه بوده است. اکنون که حدوداً ۱۷ روز از اکران این اثر سپری شده، این فیلم توانسته فروش داخلی خود را در آمریکا به ۵۵.۲۲ میلیون دلار برساند و از مرز ۵۰ میلیون دلار عبور کند. هرچند بعد از تحویل گرفته نشدن فیلم توسط منتقدان انتظار همین فروش هم نمی‌رفت و عملکرد فیلم کمی بیش‌تر از انتظارات بود، اما با توجه به بودجه زیاد ساخت فیلم همچنان این رقم ناامیدکننده‌ست. در بازار بین‌المللی، Dolittle توانست ۱۷.۷ میلیون دلار دیگر فروش کند. این فیلم در این هفته برای اولین بار در کشورهایی نظیر مکزیک (۳.۷ میلیون دلار)، آلمان (۲.۸ میلیون دلار) و ایتالیا (۲.۲ میلیون دلار) اکران شد. تا این تاریخ، دولیتل در بازار بین‌المللی ۷۱.۴ میلیون دلار و در مجموع و در بازار جهانی ۱۲۶.۶ میلیون دلار فروش داشته است. در هفته‌ی پیش رو هم این اثر در کشورهایی نظیر فرانسه و انگلستان به نمایش در خواهد آمد.

چهارمین فیلم پرفروش باکس آفیس هفته دوم بهمن یکی از فیلم‌های تازه اکران این هفته یعنی Gretel & Hansel است که به‌سختی این جایگاه را در رقابت با دو فیلم The Gentlemen و Jumanji: The Next Level بدست آورده است. تفاوت فروش فیلم چهارم با فیلم ششم لیست، فقط ۵۱ هزار دلار است که طبیعی است انتظار داشته باشیم که مکان‌ آن‌ها در طول هفته تغییر کند. در حال حاضر، احتمال داده می‌شود که فروش فیلم Gretel & Hansel در این آخر هفته ۶.۰۵ میلیون دلار باشد. در پیش‌بینی‌هایی هم که از فروش هفته‌ی آغازین فیلم شده بود، کارشناسان انتظار داشتند که این فیلم ترسناک که برای افراد بالای ۱۳ سال است، بتواند بین ۵ تا ۸ میلیون دلار فروش کند. Gretel & Hansel حدود ۱۲.۹ درصد نسبت به افتتاحیه ۶.۹۵ میلیون دلاری فیلم The Turning که هفته‌ی قبل اکران شد، کمتر فروخته است. جالب است بدانید که نقدهای این فیلم نسبت به فیلم ترسناک The Turning کمی بهتر بوده اما در فروش ضعیف‌تر عمل کرده است. با این حال، اگر بخواهیم طرف مثبت قضیه را نگاه کنیم، باید گفت که بودجه‌ی ساخت این فیلم فقط ۵ میلیون دلار بوده است که بودجه‌ی پایینی است و فیلم توانسته در همین وضعیت هم از آن عبور کند. نظر کلی منتقدان نسبت به فیلم متوسط بوده و طرفداران هم در سینما اسکور امتیاز -C را به فیلم داده‌اند. ۵۳ درصد از مخاطبان هفته‌ی اول فیلم زن و ۴۷ درصد آن‌ها مرد بوده‌اند و در میان آن‌ها ۷۳ درصد زیر ۳۵ سال داشته‌اند.

فیلم The Gentlemen شرکت STXfilms، توانست مکان پنجم باکس آفیس هفته دوم بهمن را برای خود کند. این فیلم با فروش ۶.۰۱ میلیون دلاری در این اخر هفته، توانست این جایگاه را کسب کند و فروش داخلی خود در آمریکا را در دومین هفته‌ی اکرانش به ۲۰.۴۴ میلیون دلار برساند. البته The Gentlemen کاهش فروشی ۴۳.۶ درصدی را نسبت به هفته‌ی قبل تجربه کرده است. لازم به ذکر است که در این هفته ۵۱۰ سالن به سالن‌های این فیلم اضافه شده است.

در دهمین رتبه‌ی لیست پرفروش‌ترین فیلم‌های باکس آفیس هفته دوم بهمن فیلم تازه اکران The Rhythm Section استودیو پارامونت قرار دارد. شاید حتی بدترین پیش‌بینی‌ها هم چنین عملکرد ضعیفی را از این فیلم در باکس آفیس انتظار نداشتند. The Rhythm Section در اولین هفته‌ی اکرانش، فقط توانست ۲.۸ میلیون دلار فروش کند، درحالی که در ۳۰۴۹ سالن سینما به نمایش در آمده بود. این بدترین افتتاحیه یک فیلم است که در هفته‌ی آغازین در بیش از ۳۰۰۰ سالن سینما اکران شده است. مخاطبان هفته‌ی اول فیلم در سایت سینما اسکور، به این اثر امتیاز +C را داده‌اند. ۵۳ درصد مخاطبان مرد و ۴۷ درصد آن‌ها زن بوده‌اند و ۷۵ درصد این مخاطبان، بیش از ۲۵ سال داشته‌اند.

هفته‌ی آینده، قرار است فیلم مورد انتظار Birds of Prey با بازی مارگو رابی در بیش از ۴۱۰۰ سالن سینما نمایش داده شود. در این فیلم، مارگو رابی قرار است دوباره نقش یکی از شخصیت‌های شرور داستان‌های شرکت دی ‌سی یعنی هارلی کویین را ایفا کند. چندان کار دشواری نیست که پیش‌بینی کنیم صدرنشین هفته‌ی آینده باکس آفیس فیلم Birds of Prey خواهد بود.

در پایین می‌توانید لیست پرفروش‌ترین فیلم‌های باکس آفیس هفته اول بهمن را مشاهده کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید