هفته‌ی گذشته، فیلم Bad Boys for Life یا «پسران بد برای زندگی» با اکران خود توانست عملکرد بسیار خوبی رداشته باشد و جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های هفته‌ی آمریکا را از آن خود کند؛ اما موفقیت این فیلم در هفته‌ی قبل به اتمام نرسید و ظاهراً همچنان این فیلم قصد دارد به درخشش خود در باکس آفیس ادامه دهد، چراکه در باکس آفیس هفته اول بهمن هم این اثر توانست پرفروش‌ترین فیلم هفته لقب بگیرد. البته، این هفته شاهد چند فیلم تازه اکران‌شده هم بودیم. با گیکیطور در ادامه همراه باشید تا به گزارش کامل باکس آفیس هفته اول بهمن بپردازیم.

فیلم Bad Boys for Life شرکت سونی، در دومین هفته‌ی اکران خود توانست به عملکرد خوب خود ادامه دهد و دوباره در صدر جدول فروش این هفته قرار بگیرد. این اثر، در باکس آفیس هفته اول بهمن فقط با 46 درصد کاهش فروش مواجه شده است که با در نظر گرفتن عملکرد درخشان فیلم در هفته‌ی قبل همچنان رقم قابل‌توجهی است. «پسران بد برای زندگی» با فروش 34 میلیون دلاری در این هفته توانست در مدت‌زمان تقریباً ده‌روزه‌ای فروش داخلی خود را در آمریکا به رقم 120 میلیون دلار برساند. اکنون، فروش داخلی اثر جدید شرکت سونی فقط 20 میلیون دلار تا تبدیل‌شدن به بهترین فروش داخلی آثار مجموعه‌ی «پسران بد» فاصله دارد. این در حالی است که می‌دانیم قرار است نسخه‌ی چهارمی هم از این فیلم در کار باشد و ساخت آن هم‌اکنون در دستور کار قرار داده شده است.

در بازار بین‌المللی، این هفته فیلم Bad Boys for Life در 19 کشور دیگر هم اکران شد و توانست 42 میلیون دلار در آن بازارها به فروش برسد. با احتساب فروش این هفته، مجموع فروش بین‌المللی «پسران بد برای زندگی» به 95 میلیون دلار رسیده است و مجموع فروش کلی اثر در تمامی بازارها هم در حال حاضر 215 میلیون دلار است. بیش‌ترین فروش این هفته‌ی فیلم در بازارهای بین‌المللی، متعلق به کشور روسیه است که تخمین زده‌ می‌شود فروشش در این کشور به 4.7 میلیون دلار برسد. پس از آن، به ترتیب کشورهایی نظیر فرانسه (با فروش 4.1 میلیون دلاری)، بلژیک (با فروش 1.4 میلیون دلاری)، هلند (با فروش 1.5 میلیون دلاری)، اکراین (با فروش 1.1 میلیون دلاری)، کلمبیا (با فروش 1.1 میلیون دلاری) و آفریقای جنوبی (با فروش 1 میلیون دلاری) قرار گرفته‌اند. اگر بخواهیم فروش هر دو هفته این فیلم در بازارهای بین‌المللی را حساب کنیم، بیش‌ترین سهم متعلق به کشور انگلستان بوده است. این فیلم در این دو هفته در این کشور 10.7 میلیون دلار فروخته است.

فیلم جنگی 1917 شرکت یونیورسال هم در این هفته عملکرد بسیار خوبی از خود نشان داد. این فیلم که یکی از شانس‌های مهم دریافت جایزه‌های مهم امسال اسکار به‌خصوص جایزه بهترین فیلم سال است، این هفته فقط با 28 درصد کاهش فروش نسبت به هفته‌ی گذشته مواجه شده و با فروش 15.8 میلیون دلاری در این آخر هفته، جایگاه خود را در جدول حفظ کرده است. با فروش این هفته، فروش داخلی 1917 در آمریکا به رقم 103.8 میلیون دلار رسیده است. در بازار بین‌المللی، فیلم 1917 موفق شد این هفته در 50 کشور مختلف به میزان 23.7 میلیون دلار فروش داشته باشد و به این ترتیب و با احتساب این رقم، فروش بین‌المللی فیلم در حال حاضر به حدود 97 میلیون دلار رسیده است. این اولین هفته‌ی فروش اثر در کشورهایی نظیر برزیل، ایتالیا، نروژ، اندونزی و کلمبیا بوده است. مجموع فروش داخلی و همینطور فروش بین‌المللی فیلم 1917، اکنون از مرز 200 میلیون دلار گذشته است.

«Dolittle» دیگر فیلم شرکت یونیورسال است که در جایگاه سوم لیست باکس آفیس هفته‌ اول بهمن قرار گرفته است. این فیلم که هفته‌ی پیش اکران و موفق شده بود فروش نسبتاً خوبی را هم تجربه کند، این هفته فروشش نسبت به هفته‌ی قبل با کاهش 43 درصدی مواجه شده است. «دولیتل» در این هفته توانست 12.5 میلیون دلار فروش داشته باشد و فروش داخلی خود در آمریکا را به رقم 44.68 میلیون دلار برساند. از آنجایی که بودجه‌ی ساخت این فیلم 175 میلیون دلار بوده است، فعلاً رقم فروش داخلی فیلم ناامیدکننده است و با بودجه‌ی آن فاصله‌ی قابل‌توجهی دارد. در بازارهای بین‌المللی، فیلم «دولیتل» توانست 13.2 میلیون دلار دیگر فروش کند و فروش بین‌المللی خود را به 46.4 میلیون دلار برساند. در حال حاضر، مجموع فروش بین‌المللی و فروش داخلی این فیلم به رقمی بیش‌ از 91 میلیون دلار رسیده است.

رتبه‌ی چهارم باکس آفیس هفته اول بهمن به یکی از فیلم‌های تازه اکران این هفته تعلق دارد. فیلم The Gentlemen گای ریچی توانست در هفته‌ی اول اکران خودش 11 میلیون دلار فروش کند و این جایگاه را از آن خود کند. این فیلم در سینما اسکور از دیدگاه مخاطبان هفته‌ی اول فیلم توانسته امتیاز +B را دریافت کند.60 درصد مخاطبان این اثر در هفته‌ی اول اکران، مرد و 40 درصد آن‌ها زن بوده‌اند و در این میان، سن 55 درصد از مخاطبان بین 25 تا 44 سال بوده‌ است.

فروش بین‌المللی فیلم The Gentlemen از هفته‌های قبل شروع شده بود اما در این هفته هم فیلم گای ریچی در 20 کشور دیگر اکران شد. این هفته در بازار‌های بین‌المللی، اثر فوق فروشی حدوداً 3.1 میلیون دلاری را تجربه کرد و فروش بین‌المللی خود در این چند هفته را به رقم 22.5 میلیون دلار رساند. مجموع فروش جهانی و کلی اثر هم تا به حال 33.5 میلیون دلار بوده است. در بازارهای بین‌المللی، انگلستان با فروش 12.2 میلیون دلاری در این چند هفته بیش‌ترین سهم را داشته است و پس از آن استرالیا و نیوزیلند با فروش 8.8 میلیون دلاری قرار دارند. The Gentlemen قرار است در هفته‌های آینده در کشورهایی نظیر فرانسه (5 فوریه)، روسیه (13 فوریه)، مکزیک (14 فوریه) و آلمان (27 فوریه) اکران شود.

در مکان پنجم لیست باکس آفیس این هفته، Jumanji: The Next Level از شرکت سونی قرار دارد که توانست در این هفته 7.9 میلیون دلار دیگر فروش کند و فروش داخلی خود در آمریکا را به 283 میلیون دلار برساند. همچنین در بازارهای بین‌المللی هم 9.6 میلیون دلار دیگر نصیب این فیلم شد. به این ترتیب فروش جهانی و کلی اثر تا به امروز به رقم 738 میلیون دلار رسیده است.

 فیلم ترسناک The Turning که محصول مشترک یونیورسال و دریم‌ورکس است، نتوانست راه خود را به ۵ فیلم پرفروش باکس آفیس هفته‌ اول بهمن پیدا کند و با فروش 7.3 میلیون دلاری در این هفته، در جایگاه ششم قرار گرفته است. علاوه بر واکنش‌های منفی منتقدین نسبت به فیلم، مخاطبان هم در هفته‌ی اول از خجالت فیلم درآمدند و با امتیاز نادر F در CinemaScore فیلم را بدرقه کردند. در وب‌سایت راتن‌تومیتوز هم امتیاز مخاطبین به فیلم 13 درصد است. در IMDB هم اوضاع بهتر نیست و آنجا هم امتیاز مخاطبان به فیلم 3.7 از 10 بوده است. 52 درصد مخاطبان فیلم در هفته‌ی نخست را زنان و 48 درصد آنان را مردان تشکیل داده‌اند. 47 درصد مخاطبان فیلم، سنی برابر یا بالغ‌بر 25 سال داشته‌اند. فیلم The Turning در این هفته در 13 کشور مختلف ازجمله مکزیک و انگلستان اکران شد که در آن کشورها توانسته 800 هزار دلار فروش کند.

نکته‌ی جالبی که درباره‌ی فیلم Knives Out وجود دارد این است که در میان ده فیلم باکس آفیس هفته اول بهمن، این فیلم با کمترین کاهش فروش مواجه بوده است. اگرچه با فروش 3.65 میلیون دلاری، Knives Out در جایگاه دهم جدول قرار گرفته اما این فیلم فقط با 15 درصد کاهش فروش نسبت به هفته‌ی قبل مواجه شده است. فروش داخلی فعلی این اثر در آمریکا به 151.8 میلیون دلار رسیده است. اگر مجموع فروش بین‌المللی فیلم را که 135 میلیون دلار است، در نظر بگیریم، باید گفت که فروش کلی و جهانی اثر در حال حاضر از رقم 286 میلیون دلار عبور کرده است.

بهتر است به بعضی از آمار و نکات پنهان این هفته هم اشاره کنیم. فیلم Parasite این هفته موفق شد به‌عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ استودیو Neon (ناشر اثر) در بازار داخلی آمریکا لقب بگیرد. این فیلم که توسط استودیو Neon در آمریکا اکران شده است، با فروش داخلی 31 میلیون دلاری به این رکورد دست یافته است. قبل از Parasite، فیلم I, Tonya با فروش 30 میلیون دلاری در بازار داخلی آمریکا این رکورد را در میان فیلم‌های این استودیو در اختیار داشت. علاوه بر این‌ها، این هفته شاهد یک اتفاق ویژه دیگر هم بودیم. فیلم Star Wars: The Rise of Skywalker اکنون به یکی از 15 فیلم پرفروش تاریخ باکس آفیس آمریکا تبدیل شده است که توانسته بیش از 500 میلیون دلار در بازار داخلی آمریکا به فروش برساند.

هفته‌ی آینده قرار است شرکت پارامونت فیلم اکشن‌ تریلر The Rhythm Section را در بیش از 3000 سالن سینما به نمایش بگذارد. این در حالی است که UAR می‌خواهد با چهارمین فیلم دلهره‌آور و هیجانی امسال یعنی Gretel & Hansel شانس خود را امتحان کند. این فیلم قرار است در بیش از 2500 سالن سینما اکران شود.

در پایین می‌توانید لیست پرفروش‌ترین فیلم‌های باکس آفیس هفته اول بهمن را مشاهده کنید.

نظر شما در مورد باکس آفیس هفته اول بهمن چیست؟ پیش‌بینی شما برای هفته‌ی بعدی چیست؟

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید