زمانی بود که همه بازی‌های ماجراجویی تقریبا شبیه هم بودند. ماجراهای متنی و بعد نسل جدیدی از بازی‌های ماجراجویی متنی با گرافیک بهتر و بعد از آن بازی‌های اشاره و کلیک (point-and-click) که همه سبک و سیاق مشابهی داشتند و خیلی زود خسته‌کننده شدند. در این مقاله دوره جدیدی از بازی‌ها را به شما معرفی می‌کنیم و قرار است بهترین بازی های ماجراجویی اندروید در سال ۲۰۲۰ را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

ژانر ماجراجویی از زمان اختراع گوشی‌های هوشمند منفجر شد و در جهات مختلفی پرتاب شد و مولفه‌ها و عناصر آن به قدری تغییر کردند که دیگر حتی نمی‌توانیم مطمئن باشیم یک بازی واقعا ماجراجویی است یا نه! در این مقاله بهترین بازی های ماجراجویی اندروید در سال ۲۰۲۰ را با هم مرور می‌کنیم و این بازی‌های تمام مبانی و عناصر ژانر ماجراجویی را شامل می‌شود؛ از تجربه‌های روایی بی‌نظیر تا بازی‌های اقتباسی از مسائل سیاسی!

معرفی بهترین بازی های ماجراجویی اندروید در سال ۲۰۲۰

بهترین بازی های ماجراجویی اندروید در سال ۲۰۲۰ - ۱

Forager

لحظه لحظه بازی Forager دوست‌داشتنی است! هنگام بازی کردن با این گزینه، عشق سازنده و توسعه‌دهنده بازی را به کاری که کردند حس می‌کنید. «ماریانو کاوالرو» (Marino Cavallero) با هر ثانیه از این بازی به شما می‌گوید چقدر عاشق Forager بوده است. یک کار تمیز و کاملا ساده و در عین حال حرفه‌ای که با جمع‌آوری منابع، ساخت سازه‌ها، ساخت ابزار و کارهایی از این قبیل همراه است. در این بازی که بدون شک یکی از بهترین بازی های ماجراجویی اندروید در سال ۲۰۲۰ است، شما در جزیره‌ای کاوش می‌کنید. این بازی ژانر ماجراجویی را به پایه و اساس خود می‌برد، سپس آن را تصفیه می‌کند تا مقاومت‌ناپذیر باشد.

بهترین بازی های ماجراجویی اندروید در سال ۲۰۲۰ - ۲

The Complex

بازی‌های ویدیویی حرکتی (FMV) مدت‌ها بود در مارکت بازی‌های موبایل دیده نمی‌شد و به نظر نمی‌رسید دیگر اثری از این بازی‌ها ببینیم! اما بازی The Complex یکی از تمیزترین و پرستاره‌ترین نمونه‌هاست که آن را در فهرست بهترین بازی های ماجراجویی اندروید در سال ۲۰۲۰ قرار داده است. این بازی نه تنها ارزش تولید بالایی دارد، بلکه شخصیت‌های مطرح و محبوبی دارد که می‌توانید آن‌ها را از مجموعه‌های تلویزیونی و سینمایی مثل Grantchester، Letterkenny و حتی Game of Thrones بشناسید. این بازی سبک داستانی دارد و در آن ویژگی‌های رابطه انسان‌ها نمایان است و چند پایان دارد که باید آن‌ها را کشف کنید.

Far: Lone Sails

بازی Far: Lone Sails یک بازی فوق‌العاده است. این بازی در یک جهان بایر و بی آب و علف اتفاق میفتد. در این بازی شما خلبان یک کشتی زمینی عجیب و غریب هستید که خودتان آن را طراحی کردید و ساختید. زندگی مجازی شما در این سرزمین خالی شامل تعمیرات، پیدا کردن سوخت، رهایی از آب و هوای نامساعد و فرار از موانع است. این بازی یکی از بهترین بازی های ماجراجویی اندروید در سال ۲۰۲۰ و یک بازی ساده است، اما چنان تأثیرگذار است که حتی «لیمی» یکی از استریمرهای معروف را به گریه انداخته است.

EQQO

این بازی در اصل برای واقعیت مجازی (VR) طراحی شده است و بنابراین بدون استفاده از این فناوری ایده‌آل نیست! بازی EQQO یکی از بهترین بازی های ماجراجویی اندروید در سال ۲۰۲۰ و یک بازی منحصر به فرد است که شما را به اتیوپی منتقل می‌کند. در این بازی شما به عنوان پسری نابینا بازی می‌کنید که سعی دارد در حال عبور از یک دنیای جادویی و اتاق‌های مرموز در معابد باستانی، از یک تخم‌مرغ بزرگ محافظت کند. در این بازی ممکن است با رابط کاربری آن سر و کله بزنید و از اینکه چرا نمی‌توانید از VR استفاده کنید، عصبی شوید! اما مطمئن باشید این بازی ارزشش را دارد و می‌توانید از موسیقی و روایت آن لذت ببرید.

Danganronpa: Trigger Happy Havoc

هیچ‌کس دوره دبیرستان را دوست ندارد! اما Hope’s Peak خودش را در لیگ برتر دبیرستان خود می‌بیند. این مدرسه توسط یک خرس عروسکی شیطانی اداره می‌شود و دانش‌آموزان را مجبور می‌کند همدیگر را بکشند! در این بازی که یکی از بهترین بازی های ماجراجویی اندروید در سال ۲۰۲۰ است، نقش یک نوجوان عادی را بازی می‌کنید که در تلاش برای زنده ماندن و شناسایی مجرمان، سعی در ساخت شبکه دوستان جدید دارید و تصمیم تغییر مدرسه را در سر پرورش می‌دهید.

Truberbrook

بازی Truberbrook معمولی‌ترین بازی این فهرست و در عین حال یکی از بهترین بازی های ماجراجویی اندروید در سال ۲۰۲۰ است. این بازی یک ماجراجویی کلاسیک اشاره و کلیک با سبک لوکاس‌آرت است که در یک جهان موازی در دهه 1960 اتفاق میفتد. شما دانشمندی هستید که توسط یک برنده لاتاری به روستایی دور افتاده در آلمان احضار شده‌اید و درگیر نقشه یک جنگ سرد هستید. گیم پلی بازی عالی است، اما آنچه Truberbrook را از گزینه‌های دیگر متمایز می کند، گرافیک استاپ موشنی آن است که با دست ساخته شده و از لحاظ فناوری ارتقا یافته است.

بیشتر بخوانید: بهترین بازی های ماجراجویی اندروید ؛ سفر به ناشناخته‌ها

The First Tree

همان‌طور که Jaws فیلمی درباره کوسه نیست، علی‌رغم عنوانش که این‌طور به نظر می‌رسد، The First Tree هم یک بازی درباره روباهی نیست که دنبال توله‌هایش است. روباه استعاره‌ای است برای پسری که سعی می‌کند با پدر بیمار خود در صحرای آلاسکا ارتباط برقرار کند. از نظر گیم پلی ، The First Tree معماهای ساده‌ای به شما ارائه می‌دهد که می‌توانید گذشته داستان را در آن ببینید، چون گذشته و خاطرات چالش این بازی نیستند. این بازی درباره سفر زندگی است. این بازی یکی از بهترین بازی های ماجراجویی اندروید در سال ۲۰۲۰ است که حتما باید آن را امتحان کنید.

Samsara Room

بازی Samsara Room بازی قبل از بازی ماجراجویی ترسناک Rusty Lake است و عنوان اول این بازی را به طور کامل بازسازی کرده است. این بازی که یکی از بهترین بازی های ماجراجویی اندروید در سال ۲۰۲۰ است، شما را در اتاقی قرار می‌دهد و چالش بازی این است که با استفاده از ابزاری که در اتاق قرار دارد، فرار کنید. معماهای این بازی به خوبی طراحی شدند، اما لذت اصلی این بازی ترسناک بودن آن است. بازی Rusty Lake هدیه جذابی برای گیمرهای موبایل بود و حالا بازی «اتاق سامسارا» یک بازی ماجراجویی جذاب دیگر است که به همان اندازه و حتی بیشتر شما را مجذوب می‌کند.

Pitch Black: A Detective’s Demise

بازی‌سازان این روزها می‌توانند کارهای فوق‌العاده‌ای بکنند. یکی دیگر از بهترین بازی های ماجراجویی اندروید در سال ۲۰۲۰ بازی Pitch Black: A Detective’s Demise است که یک بازی کارآگاهی خالص است که کاملا بر پایه صدا و بهتر بگوییم، صوت بنا شده است. در این بازی باید خراب‌آبادی به نام «منطقه ۵» (District 5) را کشف کنید و از موجودات مرگ‌بار و خطرات دیگر جان سالم به در ببرید و در عین حال سعی کنید «او» را پیدا کنید. در این بازی باید از گوش‌ها و البته از تصورات خود به خوبی استفاده کنید. این اولین بازی ماجراجویی صوتی نیست که به مارکت بازی‌های موبایل اضافه شده است، ولی هر بار نسخه جدیدی ساخته می‌شود ما را خوشحال می‌کند.

GRIS

درست مثلThe First Tree ، بازی GRIS یکی از بهترین بازی های ماجراجویی اندروید در سال ۲۰۲۰ است که کاملا بدون چالش و خطر است. این بازی در مورد زن جوانی است که با تجربه‌ای دردناک روبرو است. اندوه و تاسف او در لباسش ظاهر می‌شود، که با پیشروی داستان، توانایی‌های جدیدی پیدا می‌کند. در حالی که معماها و پلتفرم‌های مختلفی در این بازی وجود دارد، اما اصل داستان GRIS  درباره تحسین آرت‌ورک و داستان جذاب آن است.

Orwell’s Animal Farm

برخی از بازی‌های ماجراجویی بسیار شبیه هم هستند. مزرعه حیوانات Orwell یکی از بهترین بازی های ماجراجویی اندروید در سال ۲۰۲۰ و یک بازی عجیب است. یک بازی ماجراجویی که در آن شما به عنوان حیواناتی بازی می‌کنید که قیام می‌کنند و کنترل Manor Farm را در تمثیل کلاسیک کمونیسم شوروی جورج اورول به دست می‌گیرند. اما با چنان هوش و حساسیتی اداره می‌شود که به وجدتان می‌آورد. بسیاری از توسعه‌دهندگان علاقه زیادی به تبدیل یک اثر کلاسیک ادبی به یک بازی ندارند، اما این کار برای The Dairymen جواب داد.

.Ord

سادگی در زیبایی است. هر چه یک بازی کمتر دستورالعمل‌ها، نشانه‌های بصری، کارهای هنری و پیچیدگی به شما بدهد، مجبورتان می‌کند بیشتر در مغزتان همه‌چیز را طراحی کنید و در پایان، شما به خاطر تجربه این بازی خوشحال خواهید بود. این مورد اساس طراحی بازی Ord است که باعث شده یکی از بهترین بازی های ماجراجویی اندروید در سال ۲۰۲۰ باشد. یک بازی ماجراجویی متنی فوق‌العاده روان که خود را به درخواست‌های ساده یک‌کلمه‌ای و جلوه‌های بصری ظریف محدود می‌کند. این بازی یک گزینه کاملا بی‌نظیر و یک گوهر مطلق است.

Lineweight

بازی Lineweight، از توسعه‌دهنده فوق‌العاده Cipher Prime، یک بازی نوآورانه داستانی چند رسانه‌ای است که جنبه‌های مختلف تجربه انسانی را در پنج فصل بررسی می‌کند. این بازی هیچ گیم‌پلی مشخصی ندارد که بشود درباره آن صحبت کرد. شما فقط باید روی صفحه بکشید تا متن و جلوه‌های بصری جدید آشکار شود. ممکن است از این بازی خوشتان بیاید یا از آن متنفر شوید، اما Lineweight یک بازی کاملا اصیل و نمونه‌ای عالی از چگونگی تأثیر فناوری بر هنر باستانی قصه‌گویی است.

The Procession to Calvary

جو ریچاردسون، توسعه دهنده، در صفحات Google Play خود، The Procession to Calvary را به عنوان Pythonesque توصیف می‌کند و واقعا هیچ کلمه دیگری برای توصیف این بازی وجود ندارد. این بازی یکی از بهترین بازی های ماجراجویی اندروید در سال ۲۰۲۰ با نقاشی‌های رنسانس، همراه با موسیقی کلاسیک شاد و پر از تصاویر قدیمی و جذاب است که به هم متصل شده‌ان و مانند کارتونی است که می‌توانید آن را بازی کنید. خوشبختانه، این گزینه هم یک بازی ماجراجویی جذاب است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید