ما عاشق بازی‌های مترویدوانیا هستیم. چیزی در تجربه دوباره شکارگاه‌های قدیمی با قدرت‌های جدید و در هم شکستن شکنجه‌گران وجود دارد که احساس عدالت و رشد شخصی ما را برمی‌انگیزد. مترویدوانیا (Metroidvania) در واقع زیر شاخه‌ای از سبک اکشن ماجرایی است که معمولا درخصوص بازی‌های سکوبازی دوبعدی به شمار می‌رود. نام این سبک از ترکیب دو مجموعه‌ Metroid و Castlevania ایجاد شده است. در این مقاله بهترین بازی های مترویدوانیا اندروید در سال ۲۰۲۰ را با هم مرور می‌کنیم. با ما همراه باشید 😊

بازی‌های این فهرست طیف وسیعی از بازی‌های مترویدوانیا را شامل می‌شوند. بازی‌های مستقل و مستقیمی مثل Castlevania: Symphony of the Nigh تا بازی‌هایی که ترکیبات اصلی ژانر مترویدوانیا را دارند و به روش‌های جدید و جالب به بازار بازی‌های موبایل برگشتند؛ بازی‌هایی مثل Reventure و بازی فوق‌العاده Dead Cells که سبک «روگ‌وانیا» دارد. در ادامه بهترین بازی های مترویدوانیا اندروید در سال ۲۰۲۰ را با هم بررسی می‌کنیم.

معرفی بهترین بازی های مترویدوانیا اندروید در سال ۲۰۲۰

بهترین بازی های مترویدوانیا اندروید در سال ۲۰۲۰ - ۱

Dandara: Trials of Fear Edition

این بازی برنده چندین جایزه شده و یک بازی مسترکلاس و فوق‌العاده حرفه‌ای در سبک مترویدوانیاست. در اصل این بازی در سال ۲۰۱۸ منتشر شد و در این بازی جذاب و فوق‌العاده که یکی از بهترین بازی های مترویدوانیا اندروید در سال ۲۰۲۰ است، شما به کاوش در جهانی عظیم و پر پیچ و خم دعوت می‌شوید که با مکانیک حرکتی نوآورانه با پرش از یک نقطه به نقطه دیگر همراه است. این بازی برای تمام پلتفرم‌ها عرضه شده است، اما به دلیل برخی از کنترل‌های لمسی هوشمندانه، تلفن همراه یکی از بهترین دستگاه‌ها برای تجربه این بازی است.

بهترین بازی های مترویدوانیا اندروید در سال ۲۰۲۰ - ۲

Bloodstained: Ritual of the Night

در حالی که پورت اندروید بازی Bloodstained: Ritual of the Night به دلیل پشتیبانی از کنترلر سست و ضعیف، خیلی ایده‌آل نبود، اما بهبودها و پیشرفت‌هایی در راه است. واقعا ارزشش را دارد که منتظر بمانید چون این بازی یکی از بهترین بازی های مترویدوانیا اندروید در سال ۲۰۲۰ است که میراثی غبطه‌برانگیز دارد. این بازی توسط ArtPlay ساخته شده است، استودیوی بازی‌سازی که توسط «کوجی ایگاراشی»‌ (Koji Igarashi) تاسیس شده است و او پیش‌تر برای Konami کار می‌کرده و روی مجموعه بازی‌های Castlevania کار می‌کردند. در واقع، با چشمان نیمه بسته هم می‌توانید ببینید این بازی ماجراجویی گوتیک، دقیقا شبیه بازی قبلی خود است.

بهترین بازی های مترویدوانیا اندروید در سال ۲۰۲۰ - ۳

Dead Cells

اگر بخواهیم دقیق صحبت کنیم، بازی Dead Cells از نظر فنی یک «روگ‌وانیا» است، اما فقط به این دلیل که توسعه‌دهنده این بازی یعنی Motion Twin با این بازی کاری شگفت‌انگیز انجام داده است، جامعه بازی‌های موبایل به طور مشترک توافق کردند که این استودیو کلمات جدیدی برای این بازی ایجاد کنند. این بازی یکی از بهترین بازی های مترویدوانیا اندروید در سال ۲۰۲۰ است که یک بازی قابل فهم و تکرارپذیر است و مولفه‌هایی شبیه بازی‌های روگ‌لایک هم دارد، یعنی هر بار که بازی کنید، همه‌چیز متفاوت است و هر کدام از آن‌ها به مرگ منجر می‌شود. در حالی که زنده هستید، مهارت‌های جدید کسب می‌کنید، به مناطق جدید دسترسی پیدا می‌کنید و به طور کلی زمان زیادی را صرف بازی خواهید کرد.

بهترین بازی های مترویدوانیا اندروید در سال ۲۰۲۰ - ۴

Robot Wants Kitty

بازی Robot Wants Kitty نزدیک ده سال است که منتشر شده و هنوز هم یکی از بهترین‌هاست و سال گذشته هم جزو بهترین بازی های مترویدوانیا اندروید در سال ۲۰۲۰ بود. بر اساس یک بازی فلش به همین نام، شما در این بازی هم به دنبال جمع‌آوری بچه‌گربه‌ها خواهید بود. در این بازی با طیف بسیار محدودی از حرکات و مهارت‌ها شروع می‌کنید، اما با پیشرفت بازی می‌توانید توانایی‌های خود را ارتقا دهید و مهارت‌های جدید کسب کنید. در این بازی تا حدی قدرت جمع‌آوری گربه‌ها را کسب می‌کنید تا وقتی که مغز شما از لذت منفجر شود.

بهترین بازی های مترویدوانیا اندروید در سال ۲۰۲۰ - ۵

Castlevania: Symphony of the Night

هیچ فهرستی از بازی‌های مترویدوانیا بدون Castlevania: Symphony of the Night کامل نیست. این بازی که یکی از بهترین بازی های مترویدوانیا اندروید در سال ۲۰۲۰ است، پایه و اساس سبک مترویدوانیاست. این بازی در اصل در سال ۱۹۹۷ و برای پلی استیشن ۱ عرضه شد و شما را به کاوش در قلعه دراکولا دعوت می‌کرد. اگرچه این بازی کمی قدیمی به نظر می‌رسد و فاقد برخی ویژگی‌هایی است که شاید از بازی‌های سال ۲۰۲۰ انتظار داشته باشید، اما یکی از بازی‌های ماندگار است و گذر زمان تاثیری در محبوبیت این بازی نمی‌گذارد.

بیشتر بخوانید: بهترین بازی های پلتفرمر اندروید ؛ معرفی ۲۵ بازی جذاب

بهترین بازی های مترویدوانیا اندروید در سال ۲۰۲۰ - ۶

Nubs’ Adventure

بازی Nubs’ Adventure ممکن است خیلی به بازی‌های مترویدوانیا شبیه نباشد. اما این بازی یکی از بهترین بازی های مترویدوانیا اندروید در سال ۲۰۲۰ است که یک نسخه جذاب و واقعی است. در این بازی در جهانی وسیع به گشت و گذار و کاوش می‌پردازید. تعداد زیادی شخصیت برای ملاقات وجود دارد، محیط‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید در آن‌ها حرکت کنید، دشمنان زیادی که شکست بدهید، اسلحه‌های زیادی که به آن‌ها مسلط شوید و اسرار زیادی را کشف کنید.

بهترین بازی های مترویدوانیا اندروید در سال ۲۰۲۰ - ۷

Sword of Xolan

بازی Sword of Xolan تا حد زیادی سبک مترویدوانیا را تغییر داده است، به این معنی که توانایی‌هایی که به دست می‌آورید فقط به شما این امکان را می‌دهد تا به جای پیشرفت در بازی، به مسائل مخفی دسترسی پیدا کنید. اما همین گزینه هم ارزش امتحان کردن دارد و یکی از بهترین بازی های مترویدوانیا اندروید در سال ۲۰۲۰ است. این بازی دوران بازی‌های ۸ بیتی با گرافیک جذاب پیکسل‌آرت را تداعی می‌کند و یک تجربه جذاب پلتفرمر است که مولفه‌های بازی مترویدوانیا را هم دارد.

بهترین بازی های مترویدوانیا اندروید در سال ۲۰۲۰ - ۸

Swordigo

بازی Swordigo یکی دیگر از بهترین بازی های مترویدوانیا اندروید در سال ۲۰۲۰ است که سبک اکشن پلتفرمر هم دارد، اما فرمول اصلی مترویدوانیا را حفظ کرده و نمی‌توان به آن ایرادی گرفت. این بازی در یک دنیای فانتزی اتفاق میفتد و تا حد زیادی یادآور بازی Zelda است. در این بازی می‌دوید، به اطراف می‌پرید و با شمشیر بزرگ خود به اشیای مختلف ضربه می‌زنید، معماهای سبک را حل می‌کنید و به تدریج مهارت‌ها و مواردی را که برای پیشرفت در بازی نیاز دارید، به دست می‌آورید.

بهترین بازی های مترویدوانیا اندروید در سال ۲۰۲۰ - ۹

Teslagrad

یکی دیگر از بهترین بازی های مترویدوانیا اندروید در سال ۲۰۲۰ یک بازی خیره‌کننده و جذاب پلتفرمر مستقل است. در اصل این بازی در سال ۲۰۱۳ برای کامپیوتر عرضه شده بود و در سال ۲۰۱۸ به گوگل‌پلی راه پیدا کرد و بلافاصله دنیای بازی‌های اندروید را الکتریکی کرد. گیم‌پلی بازی شما را به بالا رفتن از برج تسلا و پریدن به اطراف، حل معماها و کسب توانایی‌های علمی جدید دعوت می‌کند و به شما دسترسی و پیمایش در مناطق جدید را می‌دهد.

بهترین بازی های مترویدوانیا اندروید در سال ۲۰۲۰ - ۷

Tiny Dangerous Dungeons

بازی Tiny Dangerous Dungeons از توسعه‌دهنده Adventure Islands یک بازی الهام‌بخش و زیباست تا عصر بازی Game Boy را تداعی کند. این بازی پلتفرمر رایگان با چند ساعت بازی تمام خواهد شد، اما به لطف گیم‌پلی بازی که باعث شده یکی از بهترین بازی های مترویدوانیا اندروید در سال ۲۰۲۰ باشد، به کاوش در یک سیاه‌چاله بزرگ و وسیع خواهید پرداخت که در آن هیولایی زندگی می‌کند و مطمئن باشید از هر ثانیه بازی لذت خواهید برد.

بهترین بازی های مترویدوانیا اندروید در سال ۲۰۲۰ - ۸

Grimvalor

ربازی Grimvalor یکی از بهترین بازی های مترویدوانیا اندروید در سال ۲۰۲۰ است که توسط استودیوی Direlight ساخته شده است. این استودیو توسط افرادی تاسیس شده است که بازی Swordigo را ساختند. این بازی تقریبا تمام آنچه که از بازی مترویدوانیا لازم است بدانید در اختیار شما قرار می‌دهد. برای پیشرفت در این بازی باید از میان انبوهی از هیولاها در یک دنیای فانتزی وسیع عبور کنید و با ضربه زدن و از بین بردن آن‌ها پیشرفت کنید. این بازی تمام امتیازات لازم را دریافت کرده و میانگین امتیاز باورنکردنی ۴.۶ را در گوگل‌پلی دارد و حدود ۵۰ هزار بار دانلود شده است.

فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی، عاشق فناوری و هر چیزی که تو این حوزه قرار می‌گیره. طرفدار دو آتیشه برند اپل و عاشق نوشتن درباره محصولات و تولیدات جدید در حوزه تکنولوژی. تولید محتوا و زبان انگلیسی دو تا از علایق زندگیشه و از این کار لذت می‌بره.

2 دیدگاه‌ها

  1. سلام مرسی از مقاله زیباتون لطفا یه مقاله هم راجب بهترین بازی های سبک metroidvania برای pc بنویسین یا لااقل بهم معرفی کنید

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید