بازی کندی کراش ساگا (Candy Crush Saga) به اندازه آب‌نبات‌ها و شکلات‌هایی که در بازی می‌بینید، شیرین و جذاب و کاااملا اعتیادآور است. بازی ساده‌ای که اوایل آن را روی مرورگر وب بازی می‌کردید و اسم آن Bejeweled بود، امروز همه‌جا هست و تمام توجه شما را به خودش جلب کرده و یکی از بهترین، محبوب‌ترین و پردانلودترین بازی‌های اندروید است. در این مقاله ترفندهای بازی کندی کراش ساگا را به شما آموزش می‌دهیم تا مثل یک حرفه‌ای بازی کنید و مراحل را یکی بعد از دیگری پشت سر بگذارید.

بیشتر بخوانید: پر دانلودترین بازی های اندروید در طول تاریخ کدام بازی‌ها هستند؟

تقلب‌های بازی کندی کراش ساگا

اگرچه راه‌هایی برای هک و تقلب کردن در بازی کندی کراش ساگا وجود دارد، اما بسیار مهم است بدانید خدمات و برنامه‌هایی که به شما قول هک کردن بازی و دادن طلا و شتاب‌دهنده می‌دهند، اغلب تقلبی هستند و پیشنهاد می‌کنیم اصلا سمت آن‌ها نروید. به جای روش‌های خطرناک، ترفندهای بازی کندی کراش ساگا را یاد بگیرید تا بتوانید به صورت کاملا طبیعی و حساب شده مراحل را رد کنید و نیازی به هک خارجی بازی نباشد.

باز هم تأکید می‌کنیم هیچ برنامه‌ای را از منبع غیر معتبر دانلود نکنید یا در هیچ وبسایتی ثبت نام نکنید، حتی اگر به شما قول طلا، شتاب‌دهنده یا جان (مهلت بازی) بی‌نهایت دادند.

ترفندهای بازی کندی کراش ساگا

هر چه به مراحل بالاتر می‌روید، بازی کندی کراش ساگا به طرز بی‌رحمانه‌ای سخت‌تر می‌شوند و تنها راه رد کردن آن‌ها خرید شتاب‌دهنده‌هاست که گاهی بی‌نهایت گران‌قیمت هستند. اگر می‌خواهید بیشترین استفاده را از ۵ جان خود داشته باشید یا جان اضافی و رایگان را به صورت طبیعی و راحت دریافت کنید، ترفندهای بازی کندی کراش ساگا را برای شما جدا کردیم تا به شما کمک کند راحت‌تر امتیاز بگیرید و مراحل را طی کنید.

ترفندهای بازی کندی کراش ساگا - ۱

۱. بازی را از قسمت پایین صفحه شروع کنید

وقتی چیدن گزینه‌های همسان را از قسمت پایین صفحه شروع کنید، می‌توانید به راحتی زنجیره تخریب و عکس‌العمل‌ها را بسازید تا قسمت‌های بیشتری خراب شوند و امتیازات بیشتری کسب کنید. ساخت گزینه‌های همسان از بالا به نظر نمی‌رسد این اثر را داشته باشد.

۲. پیشنهاداتی که از سمت بازی می‌شود، کورکورانه دنبال نکنید

اگر مدتی حرکتی در بازی نداشته باشید، بازی گزینه‌هایی را به شما پیشنهاد می‌دهد. این کار مفید است، اما گاهی ممکن است با کمی تفکر و دقت بیشتر، بتوانید حرکت بهتری پیدا کنید. این روش برای گیمرهای جوان و تازه‌کار که هنوز با گیم‌پلی بازی آشنا نیستند، خوب است. اما از ترفندهای بازی کندی کراش ساگا برای افراد حرفه‌ای این است که خیلی به این پیشنهادات اهمیت ندهند و خودشان بهترین حرکت را بکنند.

۳. سعی کنید قبل از هر حرکت به خوبی فکر کنید

ترفندهای بازی کندی کراش ساگا - ۲

اگر هر چینش مشابهی را که می‌بینید انتخاب کنید و بدون فکر مهره‌ها را حرکت دهید، قطعا در مراحل بالاتر به مشکل می‌خورید و یکی از مهم‌ترین ترفندهای بازی کندی کراش ساگا را نادیده گرفته‌اید. به نحوه قرارگیری مهره‌ها در کنار هم نگاه کنید و درباره حرکت‌هایی که می‌توانید بکنید تا نتیجه بهتری داشته باشد، فکر کنید. در این بازی زمان اهمیتی ندارد، پس تا جایی که می‌توانید فکر کنید و عجله نداشته باشید. معمولا حرکت دادن مهره‌ها به طوری که از ترکیب آن‌ها مهره جدید با قابلیت جدید ساخته شود، از مهم‌ترین اهداف این بازی و گیمرهای حرفه‌ای است.

۴. یاد بگیرید چطور آب‌نبات‌های خاص بسازید و از آن‌ها استفاده کنید

قرار دادن سه آب‌نبات در کنار هم، فقط صفحه را خالی می‌کند، اما قرار دادن چهار یا پنج مهره در کنار هم، یک مهره خاص با قابلیت منحصر‌به‌فرد ایجاد می‌کند. این آب‌نبات‌های خاص کلید اصلی رد شدن از مراحل سخت و دشوار و از ترفندهای بازی کندی کراش ساگاست.

۵. به دنبال ترکیب مهره‌ها و استفاده از بهترین آن‌ها باشید

کومبوها (ترکیب مهره‌های خاص)، مثل ترکیب آب‌نبات بمبی و آب‌نبات راه راه بی‌نهایت قدرتمند هستند. اگر می‌توانید روی این مهره‌های خاص مانور بدهید، خیلی راحت‌تر و بهتر می‌توانید مراحل را رد کنید و از یکی از ترفندهای بازی کندی کراش ساگا استفاده کردید.

۶. سعی کنید از همان ابتدای بازی آب‌نبات‌های راه راه بسازید

یکی دیگر از ترفندهای بازی کندی کراش ساگا این است که بدانید آب‌نبات‌های راه راه می‌توانند افقی یا عمودی باشند. مسیر این مهره‌ها را با کشیدن انگشتتان روی صفحه مشخص خواهید کرد. اگر از چپ به راست بکشید، مهره راه راه افقی و اگر از بالا به پایین بکشید، مهره راه راه عمودی خواهید داشت. این مهره‌ها می‌توانند فضا را به صورت افقی یا عمودی خالی کنند.

۷. موانع هر مرحله را اولویت قرار دهید

ترفندهای بازی کندی کراش ساگا - ۳

مهم‌ترین مورد در ترفندهای بازی کندی کراش ساگا این است که در هر مرحله نباید یکسان بازی کنید و از روش‌های قدیمی و تکراری استفاده کنید. اگر مرحله‌ای موانعی مثل خانه‌های قفل شده یا ژله دارد، اول به آن‌ها رسیدگی کنید. اگر این کار را نکنید، ممکن است تعداد حرکات مجاز شما تمام شود و نتوانید مرحله را به اتمام برسانید. اگر مرحله شکلات دارد، اول به آن رسیدگی کنید.

۸. روی ژله‌های لبه صفحه تمرکز کنید

هماهنگ کردن مهره‌ها روی لبه‌ها سخت‌تر است، بنابراین اگر چنین مانعی پیش رویتان است، ابتدا آن‌ها را پاک کنید و از یکی از ترفندهای بازی کندی کراش ساگا برای رد کردن مراحل سخت استفاده کنید.

۹. مهره‌های هدف (میوه‌ها، دانه‌ها و بیسکوییت‌ها) را به لبه‌ها نبرید

از آن‌جایی که خالی کردن لبه‌ها سخت‌ترین قسمت‌هاست، باید از بردن مهره‌های هدف مثل میوه‌ها و بلوط‌ها به لبه‌ها پرهیز کنید. این نکته از ترفندهای بازی کندی کراش ساگا را به یاد داشته باشید که همیشه دانه‌ها و مهره‌های مهم را در قسمت وسط صفحه و در محوطه‌ای نگه دارید که می‌دانید می‌توانید آن‌ها را به ردیف با پیکان سبز رنگ هدایت کنید.

۱۰. نحوه کار کردن شکلات را یاد بگیرید و اول با آن کنار بیایید

شکلات یکی از اعصاب‌خوردکن‌ترین موانع در بازی و یکی از مهم‌ترین ترفندهای بازی کندی کراش ساگاست که اگر کار کردن با آن را یاد بگیرید، می‌توانید خیلی راحت مراحل را پشت سر بگذارید و مربع‌های بیشتری را آزاد کنید. برای پاک کردن شکلات‌ها، مهره‌ها را طوری کنار هم بچینید که چهار آب‌نبات در چهار طرف شکلات باشند و از مهره‌های خاص مثل بمب استفاده کنید تا آن‌ها را پاک کنید.

۱۱. به دنبال آب‌نبات‌های زمان‌دار باشید

اگر آب‌نباتی را دیدید که علامت ۵+ کنار آن نوشته شده بود، سعی کنید آن‌ها را در مهره‌های هماهنگ قرار دهید. این آب‌نبات‌ها برای اضافه کردن زمان در مراحل زمان‌بندی شده به درد می‌خورند. اگر از آن‌ها استفاده کنید، ۵ ثانیه به زمان بازی اضافه می‌شود و این یکی از ترفندهای بازی کندی کراش ساگاست که شاید آن را ندانید.

۱۲. مهره‌های خاص و شتاب‌دهنده‌ها را عاقلانه استفاده کنید

اگر نمی‌خواهید برای خرید مهره‌های خاص و شتاب‌دهنده‌ها پولی خرج کنید، یکی از ترفندهای بازی کندی کراش ساگا این است که از آن‌ها عاقلانه و هوشمندانه استفاده کنید و اغلب آن‌ها را برای مراحل سخت‌تر کنار بگذارید.

۱۳. در مراحل سخت از بازچینی مهره‌ها استفاده کنید

در حالی که هدف هر مرحله به طور کامل مشخص است و دقیقا می‌دانید در هر مرحله چه اتفاقی قرار است بیفتد، اما قرارگیری مهره‌ها کاملا تصادفی است. یکی از ترفندهای بازی کندی کراش ساگا این است که اگر بازی را شروع کردید و چینش مهره‌ها را دوست نداشتید، بدون اینکه حرکتی کنید، از بازی خارج شوید و دوباره مرحله را آغاز کنید تا چینش مهره‌ها تغییر کند.

۱۴. سعی کنید مرحله را با حرکت‌های باقی‌مانده تمام کنید تا امتیازتان بیشتر شود

وقتی مرحله‌ای را تمام کنید و هنوز تعدادی حرکت باقی مانده داشته باشید، یک ماهی ژله‌ای یا مهره‌های راه راه روی صفحه ظاهر می‌شوند و حرکت‌های شما را به امتیاز تبدیل می‌کنند. یکی از ترفندهای بازی کندی کراش ساگا این است که بازی را با کمترین تعداد حرکات ممکن به پایان برسانید تا امتیازتان بیشتر شود.

۱۵. تاریخ یا ساعت گوشی را به صورت دستی جلو ببرید تا جان مجانی بگیرید

اگر تمام جان‌های خود را استفاده کردید و روی گوشی موبایل در حال بازی هستید، یکی از ترفندهای بازی کندی کراش ساگا این است که تاریخ یا ساعت گوشی را یک روز یا چند ساعت جلو بکشید تا پنج جان دیگر دریافت کنید.

کدام یک از این ترفندهای بازی کندی کراش ساگا را می‌دانستید؟ چه ترفندهای دیگری می‌شناسید؟ در قسمت نظرات با ما در ارتباط باشید.

منبعLife Wire
فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی، عاشق فناوری و هر چیزی که تو این حوزه قرار می‌گیره. طرفدار دو آتیشه برند اپل و عاشق نوشتن درباره محصولات و تولیدات جدید در حوزه تکنولوژی. تولید محتوا و زبان انگلیسی دو تا از علایق زندگیشه و از این کار لذت می‌بره.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید