در روزهای قرنطینه که مدارس، دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌های زبان تعطیل شدند و همه خانه‌نشین شدیم، نباید یادگیری را رها کرد و منتظر بود شرایط به حالت عادی برگردد. یادگیری یک زبان جدید همیشه هیجان‌انگیز است و خبر خوب اینکه همیشه هم نیاز به ثبت نام و حضور در کلاس‌ها و آموزشگاه‌های زبان نیست. با اپلیکیشن رایگان یادگیری زبان می‌توانید مهارت‌های جدید کسب کنید و یک ریال هم پرداخت نکنید.

اپلیکیشن رایگان یادگیری زبان از ابتدا تا انتهای مسیر یادگیری با شماست و یا به شما کمک می‌کند مهارت‌های زبان خود را تقویت کنید.

مطالب پیشنهادی

یادگیری یک زبان جدید با این اپلیکیشن‌ها بی‌نهایت کاربردی است، چرا که همیشه و همه‌جا آن‌ها را همراه خود دارید و می‌توانید حتی پنج دقیقه در روز هم تمرین کنید.

فرقی نمی‌کند برای سفارش غذا در یک کشور خارجی زبان یاد بگیرید یا ارتباط با یک دوست خارجی، حتی ممکن است فقط برای اضافه کردن مهارت به رزومه‌تان به فکر یادگیری زبان باشید. اپلیکیشن رایگان یادگیری زبان راهی عالی برای رسیدن به هدفتان است.

می‌توانید از اپلپکیشن‌های رایگان یادگیری زبان برای یادگیری کلمات و عبارات در زبان‌های زیادی استفاده کرد. یادگیری زبان اسپانیایی، انگلیسی، فرانسه، ایتالیایی، آلمانی، ایرلندی، هلندی، روسی، چینی و بسیاری زبان‌های دیگر با این اپلیکیشن‌ها امکان‌پذیر است.

معرفی بهترین اپلیکیشن رایگان یادگیری زبان

اپلیکیشن رایگان یادگیری زبان - 1

Duolingo

مزایا

 • عدم نیاز به حساب کاربری
 • پشتیبانی از زبان‌های متنوع
 • راه‌های متنوع برای یادگیری
 • تعداد قابل توجه دروس رایگان

معایب

 • پیچیدگی گاه به گاه روش‌های یادگیری

شروع یادگیری زبان با اپلیکیشن Duolingo بسیار آسان است. تنها کاری که باید بکنید این است که اپلیکیشن رایگان یادگیری زبان را باز کنید، زبانی را که می‌خواهید انتخاب و بلافاصله دوره را شروع کنید. حتی برای شروع یادگیری هم نیازی به ساخت حساب کاربری نیست، ولی اگر بخواهید میزان پیشرفت خود را ذخیره کنید، باید حساب کاربری داشته باشید.

اپلیکیشن رایگان یادگیری زبان «دولینگو» کار خود را با استفاده از متن، تصویر و صوت آغاز می‌کند تا به شما کمک کند زبان‌های مختلف را یاد بگیرید. ایده طراحی برنامه این است که صدا را به ترجمه بصری و متنی ربط بدهد و سپس شما از صوت، تصویر و متن استفاده کنید و آن را با زبان مادری خود ترکیب کنید و زبان را یاد بگیرید.

زبان‌هایی که می‌توانید یاد بگیرید

اسپانیایی، فرانسه، آلمانی، چینی، انگلیسی، ژاپنی، کره‌ای، ایتالیایی، پرتغالی، هلندی، ایرلندی، دانمارکی، سوئدی، ترکی استانبولی، اسپرانتو، نروژی، اکراینی، هاوایی، روسی، لهستانی، هندی، ویلزی، عبری، ویتنامی، مجارستانی، یونانی، سوآهیلی، سوئدی، رومانیایی، اندونزیایی، چکی، نوواژو، کلینگون، ولریانی اصیل

اپلیکیشن رایگان یادگیری زبان «دولینگو» به صورت آنلاین برای اندروید، آیفون، آیپد و ویندوز در دسترس است.

اپلیکیشن رایگان یادگیری زبان - 2
اپلیکیشن رایگان یادگیری زبان - 3
اپلیکیشن رایگان یادگیری زبان - 4
اپلیکیشن رایگان یادگیری زبان - 5

Memrise

مزایا

 • متدهای منحصربه‌فرد آموزشی
 • امکان یادگیری چند زبان مختلف
 • گزینه‌هایی برای ارتقای برنامه

معایب

 • اجبار ایجاد حساب کاربری
 • رابط کاربری ضعیف وبسایت

اپلیکیشن Memrise یکی دیگر از اپلیکیشن‌های یادگیری زبان است. این اپلیکیشن رایگان یادگیری زبان به خوبی Duolingo نیست، اما کار کردن با آن ساده است، از دوره‌های آفلاین پشتیبانی می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد که تعداد زیادی از زبان‌ها را یاد بگیرید. همچنین می‌توانید با توجه به سطح زبانتان، دوره‌های مبتدی را رد کنید و به دروس پیشرفته‌تر بروید.

یادگیری زبان به خوبی Duolingo نیست، اما کار کردن با آن ساده است، از دوره‌های آفلاین پشتیبانی می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد که تعداد زیادی از زبان‌ها را یاد بگیرید. همچنین می‌توانید با توجه به سطح زبانتان، دوره‌های مبتدی را رد کنید و به دروس پیشرفته‌تر بروید.

چیزی که درباره اپلیکیشن رایگان یادگیری زبان Memrise منحصربه‌فرد و خاص است، نحوه آموزش کلمات و عبارات است. کلمات در جملاتی قرار می‌گیرند که تلفظ و صوت آن‌ها به زبان مادری شما شبیه است و همین مسئله باعث می‌شود ارتباطی بین آن‌ها شکل بگیرد و شما راحت‌تر آن‌ها را یاد بگیرید.

یکی دیگر از متدهای اپلیکیشن رایگان یادگیری زبان Memrise، آموزش دو یا چند زبان با استفاده از ترکیب ترجمه آن‌ها با هم است. با این روش، چند کلمه را یک بار یاد می‌گیرید و سپس آن‌ها را بارها و بارها با ترتیبی متفاوت تکرار می‌کنید تا تضمین شود پیش از رفتن به مرحله بعد همه آن‌ها را یاد بگیرید.

اپلیکیشن رایگان یادگیری زبان - 2
اپلیکیشن رایگان یادگیری زبان - 3

اپلیکیشن رایگان یادگیری زبان - 6

Busuu

مزایا

 • عالی برای تمام سطوح زبان
 • امکان برقراری ارتباط با زبان‌آموزان دیگر
 • امکان ثبت بازخورد برای کاربران دیگر

معایب

 • پشتیبانی از زبان‌های محدود
 • وجود تعداد زیادی ویژگی که باید با صرف هزینه به آن‌ها دسترسی پیدا کرد.
 • اجبار ایجاد حساب کاربری

اپلیکیشن رایگان یادگیری زبان busuu رابط کاربری ساده‌ای دارد و برای کار کردن با دوره‌ها دستتان باز است. کافی است یکی از زبان‌های مورد نظرتان را انتخاب کنید، وارد برنامه شوید، حساب کاربری بسازید و بعد تصمیم بگیرید از کدام سطح می‌خواهید یادگیری زبان را شروع کنید؛ مبتدی (Elementary)، متوسطه (Intermediate)، بالاتر از متوسط (Upper Intermediate) و یا سفر (Travel).

بهترین ویژگی اپلیکیشن رایگان یادگیری زبان busuu این است که کلمات و عباراتی که آموزش می‌دهد، برای مبتدیانی که با خارجی‌زبان‌ها در تماس هستند یا می‌خواهند کلمات را سریع یاد بگیرند، بسیار مفید و کاربردی است.

این اپلیکیشن کلمات و عبارات را هم به تنهایی و هم در جملات به شما آموزش می‌دهد و سپس آزمون‌هایی از شما می‌گیرد تا بتوانید دانش خود را محک بزنید و به سطوح بعد بروید.

زبان‌هایی که می‌توانید یاد بگیرید

آلمانی، اسپانیایی، پرتغالی، فرانسه، انگلیسی، ایتالیایی، روسی، لهستانی، ترکی، ژاپنی، چینی، لهستانی

اپلیکیشن رایگان یادگیری زبان - 2
اپلیکیشن رایگان یادگیری زبان - 3

اپلیکیشن رایگان یادگیری زبان - 7

Rosetta Stone

مزایا

 • طراحی شده برای مسافران
 • ویژگی‌های منحصربه‌فرد
 • پشتیبانی از زبان‌های مختلف
 • پشتیبانی از پلتفرم‌های مختلف

معایب

 • متدهای قدیمی آموزش زبان

اپلیکیشن رایگان یادگیری زبان Rosetta Stone یک سرویس حرفه‌ای یادگیری است، اما اپلیکیشن رایگانی هم دارد که به طور انحصاری برای مسافران و گردشگران طراحی شده و می‌توانند کلمات و عبارات ساده را با استفاده از آن یاد بگیرند.

ده‌ها تصویر در رابطه با عبارات مفید و با زبانی که قرار است آن را یاد بگیرید به شما نشان داده می‌شود و باید کلمات را تکرار کنید تا تلفظتان تقویت شود. همچنین می‌توانید بعضی دروس را رد کنید و به دوره و درس مورد نظرتان برسید یا از صفر تا صد را قدم به قدم طی کنید.

در این اپلیکیشن رایگان یادگیری زبان کتابچه عبارات از کلمات ساده هم وجود دارد و در این کتابچه کلمات و عبارات مربوط به رستوران، هتل و گشت و گذار در شهر را یاد می‌گیرید و برای کسی که می‌خواهد به یک کشور خارجی سفر کند، بسیار مفید است. اگر بخواهید می‌توانید کتابچه عبارات مربوط به خرید کردن، رنگ‌ها، موقعیت‌های اورژانسی و ارز را هم خریداری کنید.

زبان‌هایی که می‌توانید یاد بگیرید

اسپانیایی (آمریکای لاتین)، اسپانیایی (اسپانیا)، انگلیسی (آمریکایی، بریتانیایی)، فرانسه، ژاپنی، ایتالیایی، آلمانی، چینی، پرتغالی، روسی، عربی، کره‌ای، هلندی، تاگالوگ، یونانی، عبری، هندی، فارسی، ایرلندی، لهستانی، سوئدی، ترکی استانبولی، ویتنامی

اپلیکیشن رایگان یادگیری زبان Rosetta Stone برای اندروید، آیفون و آیپد در دسترس است و از نسخه وب آن هم می‌توانید استفاده کنید.

اپلیکیشن رایگان یادگیری زبان - 2
اپلیکیشن رایگان یادگیری زبان - 3

اپلیکیشن رایگان یادگیری زبان - 8

Google Translate

مزایا

 • متدهای ترجمه مفید
 • ابزاری عالی برای ترجمه سریع
 • سازگاری با زبان‌های مختلف
 • نسخه وب
 • به‌روزرسانی دائمی

معایب

 • عدم وجود دروس مرحله به مرحله

بیشتر اپلیکیشن‌های آموزش زبان از طریق تمرین و مراحل پیش‌رونده به شما زبان یاد می‌دهند، اما موتور ترجمه گوگل که اپلیکیشن رایگان یادگیری زبان هم هست، به راحتی به شما می‌گوید چطور بنویسید و صحبت کنید.

با استفاده از این سرویس می‌توانید متون، دست‌نوشته و حتی صدای خود را ترجمه کنید. به این معنی که می‌توانید متن را به صورت دستی تایپ کنید، بنویسید یا از روی متن بخوانید تا گوگل ترنسلیت آن را به زبان مقصد شما ترجمه کند. همچنین می‌توانید ترجمه‌های مورد علاقه خود را ذخیره و هر زمان نیاز بود به آن‌ها رجوع کنید.

گوگل ترنسلیت ممکن است یک اپلیکیشن رایگان یادگیری زبان شبیه گزینه‌های قبلی نباشد، اما بدون شک یک راه عالی برای یادگیری کلمات و عبارات مختلف است. این ابزار برای صحبت کردن و ارتباط برقرار کردن با کسی که زبان شما را نمی‌داند و بالعکس، عالی است.

این اپلیکیشن رایگان یادگیری زبان به صورت آفلاین هم قابل استفاده است، فقط باید وقتی به اینترنت متصل هستید، تمام پکیج‌های مختلف زبان‌ها را دانلود کنید.

یکی دیگر از ویژگی‌های منحصربه‌فرد که گوگل ترنسلیت را به یک ابزار عالی تبدیل می‌کند، قابلیت ترجمه همزمان است. البته این قابلیت فقط برای بعضی زبان‌ها در دسترس است و در واقع نوعی واقعیت افزوده‌ (Augmented Reality) است که از دوربین گوشی برای ترجمه استفاده می‌کند.

زبان‌هایی که می‌توانید یاد بگیرید

ژاپنی، هلندی، دانمارکی، یونانی، بلغاری، سوآهیلی، سوئدی، اکراینی، ویتنامی، ویلزی، چینی، فرانسه، مجارستانی، کره‌ای، چک، انگلیسی، فارسی، لاتین، بوسنیایی و ده‌ها زبان مختلف دیگر.

گوگل ترنسلیت را می‌توانید برای سیستم‌عامل اندروید و iOS دانلود کنید.

اپلیکیشن رایگان یادگیری زبان - 2
اپلیکیشن رایگان یادگیری زبان - 3

منبعLife Wire
فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی، عاشق فناوری و هر چیزی که تو این حوزه قرار می‌گیره. طرفدار دو آتیشه برند اپل و عاشق نوشتن درباره محصولات و تولیدات جدید در حوزه تکنولوژی. تولید محتوا و زبان انگلیسی دو تا از علایق زندگیشه و از این کار لذت می‌بره.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید