وقتی صحبت از سلامت روان می‌شود، به نظر می‌رسد افراد بیشتر به خودشان توجه می‌کنند. فرقی نمی‌کند بیشتر مراقب خودتان باشید، صبح‌ها فهرستی از کارهای مفید برای ذهن را یادداشت کنید یا زمان بیشتری را صرف رسیدگی به خودتان کنید؛ راه‌های زیادی هست که هر کس می‌تواند مراقب خودش باشد و به سلامت روح و روانش اهمیت بدهد. هم‌چنین برنامه‌ها و بازی‌های زیادی هم وجود دارند که به شما کمک می‌کنند درست نفس کشیدن را تمرین کنید، مدیتیشن کنید یا زمان‌های کاری خود را بهتر مدیریت کنید تا زمانی هم برای رسیدگی به امور شخصی داشته باشید. در این مقاله هم ما بهترین بازی ها برای سلامت روان را در اختیار شما قرار می‌دهیم تا با بازی کردن آرامش پیدا کنید و به روح و روانتان لطف کنید.

معرفی بهترین بازی ها برای سلامتی روان

بهترین بازی ها برای سلامتی روح و روان - ۱

My Oasis

بازی My Oasis یک بازی آرامش‌بخش و آرام است که همه چیز در آن درباره ساخت جزیره کوچکی برای خودتان است. این جزیره خیلی بزرگ نیست و تشخیص مناطق مختلف در داخل آن طاقت‌فرسا و سخت نیست. این بازی یکی از بهترین بازی ها برای سلامت روان است و با تماشای رشد و پیشرفت خود در بازی، می‌توانید جزیره را پر از درخت، گل و حیوان کنید و حس خوبی خواهید داشت. شما می‌توانید با نواختن آکوردهای موسیقی تعامل برقرار کنید که بسیار آرامش‌بخش و تسکین‌دهنده است که با دنیای آرام شما مطابقت دارد و به رشد ادامه می‌دهد.

بهترین بازی ها برای سلامتی روح و روان - ۲

Windosill

بازی Windsill یکی از بهترین بازی ها برای سلامت روان است. این بازی درباره گروهی از ده دنیای مرموز است که مثل جعبه‌های پازل یا کتاب‌های تصویری عمل می‌کنند و با انیمیشن‌های کوچک و دنیاهای تعاملی همراه است. در این بازی شما باید قسمت‌های مختلف را لمس کنید تا ببینید چه چیزی کشف می‌کنید. هیچ روند یا پاسخ غلطی در این بازی وجود ندارد و هیچ معمای عظیمی هم برای حل کردن وجود ندارد. این بازی یک تجربه ساده است که فقط بازی می‌کنید، جهان را کفش می‌کنید و می‌بینید چه چیزهایی می‌توانید پیدا کنید.

بهترین بازی ها برای سلامتی روح و روان - ۳

Rakko Ukabe

اگر از طرفداران سمورهای دریایی هستید و اقیانوس به شما آرامش می‌دهد، بازی Rakko Ukabe یکی از بهترین بازی ها برای سلامت روان است که به شما این امکان را می‌دهد سمورهای بامزه و دوست‌داشتنی را به جزیره خود بیاورید و کاری کنیدبه شما اعتماد کنند. می‌توانید برای آن‌ها غذا و اسباب‌بازی فراهم کنید و به آرامی به تماشای آن‌ها بنشینید که به سمت شما می‌آیند و مدت کوتاهی را کنار شما سپری می‌کنند. این سمورها با امید اینکه شما آن‌ها را ببینید و تشویقی بیشتری به آن‌ها بدهید به سمت شما می‌آیند. اگرچه این بازی گیم‌پلی‌های زیادی دارد، اما در نوع خود شایان ستایش و آرامش‌بخش است.

بهترین بازی ها برای سلامتی روح و روان - ۴

Viridi

تا به حال شده گیاهی بکارید، اما دستتان سبک نبوده باشد و نتوانسته باشید آن‌ها را زنده نگه دارید؟ بازی Viridi یکی از بهترین بازی ها برای سلامت روان است و به شما این امکان را می‌دهد از یک گیاه مراقبت کنید. اما اگر چند روز یا چند ماه یادتان برود به آن‌ها آب دهید، نمی‌میرند. در واقع می‌توانید گلدان و نوع گل و تزئینات گلدان را خودتان انتخاب کنید. این بازی برای گذران وقت عالی است و برای کسانی که می‌خواهند چیزی پرورش دهند اما وقتش را ندارند، گزینه خوبی است و حس خوبی بهتان می‌دهد.

بهترین بازی ها برای سلامتی روح و روان - ۵

Uzu, An Interactive Light Show

بازی Uzu یک بازی نیست و بیشتر یک اسباب‌بازی است. یک اسباب‌بازی رها و راحت که در آن شما با رنگ‌ها بازی می‌کنید و به عنوان نقاطی از نور به صفحه روبرو شلیک می‌کنید. این بازی یکی از بهترین بازی ها برای سلامت روان است و به شما این امکان را می‌دهد تا صفحه را بچرخانید، آن‌ها را ثابت کنید و به طور کلی با آن‌ها وقت بگذرانید. رنگ‌ها، الگوها و اشکال موجود در بازی بسیار آرامش‌بخش و سرگرم‌کننده است. هیچ هدف نهایی یا زمان محدود یا برنده و بازنده وجود ندارد. فقط رنگ است و تعامل با رنگ‌ها که مطمئنا برای خیلی‌ها جذاب است.

بیشتر بخوانید: بازی های آرامش بخش اندروید ؛ بازی کن و از دغدغه‌ها رها شو!

نظر شما درباره بهترین بازی ها برای سلامتی روح و روان چیست؟ کدام یک از آن‌ها را امتحان کردید؟

فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی، عاشق فناوری و هر چیزی که تو این حوزه قرار می‌گیره. طرفدار دو آتیشه برند اپل و عاشق نوشتن درباره محصولات و تولیدات جدید در حوزه تکنولوژی. تولید محتوا و زبان انگلیسی دو تا از علایق زندگیشه و از این کار لذت می‌بره.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید