بازی Clash of Clans یکی از محبوب‌ترین بازی‌های ساخت پادشاهی در تاریخ بازی‌های موبایلی است. گیم‌پلی بازی ساده است؛ شما یک پادشاهی می‌سازید، از آن در برابر مخالفان و دشمنان آنلاین محافظت می‌کنید و به آن‌ها حمله می‌کنید تا منابع آن‌ها را غارت کنید. این بازی برای گیمرهای حرفه‌ای به اندازه کافی عمیق و برای گیمرهای کژوال به اندازه کافی در دسترس است و بین این دو تعادل خوبی برقرار شده است. با این حال، مثل تمام بازی‌های دیگر، در نهایت از این بازی خسته می‌شوید. اگر به دنبال بازی های مشابه کلش آو کلنز هستید و می‌خواهید بازی‌های مشابه را هم امتحان کنید، مقاله درستی را برای خواندن انتخاب کردید.

تمام بازی‌هایی که در این مقاله قرار است معرفی کنیم، بازی‌های ساخت پادشاهی است که مولفه‌های PvP آنلاین هم در آن‌ها رعایت شده است. با فهرست بازی های مشابه کلش آو کلنز با ما همراه باشید. 😊

معرفی بازی های کلش آو کلنز

بازی های مشابه کلش - ۱

Boom Beach

بازی Boom Beach یکی از بازی‌های ساخت پادشاهی در موبایل است. هدف شما در این بازی ساخت یک پایگاه نظامی در کنار ساحل است. بعد از آن حریفان شما باید به ساحل حمله کنند و تجهیزات دفاعی شما را از بین ببرند. برخلاف اکثر بازی های مشابه کلش ، این بازی مبارزات نسبتا طولانی دارد. این ویژگی یکی دیگر از مولفه‌های گیم‌پلی بازی است که بیشتر بازی‌های این ژانر از آن بی‌بهره هستند.

به این بازی مشابه کلش آو کلنز حالت چندنفره و مأموریت‌های مختلف را هم اضافه کنید. این بازی ساخت شرکت Supercell است و کاملا مشخص است که دو بازی با سبک و سیاقی مشابه، از یک توسعه‌دهنده چقدر می‌توانند جذاب باشند.

بازی های مشابه کلش - 2

Brave Conquest

بازی Brave Conquest یکی از بازی‌های ساخت پادشاهی جدید و یکی از بازی های مشابه کلش آو کلنز وارد بازار شده است. گیمرها پادشاهی خود را روی یک صفحه می‌سازند که از این جهت شبیه تمام بازی‌های استراتژیک Real-time است. در این بازی می‌توانید ارتش خود را آموزش دهید و با حریفان ( واقعی و ساخته هوش مصنوعی) مبارزه کنید. بازیکنان به انواع مختلفی از سلاح‌ها، اکسیرها و قهرمانان دسترسی دارند. با این حال، بعضی از کاربران شکایت می‌کنند این بازی روی گوشی‌هایی با مشخصات سخت‌افزاری قدیمی‌تر به خوبی عمل نمی‌کند و البته رایگان بودن آن هر از گاهی مردم را ناراحت می‌کند. اگر از این اعتراضات بگذریم، این بازی می‌تواند رقیب جدی در فهرست بازی مشابه کلش باشد.

بازی های مشابه کلش - 3

Castle Clash

یک عنوان دیگر در فهرست بازی های مشابه کلش آو کلنز ، بازی محبوب و مشهور Castle Clash: Heroes of the Empire است. این بازی بیش از 50 میلیون نصب داشته است. در این بازی باید یک دهکده بنا کنید، از آن دفاع کنید و حریفان را شکست دهید. با این حال، می‌توانید قهرمانان خود را ارتقا دهید و از آن‌ها برای شکست قهرمانان دیگر استفاده کنید، در ماموریت‌های تیمی شرکت کنید و غیره. این بازی در مقایسه با دیگر بازی های مشابه کلش آو کلنز بهتر عمل کرده است. این بازی هم رایگان است و اگر بازی Clash of Clans را دوست دارید، این گزینه یک جایگزین دوست‌داشتنی و کامل‌تر است.

بازی های مشابه کلش - 4

Dawn of Titans

بازی Dawn of Titans یکی از جدیدترین بازی های مشابه کلش آو کلنز است. گرافیک این بازی پیشرفته‌تر است و گیم‌پلی جذاب‌تری را به نمایش می‌گذارد. در این بازی به جای صدها سرباز، با هزاران سرباز به جنگ می‌روید و حس جنگی واقعی را خواهید داشت. بازی حالت مبارزه‌ای، تعدادی رویداد خاص و البته PvP آنلاین دارد. در میان بازی‌های ژانر ساخت پادشاهی، این بازی در میان زیباترین و بهترین بازی‌ها قرار می‌گیرد. ما این بازی را تست کردیم و باید بگوییم واقعا خوب است و از آنجایی که یک بازی رایگان اندروید هم هست، طرفداران زیادی خواهد داشت.

بازی های مشابه کلش - 5

Jungle Heat: Weapon of Revenge

بازی Jungle Heat: Weapon of Revenge یکی دیگر از بازی های مشابه کلش آو کلنز است که بیشتر روی قهرمانان تمرکز دارد. در این بازی چندین قهرمان وجود دارند و هر کدام از آن‌ها توانایی‌های خاص خود را دارند. اگر این مورد را در نظر نگیریم، شبیه تمام بازی‌های این سبکی است. یک پایگاه می‌سازید، قدرت دفاعی خود را ارتقا می‌دهید و به بازیکنان دیگر حمله می‌کنید. یکی از مزیت‌های این بازی در مقایسه با دیگر بازی های مشابه کلش آو کلنز این است که می‌توانید از طریق فیسبوک هم بازی کنید. این بازی روی پلتفرم ویندوز فون هم در دسترس است.

بازی های مشابه کلش - 6

Lords Mobile

بازی Lords Mobile یک بازی ساخت پادشاهی است که مشابه بازی های کلش آو کلنز و Boom Beach عمل می‌کند. فلسفه و اساس بازی یکسان است. قهرمان دارید، یک ارتش را آموزش می‌دهید و سپس در مقابل بازیکنان دیگر و به صورت آنلاین صف‌آرایی و مبارزه می‌کنید. این بازی تمام مولفه‌های بازی‌های نقش‌آفرینی را دارد. اگر آدم بدهای بازی را از بین ببرید، امتیاز و گنج اضافه دریافت می‌کنید. درست مثل بازی های مشابه کلش آو کلنز، می‌توانید گروه یا فرقه تشکیل بدهید و از دیگران کمک بخواهید. این بازی مشکلات اتصال و عناصر رایگان داشته که گاهی مشکل‌ساز شده است و بهتر است حواستان به آن‌ها باشد.

بازی های مشابه کلش - 7

Rise of Kingdoms: Lost Crusade

بازی Rise of Kingdoms: Lost Crusade پیشینه‌ای تاریخی در ژانر بازی‌های ساخت پادشاهی ایجاد کرده است. این بازی شامل یازده تمدن تاریخی است و می‌توانید با هر کدام از این تمدن‌ها بازی را ادامه بدهید. این گزینه شاید متفاوت‌ترین مورد در بازی های مشابه کلش آو کلنز باشد. در این بازی مثل موارد دیگر پادشاهی خود را می‌سازید، سرزمین‌های خود را گسترش می‌دهید، نیروهای خود را برای نبرد آماده می‌کنید و آن‌ها را ارتقا می‌دهید. قهرمانان بازی شخصیت‌های تاریخی واقعی هستند و می‌توانند از طریق درخت مهارت و سبک نقش‌آفرینی ارتقا پیدا کنند. این بازی در مقایسه با دیگر بازی های مشابه کلش آو کلنز عمیق‌تر و حرفه‌ای‌تر است و می‌توانید تا مدتی سرگرم شوید.

بازی های مشابه کلش - 8

Siegefall

بازی Siegefall یک بازی ساخت پادشاهی و تولید کمپانی Gameloft است. این بازی ایده ساده بازی های مشابه کلش آو کلنز و بازی‌های رومیزی را ترکیب کرده است. نیروهای نظامی خود را پرورش می‌دهید، قهرمانان را قوی می‌کنید و پایگاه خود را می‌سازید. با این حال، جادو و قدرت شما از کارت‌ها می‌آیند. آن‌ها به شما اجازه می‌دهند کارهایی مثل درمان نیروها یا احضار اژدهایان را برنامه‌ریزی کنید. گرافیک این بازی از متوسط بهتر است و کمپانی Gameloft در ساخت این بازی موفق عمل کرده است. تنها مسئله‌ای که درباره این بازی وجود دارد این است که طی یک سال گذشته به‌روزرسانی نشده است.

بازی های مشابه کلش - 9

Star Wars: Commander

بازی Star Wars: Commander به لطف نامی که برای آن انتخاب شده، با استقبال بسیار خوبی روبرو شد. البته از تاریخ معرفی تا به امروز کمی به حاشیه رانده شده است، اما بدون شک یکی از بهترین بازی های مشابه کلش آو کلنز است. در این بازی باید تصمیم بگیرید شورش کنید یا برای امپراطوری بجنگید و در هر دو طرف شخصیت‌های جذابی وجود دارند که می‌توانید با آن‌ها بازی کنید. در این بازی هم مثل بازی کلش آو کلنز می‌توانید نیروهای خود را آموزش بدهید، قهرمانان خود را تربیت کنید و قدرت دفاعی پایگاه خود را بالا ببرید.

بازی های مشابه کلش - 10

Stick War: Legacy

بازی Stick War: Legacy یکی از بازی‌های متفاوت در ژانر ساخت پادشاهی است. در این بازی که یکی از بازی های مشابه کلش آو کلنز است، باید ارتش خود را بسازید و به ارتش‌های دیگر حمله کنید تا بتوانید نظم را به قلمرو برگردانید. می‌توانید تمام ارتش یا نیروهای نظامی کوچک را اداره کنید و بازی مولفه‌های بازی‌های اکشن را هم دارد. این بازی به اندازه بازی‌های دیگر عمیق و حرفه‌ای نیست، اما ویژگی‌های ابتدایی بازی‌های ساخت پادشاهی را دارد.

بازی های مشابه کلش - 11

Age of Empires: Castle Siege

اگرچه این بازی بر خلاف نامش هیچ شباهتی به بازی‌های Age of Empires ندارد، اما قطعا یکی از بازی های مشابه کلش آو کلنز است. از نظر گرافیکی شبیه بازی‌های جدید و حرفه‌ای نیست و شاید گاهی از تصاویری که می‌بینید عصبی شوید. اما یکی از ویژگی‌های جذاب این بازی این است که می‌توانید نیروهای خود را در میدان نبرد کنترل کنید و این چیزی است که آن را از بازی های مشابه کلش آو کلنز جدا می‌کند و اینطور نیست که نیروها را وارد میدان نبرد کنید و نگاه کنید آن‌ها چطور می‌میرند یا پیروز می‌شوند.

بازی های مشابه کلش - 12

Call of Duty: Heroes

با وجود رقابت شدیدی که در دنیای بازی‌های موبایلی در جریان است، باید بگوییم بازی Call of Duty هنوز یکی از محبوب‌ترین بازی‌های شوتر است. این بازی از سبک شوتر فاصله گرفته و با وجود گیم‌پلی جذاب ساخت پایگاه نظامی، به یکی از بازی های مشابه کلش آو کلنز تبدیل شده است. یکی از ویژگی‌های جذابی که این بازی را از دیگر بازی های مشابه کلش آو کلنز متمایز می‌کند این است که می‌توانید قهرمانان و شخصیت‌های بازی Call of Duty مثل «جان مک داویش» و «کاپیتان پرایس» را در این بازی احضار کنید.

منبعAndroid Authority
فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی، عاشق فناوری و هر چیزی که تو این حوزه قرار می‌گیره. طرفدار دو آتیشه برند اپل و عاشق نوشتن درباره محصولات و تولیدات جدید در حوزه تکنولوژی. تولید محتوا و زبان انگلیسی دو تا از علایق زندگیشه و از این کار لذت می‌بره.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید