یکی از اصلی‌ترین مزایای سیستم‌عامل اندروید امکان گسترش آن با برنامه‌های متعدد از جمله برنامه‌های کاربری و بازی است. اگر به رتبه‌بندی گوگل‌پلی نگاه کنید، در فهرست محبوب‌ترین برنامه‌ها، تعداد زیادی بازی می‌بینید. در میان این بازی‌های محبوب، همیشه تعداد قابل توجهی از بازی‌ها، ژانر معمایی و فکری هستند. در این مقاله قرار است بهترین بازی های فکری اندروید را به شما معرفی کنیم.

بیشتر بخوانید: بازی های معمایی اندروید ؛ مهارت حل مسئله‌تان چقدر است؟

معرفی بهترین بازی های فکری اندروید در سال ۲۰۲۰

بازی های فکری اندروید - ۱

Logic Master 1

بازی Logic Master 1 یکی از بهترین بازی های فکری اندروید با تسک‌های غیرعادی و سخت است. اگر به دنبال بازی جذابی هستید که سرگرم‌کننده، خلاقانه و کمی عجیب باشد، این بازی بهترین گزینه است. در این بازی می‌توانید هوش خود را محک بزنید و معماهای غیرعادی و البته سخت‌ترین تسک‌هایی را که تا به حال دیدید، حل کنید. این بازی شامل سوالات سخت است که پاسخ دادن به آن‌ها نیازمند حافظه قوی، قدرت درک و منطق بالا، دقت و ذکاوت و توانایی تفکر خلاقانه است.

بازی های فکری اندروید - ۲

Roll the Ball – slide puzzle

ماهیت این بازی که یکی از بهترین بازی های فکری اندروید است، حرکت دادن بلوک‌ها و باز کردن راه و عبور آن و خروج از صفحه بازی است. اولین چیزی که توجهتان را جلب می‌کند، رابط کاربری تمیز و جذاب آن است. مراحل از آسان به سخت مرتب شدند و برای رسیدن به مراحل پیچیده، باید ابتدا مراحل ابتدایی را با موفقیت طی کنید. در این بازی چهار سطح دشواری وجود دارد که به شما این امکان را می‌دهد از یک گیمر مبتدی به پیشرفته تبدیل شوید.

بازی های فکری اندروید - ۳

The Room

اگر گیمر موبایل باشید، بازی جذاب The Room را می‌شناسید. این بازی یکی از بهترین بازی‌های اتاق فرار و همچنین یکی از بهترین بازی های فکری اندروید هم هست و تنها هدف بازی خروج از اتاق و باز کردن جعبه است. باز کردن این جعبه ساده نیست و رمز و رازهای زیادی دارد. در کل، سه جعبه (در چهار قسمت بازی) وجود دارد که هر کدام از آن‌ها با دیگری متفاوت است، اما در نهایت یک هدف و یک گیم‌پلی را دنبال می‌کنند.

بازی های فکری اندروید - ۴

Lumosity – Brain Training

بازی Lumosity برنامه‌ای برای تقویت ذهن است. سازندگان بازی مجموعه‌ای وسیع از بازی‌های سریع و معمایی را برای شما طراحی کردند که توانایی ادراک و سرعت عمل شما را محک می‌زنند. هر گیمر بعد از ثبت نام در بازی، گزینه‌هایی را که می‌خواهد در آن‌ها مهارت کسب کند، انتخاب می‌کند و بعد از آن تمرین شخصی آغاز می‌شود. این بازی بر اساس دسته‌بندی‌ها و سطوح دشواری طراحی شده است و به شما این امکان را می‌دهد تا به تدریج و با روش درست، ذهن خود را تمرین دهید. این بازی بدون شک یکی از بهترین بازی های فکری اندروید است که حتما باید آن را دانلود کنید.

بازی های فکری اندروید - ۵

Bridge Constructor

بازی Bridge Constructor یکی از جذاب‌ترین و باحال‌ترین بازی های فکری اندروید است که به گیمر این امکان را می‌دهد تا یک آرشیتکت شود، اما در آن خانه و جاده نمی‌سازد، پل می‌سازد. استودیوی بازی‌سازی ClockStone استاد ساخت بازی‌های شخصی کامپیوتری است، اما این بار بازی جذابی را برای دستگاه‌های موبایل طراحی کرده که توانایی ساخت و ساز و تفکر هوشمندانه را محک می‌زند. در این بازی باید تمام فکر خود را به کار بگیرید و با استفاده از منابع و بودجه‌ای که دارید، بهترین و کاربردی‌ترین پل را بسازید.

بازی های فکری اندروید - ۶

Elevate – Brain Training

یکی دیگر از بهترین بازی های فکری اندروید همین گزینه است. این بازی هم مثل Lumosity به شما این امکان را می‌دهد تا مهارت‌های خاص ذهنی را تقویت کنید و قابلیت‌های ادراکی خود را بهبود ببخشید. این بازی بیش از ۳۰ بازی آموزشی دارد. هر کدام از آن‌ها به شما کمک می‌کنند حافظه، تمرکز و تجزیه و تحلیل را تقویت کنید. تمام بازی‌ها تحت نظر متخصصان عملکرد مغز طراحی شدند و بر اساس تحقیقات علمی هستند که تاثیر آن‌ها روی مغز و قابلیت‌های ذهن صد در صد است. در این بازی می‌توانید بعد از هر بازی عملکرد دقیق مغز را ببینید و برای بهبود آن تلاش کنید.

بازی های فکری اندروید - ۷

Unblock Me FREE

یکی از بازی های فکری اندروید که دوره‌ای یکی از محبوب‌ترین بازی‌های اندروید هم بود، بازی Unblock Me است. در این بازی معمایی و جذاب، گیمر باید تمام قابلیت‌های تجزیه و تحلیل و ادراک و هوش خود را به کار بگیرد تا از موقعیت‌های سخت و پیچیده خارج شود و معما را حل کند. در این بازی باید یک بلوک قرمز رنگ را از میان چند بلوک دیگر عبور دهید و آن را از صفحه خارج کنید. بلوک‌ها در مسیرهای متفاوتی حرکت می‌کنند و هنر شما این است که مراحل را با کمترین تعداد حرکات به پایان برسانید.

بازی های فکری اندروید - ۸

Mind Games

بازی Mind Games یکی از بازی های فکری اندروید است و به طور خاص برای کسانی طراحی شده که می‌خواهند به مغزشان ورزش بدهند و مهارت خود را برای حل کردن انواع معماهای سخت و چالش‌برانگیز محک بزنند. در واقع، در این بازی مجموعه جذاب و کاملی از مینی‌گیم‌ها داریم که هدف آن‌ها تقویت حافظه، دقت و تفکر منطقی است. در حال حاضر این بازی ۲۶ بازی مختلف دارد که می‌توانید آن‌ها را به صورت نوبتی یا حالت تمرینی بازی کنید. با انتخاب حالت تمرینی، بازی‌ها به صورت تصادفی برای شما انتخاب می‌شود.

بازی های فکری اندروید - ۹

Flow Free

یکی دیگر از بازی های فکری اندروید Flow Free ، یکی از بازی‌های اعتیادآور اندروید است که تولید استودیوی بازی‌سازی Duck Games LLC است. گیم‌پلی این بازی شباهت زیادی به بازی HueBrix است، در واقع این بازی‌ها مرتبط هستند، اما تفاوت‌هایی با هم دارند که باعث شده این دو بازی از نظر محتوا و منطق دو بازی مستقل در نظر گرفته شوند. گیم‌پلی این بازی ساده و قابل درک است. در این بازی باید دو نقطه با رنگ مشابه را به هم متصل کنید. در نگاه اول این بازی ساده به نظر می‌رسد، اما وقتی وارد بازی شوید، دشواری و پیچیدگی بازی آغاز می‌شود و بعد از چند مرحله احساس می‌کنید مغزتان در حال انفجار است.

بازی های فکری اندروید - ۱۰

Brain It On! – Physics Puzzles

آخرین بازی در فهرست بهترین بازی های فکری اندروید ، بازی Brain It On! است که یک بازی جذاب با بهره‌گیری از قوانین فیزیک است و در آن باید معماهای مختلف را حل کنید. این بازی هوش و ذکاوت شما را محک می‌زند. برنامه برای تمام گوشی‌ها مناسب است و نیازی نیست حتما سیستم قوی و به‌روزی داشته باشید تا این بازی را نصب کنید. این بازی بر اساس قوانین فیزیک است و به همین دلیل جذاب‌تر هم می‌شود. در این بازی باید خطوط و اشکال مختلف بکشید و از ریختن توپ‌ها جلوگیری کنید.

بهترین بازی های فکری اندروید را شناختید؟ نظر شما درباره این بازی‌ها چیست؟ با ما در ارتباط باشید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید