بازی‌های ماجراجویی روایی، بازی‌هایی هستند که داستانی با خود دارند؛ نوعی متن یا دیالوگ که بازیکن را هدایت می‌کند، آن‌ها را مجذوب خود می‌کند تا اطمینان حاصل شود به داستان و بازی می‌چسبند و با آن ارتباط برقرار می‌کنند و می‌خواهند آن را تا آخر دنبال کنند. پیش‌تر، بهترین بازی‌های ماجراجویی داستان‌محور را معرفی کرده بودیم. بازی‌های امروز تعداد کمی از فهرست قبلی را دارد، این بازی‌ها جلوه‌های بصری بیشتری دارند و متفاوت خواهند بود. با بهترین بازی های ماجراجویی روایی با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: بهترین بازی های ماجراجویی اندروید ؛ سفر به ناشناخته‌ها

بازی های ماجراجویی روایی بسیار سرگرم‌کننده هستند، به خصوص اگر به دنبال بازی‌های موبایلی هستید که گیم‌پلی طولانی دارند و چیزی بیشتر از رد کردن مراحل ساده هستند.

معرفی بهترین بازی های ماجراجویی روایی

بهترین بازی های ماجراجویی روایی - ۱

Reigns: Beyond

بازی Reigns به خاطر اولین بازی‌اش معروف شد. در این بازی می‌توانید با کشیدن انگشت روی کارت‌هایی که روی صفحه ظاهر می‌شوند، برای یک پادشاهی تصمیم بگیرید. در حال حاضر پادشاهی‌ها، پادشاهان و شاهزادگان کمی قدیمی شده‌اند. چرا به جای زمین، مدیریت بین کهکشانی را به دست نمی‌گیرید؟ بازی Reigns: Beyond یکی از بهترین بازی های ماجراجویی روایی است و از زمین فراتر رفته و در کهکشان‌ها سیر می‌کند. در این بازی شما مدیریت منابع موجود در یک کشتی را به عهده دارید و تصمیم می‌گیرید چگونه گروه خود را به بهترین شکل در کهکشان هدایت کنید.

بهترین بازی های ماجراجویی روایی - ۲

Little Misfortune

این بازی بیشتر یک بازی ترسناک با سبک اشاره و کلیک (Point and Click) است که خط داستانی قوی دارد. این بازی یکی از بهترین بازی های ماجراجویی روایی و درباره دختر جوانی که قرار است در روز بازی شما بمیرد. در آخرین روز حضورش در زمین، باید شهر عجیب و شبح‌واری را کشف کند. جهانی که او در آن زندگی می‌کند عجیب است و Little Misfortune (شخصیت اصلی بازی) بدشانسی می‌آورد و فقط آقای صدا (Mr. Voice) می‌تواند راه را به او نشان دهد و او را به سمت اتفاقات بعدی هدایت کند.

بهترین بازی های ماجراجویی روایی - ۳

The Wolf’s Bite

بازی The Wolf’s Bite یک بازی ماجراجویی داستانی است که با الهام از مجموعه داستان‌های کلاسیک افسانه‌ای ساخته شده است. در این بازی که یکی از بهترین بازی های ماجراجویی روایی افسانه‌ای است، باید به دنبال داشتن بهترین رستوران باشید. حتی اگر به معنی خراب‌کاری یک گرگ بزرگ یا سه خوک کوچک باشد. این بازی نوبتی است و تصمیمات زیادی وجود دارد که باید گرفته شود که بعد از آن نتایج مختلفی ایجاد می‌کند و عملکرد رستوران شما را تغییر می‌دهد. عاشق گرافیک این بازی و داستان‌های افسانه‌ای آن خواهید شد.

بهترین بازی های ماجراجویی روایی - ۴

The Almost Gone

بازی The Almost Gone بیشتر یک بازی ترسناک است. این بازی که یکی از بهترین بازی های ماجراجویی روایی است، یک بازی عجیب و غریب در مورد مرگ، از دست دادن و مقابله با غم و اندوه بعد از آن است. از طریق تماشای اتاق‌های خالی و مکان‌های عجیب و غریب و آرام، می‌توانید مناطق را کاوش کنید و با افرادی که قبلا آنجا بودند، آشنا شوید. این فرآیند به آرامی داستان آنچه برای شما اتفاق افتاده، دلیل حضور شما در آن مکان و همچنین افرادی که هنوز آنجا هستند را فاش می‌کند، حتی اگر نتوانید آن را ببینید.

بهترین بازی های علمی تخیلی اندروید - ۱۱

Lifeline

یکی دیگر از بهترین بازی های ماجراجویی روایی ، یک بازی علمی تخیلی است. بازی Lifeline کمی متفاوت است. در این بازی یک کاوشگر فضایی در سیاره‌ای بیگانه گیر کرده و تنها امید او برای بازگشت به خانه شما هستید. گوشی شما تنها راه ارتباط برقرار کردن با این فرد است و شما باید او را به تنهایی زنده نگه دارید.

بهترین بازی های ماجراجویی روایی - ۵

A Dark Room

بازی A Dark Room به عنوان یک بازی کلیکی و ساده شناخته می‌شود که در آن باید آتش روشن کنید و چوب‌ها را تمیز کنید. طولی نمی‌کشد که شما در جنگل اطراف خود شروع به کاوش می‌کنید و بازی کاملا غیرمنتظره گسترش پیدا می‌کند. این بازی یکی از بهترین بازی های ماجراجویی روایی است.

بهترین بازی های ماجراجویی روایی - ۶

Reigns

وقتی بازی Reigns در سال ۲۰۱۶ به بازار بازی‌های موبایل عرضه شد، توجه عده زیادی را به خود جلب کرد. گیم‌پلی این بازی از برنامه دوست‌یابی Tinder الهام گرفته شد و با کشیدن کارت‌ها به سمت راست یا چپ، به عنوان یک پادشاه در دنیایی خیالی در قرون وسطی بازی می‌کنید. در این بازی که یکی از بهترین بازی های ماجراجویی روایی است، تصمیمات زیادی بر دوش شما خواهد بود. با کشیدن کارت‌ها به سمت چپ، جوابتان نه و با کشیدن کارت‌ها به سمت راست، جوابتان بله است. تصمیمات ظاهرا بی‌ضرر گاهی اوقات می‌تواند منجر به مرگ شما شود و شما در این بازی درباره قرن‌ها زندگی پادشاهان، چیزهای زیادی یاد می‌گیرید.

بهترین بازی های ماجراجویی روایی - ۷

80Days

یکی دیگر از بهترین بازی های ماجراجویی روایی ، بازی «۸۰ روز» است که اولین بار چهار سال پیش به یک بازی مطرح و موفق تبدیل شد. در این بازی باید ماجراجویی خودتان را انتخاب کنید و در دنیای باورنکردنی استیم‌پانک بگردید. در این بازی شما در نقش Passepartout، خدمتکار شخصیت اصلی Phileas Fogg بازی خواهید کرد.

بهترین بازی های ماجراجویی روایی - ۸

Ryan North’s To Be Or Not To Be

فرقی نمی‌کند طرفدار شکسپیر باشید یا نه، اما این بازی یکی از بهترین بازی های ماجراجویی روایی و بازخوانی نمایشنامه هملت است که با شوخ‌طبعی و طنز و زبان مدرن و در قالب یک بازی موبایل بازطراحی شده است. با بازسازی یک گیم‌بوک کلاسیک به همان نام، شما در داستان بازی غرق خواهید شد و در زمان‌های لازم تصمیماتی می‌گیرید که می‌تواند روی داستان و نتیجه آن تاثیر بگذارد.

بهترین بازی های ماجراجویی روایی - ۹

Final Frontier: A New Journey

آخرین گزینه در فهرست بهترین بازی های ماجراجویی روایی ، بازی Final Frontier: A New Journey است که شما را به آینده می‌برد، جایی که نسل بشر برای بقا تلاش می‌کند. منابع طبیعی زمین تمام شده است و مردم به ستارگان نگاه می‌کنند و برای ساخت زندگی بهتر، دنیاهای جدید را استعمار می‌کنند. این بازی از سیستم تصمیم‌گیری کارتی استفاده می‌کند و با کشیدن کارت‌ها به سمت چپ یا راست، می‌توانید تصمیم‌گیری کنید و ماجراجویی خود را به جلو هدایت کنید. در این بازی که یکی از بهترین بازی های ماجراجویی روایی است، باید تعادل داشته باشید، رضایت استعمارگران، دولت و شهروندان بومی سیاره تازه کشف‌شده را جلب کنید. این بازی یادآور دو بازی Reigns و Civilization است و با استفاده از شبیه‌سازی و مکانیک ماجراجویی روایی، یک تجربه علمی تخیلی اعتیادآور را به شما تقدیم می‌کند.

شما هم نظرات خود را درباره این بازی‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی، عاشق فناوری و هر چیزی که تو این حوزه قرار می‌گیره. طرفدار دو آتیشه برند اپل و عاشق نوشتن درباره محصولات و تولیدات جدید در حوزه تکنولوژی. تولید محتوا و زبان انگلیسی دو تا از علایق زندگیشه و از این کار لذت می‌بره.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید