بازی‌های چندنفره آنلاین از نوع نفر به نفر این روزها به یک ژانر جذاب و پرطرفدار تبدیل شده است. این ژانر در چند سال گذشته شاهد تحولات بزرگی بوده است. ژانرهای مختلفی وجود دارد که در آن‌ها مبارزات آنلاین برگزار می‌شود. بازی‌های استراتژی مثل کلش رویال، بازی‌های کارتی، بازی‌های چند نفره آنلاین گسترده و بازی‌های مبارزه‌ای خودکار از این نوع بازی‌ها هستند. در این سبک بازی‌ها شما هستید و یک بازیکن دیگر که در مدت زمان محدودی باید با هم مبارزه کنید. در این مقاله بازی های مشابه کلش رویال را با هم مرور می‌کنیم تا علاوه بر این بازی، بازی‌های جذاب دیگر را هم بشناسید.

معرفی بازی های مشابه کلش رویال

بازی های مشابه کلش رویال - ۱

Brawl Stars

بازی Brawl Stars یکی از بازی های مشابه کلش رویال و یکی دیگر از محصولات Supercell است. در این بازی شما و چند نفر دیگر با چند نفر از مخالفان آنلاین مبارزه می‌کنید. بازی شامل چند حالت است که در آن‌ها به صورت یک در برابر یک، دو در برابر دو و سه در برابر سه و در مکانیک‌های مختلف بازی با هم مبارزه خواهید کرد. در این بازی لیدربورد (تابلوی امتیازات) هم وجود دارد، قهرمانانی وجود دارند که می‌توانید آن‌ها را جمع‌آوری و به‌روزرسانی کنید و با هر بار به‌روزرسانی، محتوای جدید زیادی به بازی اضافه می‌شود. از نظر استراتژیک این بازی به دشواری کلش رویال نیست، اما یکی از بازی های مشابه کلش رویال است که باید آن را امتحان کنید.

بازی های مشابه کلش رویال - ۲

Dead by Daylight Mobile

بازی Dead by Daylight Mobile یکی بازی چند نفره آنلاین نامتقارن است. در این بازی یک بازیکن در برابر چهار بازیکن است. بازیکن تنها، یک هیولاست که سعی دارد افراد گروه چهار نفره را شکار کند و گروه چهار نفره هم همین قصد را دارند. در این بازی که یکی از بازی های مشابه کلش رویال است، عنصر بازی‌های ترسناک و بازی‌های بقا هم به چشم می‌خورد، چون هیولا توانایی‌های دارد که از بین بردنش را بسیار دشوار می‌کند. همین گزینه هم این بازی را منحصربه‌فرد کرده و یکی از بهترین بازی‌های این فهرست است. این بازی ایراداتی هم دارد اما به طور کلی بسیار سرگرم‌کننده است و نسخه کامل آن روی کامپیوتر بهتر هم هست.

بیشتر بخوانید: ترسناک ترین بازی های اندروید ؛ چقدر دل و جرات داری؟

بازی های مشابه کلش رویال - ۳

Dota Underlords

یکی دیگر از بازی های مشابه کلش رویال بازی Dota Underlords است که یکی از تنوع‌های بازی Dota 2 است. در این بازی گیمرها قهرمانانی را جمع می‌کنند، تیم تشکیل می‌دهند و با تیمی که دارند در برابر بازیکنان دیگر دوئل می‌کنند. هر شخصیتی که استخدام می‌کنید با شخصیت‌های دیگری که از قبل دارید، متحد می‌شوند. با جمع کردن و تمرین دادن شخصیت‌های مختلف که با هم متحد هستند، بهترین تیمی که می‌توانید تشکیل دهید. این بازی تابلوی امتیازات، حالت تماشاگر و یک چرخش فصلی دارد که در آن قسمتی از محتوا حذف می‌شود و محتواهای دیگر جایگزین می‌شوند.

بازی های مشابه کلش رویال - ۴

Gwent

بازی موبایلی Gwent یکی از بازی های مشابه کلش رویال و یک بازی کارتی موبایلی از مجموعه بازی‌های The Witcher است. این بازی شباهت زیادی به نسخه‌ای دارد که در کنسول یا کامپیوتر بازی می‌کنید. باید کارت‌های خود را جمع کنید، یک عرشه حرفه‌ای بسازید و با قوانین منحصربه‌فرد بازی، به دوئل و مبارزه با یک بازیکن دیگر بپردازید. توسعه‌دهندگان بازی سعی می‌کنند مهارت را عامل پیروزی در نظر بگیرند و چند روش مختلف را برای ساخت عرشه و بازی به شما بدهند. محتوای این بازی واقعا خوب است و به راستی یکی از بهترین بازی های مشابه کلش رویال است، به خصوص برای کسانی که طرفدار بازی‌های The Witcher هستند.

بازی های مشابه کلش رویال - ۵

Hearthstone

بازی Hearthstone پدربزرگ تمام بازی‌های کارتی مبارزه‌ای روی موبایل است. اما این بازی هم‌چنان یکی از بهترین بازی‌های اندروید و بی‌نهایت محبوب است. در این بازی هم بازیکنان کارت‌های مختلف را جمع می‌کنند، عرشه تشکیل می‌دهند و با هم مبارزه می‌کنند. نکته‌ای که بازی را جذاب کرده این است که تمام شخصیت‌های این بازی از دنیای Warcraft می‌آیند. به علاوه، بازی ماموریت‌های تک‌نفره و پشتیبانی از شش زبان را هم دارد و می‌توانید آن را به صورت موازی (Cross-play) روی کامپیوتر هم بازی کنید. ممکن است این بازی کاملا یکی از بازی های مشابه کلش رویال نباشد، اما مولفه‌های استراتژی قطعا در این بازی وجود دارد.

بازی های مشابه کلش رویال - ۶

Legends of Runeterra

بازی Legends of Runeterra یک بازی کارتی مبارزه‌ای از استودیوی بازی‌سازی Riot Games است و سازندگان این بازی، خالق League of Legends هستند. بازیکنان این بازی، از میان کارت‌های موجود عرشه نمی‌سازند، بلکه قهرمانی را انتخاب می‌کنند تا عرشه را بسازد. بازی ویژگی‌های بازی اجتماعی هم دارد، مکانیک آن عالی است و کارت‌های زیادی وجود دارد که باید جمع کنید. این بازی جدید است و به همین دلیل ویژگی‌ها و قابلیت‌های جذابی دارد و یکی از بازی های مشابه کلش رویال است.

بازی های مشابه کلش رویال - ۷

Onmyoji Arena

یکی دیگر از بازی های مشابه کلش رویال ، یعنی Onmyoji Arena یکی از بهترین بازی های میدان جنگ چند نفره آنلاین (MOBA) است. درک سیستم و گیم‌پلی این بازی‌ها ساده است. شما و یک تیم در برابر یک تیم دیگر قرار می‌گیرید. برنده کسی است که به شکست و تسخیر طرف مقابل نزدیک شود. این بازی حالت‌های مختلف دارد و در تیم‌های مختلف چند نفره می‌توانید با هم مبارزه کنید. قهرمانان این بازی (Shikigami) نسبتا متعادل هستند و البته که بعضی از آن‌ها بهتر از دیگران هستند.

بازی های مشابه کلش رویال - ۸

Teamfight Tactics

یکی دیگر از بازی های مشابه کلش رویال ، بازی Teamfight Tactics ، یکی از بازی‌های آنلاین فرد در برابر فرد است که سازنده آن Riot Games است. این بازی از نوع مبارزه خودکار است. بازیکنان مهره‌هایی را روی تخته قرار می‌دهند و با همان مهره‌ها پیش می‌روند و مبارزه را ادامه می‌دهند تا برنده یا بازنده میدان باشند. با پیش‌روی مسابقه، بازیکنان مهره‌های خود را ارتقا می‌دهند. این بازی عالی است، چون با استفاده از قابلیت کراس‌پلتفرم می‌توانید آن را روی کامپیوتر هم بازی کنید و از آنجایی که کنترل‌ها به خوبی منتقل می‌شوند، تفاوت زیادی بین دو بازی در کامپیوتر و موبایل وجود ندارد. برای گیمرهایی که بازی‌های موبایل و کامپیوتر را با هم بازی می‌کنند، این بازی گزینه جذابی است که حتما باید آن را امتحان کنند.

بسیار خوب، بازی های مشابه کلش رویال را شناختید، البته بازی‌های مشابه زیاد هستند، اما این بازی‌ها، بهترین‌های آن‌هاست که امیدواریم لذت ببرید. نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید 😊

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید