بازی‌های ویدیویی از سال ۱۹۸۱ و با انتشار بازی Donkey Kong سبک بازی پلتفرمر یا سکوبازی را معرفی کردند و ما هم با هر بازی مجبور بودیم از روی اشیا بپریم و از بین دیوارها و وسایل دیگر رد شویم. نینتندو با معرفی بازی پلتفرمر مشهور خود با نام Super Mario این سبک را تکمیل کرد و امروز هم بازی‌های سکویی یا سکوبازی یا پلتفرمر از جمله بازی‌های پرطرفدار در بین گیمرهاست. امروز ۲۵ مورد از بهترین بازی های پلتفرمر اندروید را به شما معرفی می‌کنیم تا شما هم از سال ۱۹۸۱ با گیمرهای پلتفرمر همراه شوید و لذت ببرید.

بازی‌هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم مناسب سیستم‌عامل اندروید و iOS و شامل بهترین بازی های پلتفرمر اندروید هستند. در این بازی‌ها انواع ژانرهای اتو رانر (دونده خودکار)، مترویدوینیا، نقش‌آفرینی، معمایی، شوتر و برخی بازی‌هایی دیگر وجود دارد که برای طبقه‌بندی آن‌ها خیلی تلاش کردیم اما در نهایت ترجیح دادیم آن‌ها را در هیچ گروهی قرار ندهیم.

با ما همراه باشید!

بهترین بازی های پلتفرمر اندروید ؛ هیجان، تحرک، دقت

بهترین بازی های پلتفرمر اندروید - ۱

Castlevania: Symphony of the Night

ژانر: اکشن، ماجراجویی، نقش‌آفرینی

در کنار بازی Super Metroid، این بازی یکی از عنوان‌هایی است که سبک مترویدوینیا را تعریف می‌کند و احتمالا از عنوان بازی هم توانستید حدس بزنید که یک ربطی بین این دو کلمه هست. این بازی یکی از بهترین بازی های پلتفرمر اندروید ، یک بازی درخشان، گسترده و عمیق است که عناصر بازی‌های نقش‌آفرینی را هم با خود همراه کرده است. این بازی شگفت‌انگیز است.

بیشتر بخوانید: بازی های نقش آفرینی اندروید (RPG)؛ بازی‌های رایگان و جذاب

بهترین بازی های پلتفرمر اندروید - ۲

Traps n’ Gemstones

ژانر: اکشن، ماجراجویی، پلتفرمر

یکی از گزینه‌های نادر سبک مترویدوینیا در Google Play Store! این بازی به شما امکان می‌دهد با آزاد کردن ابزار جدید، اهرام عظیم را کشف کنید، پرده از رازهای مختلف بردارید و ساعت‌ها در دنیای این بازی غرق شوید.

بهترین بازی های پلتفرمر اندروید - ۳

Gunbrick

ژانر: اکشن، پلتفرمر

یکی دیگر از بهترین بازی های پلتفرمر اندروید، بازی Gunbrick است. این بازی یک مخرن مربع شکل است که ناشیانه از طرفی به طرف دیگر می‌چرخد و باید از توپ‌های بزرگ خود استفاده کنید تا به سکوهای بالاتر برسید و در مسیرتان بدی‌ها را هم از بین ببرید. عنوان Gunbrick نام یکی از بهترین بازی‌های Nitrome هم هست.

بهترین بازی های پلتفرمر اندروید - ۴

Super Mario Run

ژانر: پلتفرمر

هیچ‌وقت فکر نمی‌کردیم چنین روزی را ببینیم، اما نینتندو یک بازی سوپر ماریو برای موبایل ساخته است و این بازی یکی از بهترین بهترین بهترین بازی های پلتفرمر اندروید است. بازی Super Mario Run از مکانیک تک‌دکمه‌ای استفاده کرده است و لذت بازی‌های رانر بی‌پایان را به شما می‌دهد.

بهترین بازی های پلتفرمر اندروید - ۵

Downwell

ژانر: اکشن، پلتفرمر

معمولا در بازی‌های پلتفرمر باید از افتادن در سوراخ‌ها جلوگیری کنید، اما در بازی Downwell که یکی از بهترین بازی های پلتفرمر اندروید است، باید برعکس عمل کنید. در یک چاه فرو بروید و با اسلحه خود به آدم بدهای بازی شلیک کنید. در کل از طراحی زیبا و روگ‌لایت این بازی لذت ببرید.

بهترین بازی های پلتفرمر اندروید - ۶

Oddmar

ژانر: پلتفرمر

یکی از زیباترین بازی‌های موجود در گوگل پلی استور و یکی از بهترین بازی های پلتفرمر اندروید ، بازی Oddmar است. این بازی با تم وایکینگی یک بازی سکویی دوبعدی است که لذتی جنجالی و جذاب به شما می‌دهد.

بهترین بازی های پلتفرمر اندروید - ۷

Grimvalor

ژانر: اکشن، پلتفرمر، رترو

بازی Grimvalor برای مبارزات سنگین و نابخشودنی خود، دین سنگینی به سبک دارک سول دارد. اما این بازی یک پلتفرمر دوبعدی خوب است که به عنوان یک بازی مستقل هم می‌توان آن را تحسین کرد.

بهترین بازی های پلتفرمر اندروید - ۸

Ordia

ژانر: پلتفرمر

بازی Ordia یکی از بهترین بازی های پلتفرمر اندروید است که صفت «پلتفرمر یک انگشتی» خودساخته‌اش را از سیستم کنترل بازی Angry Birds گرفته است. در این بازی باید توپ یک چشم خود را از بین قلاب‌ها عبور دهید. این سبک باعث شده است مکانیک بازی بسیار سبک و در عین حال قابل اعتماد باشد و گرافیک کارتونی بازی هم بی‌نهایت زیباست.

بهترین بازی های پلتفرمر اندروید - ۹

Levelhead

ژانر: ماجراجویی، پلتفرمر

در بازی Levelhead، توسعه‌دهنده بازی یعنی شرکت Butterscotch Shenanigans به گیمرهای موبایل Super Mario Maker اختصاصی خودشان را داده است. این بازی پلتفرمر دوبعدی بامزه و دوست‌داشتنی است که با ابزارهایی برای ترسیم مرحله‌های مخصوص به خودتان همراه شده است و در تمام سیستم‌عامل‌ها به خوبی کار می‌کند و بدون شک یکی از بهترین بازی های پلتفرمر اندروید است.

بهترین بازی های پلتفرمر اندروید - ۱۰

Reventure

ژانر: اکشن، ماجراجویی، نقش‌آفرینی

بازی Reventure خیلی زود خود را به عنوان یکی از بهترین بازی های پلتفرمر اندروید ثابت کرد و از یک بازی ساده ۸ بیتی فاصله گرفت. این بازی ساختاری نیمه جهان باز دارد، از سبک و سیاق حلقه زمانی Groundhog Day استفاده کرده است و ۱۰۰ پایان مختلف برای آن تعریف شده است.

بهترین بازی های پلتفرمر اندروید - ۱۱

Super Fancy Pants Adventure

ژانر: پلتفرمر

بازی Super Fancy Pants Adventure ممکن است کمی ناقص و ناشیانه به نظر برسد، اما یکی از بهترین بازی های پلتفرمر اندروید و یک گزینه درجه یک است. هیچ بازی سکویی دیگری تا این حد حس هیجان وزن و حرکت را به گیمر نمی‌دهد.

بهترین بازی های پلتفرمر اندروید - ۱۲

See/saw

ژانر: پلتفرمر

به سمت چپ بپیچید، به سمت راست بپیچید. این‌ها تمام کنترل‌هایی هستند که در این بازی بزرگ پلتفرمر باید نگران آن‌ها باشید. این بازی یکی از بهترین بازی های پلتفرمر اندروید است که N++ و Super Meat Boy را با هم ترکیب کرده است و آن‌ها را به اصل و بنیان خود برگردانده است.

بهترین بازی های پلتفرمر اندروید - ۱۳

Vulture Island

ژانر: پلتفرمر، معمایی

این بازی تا حد زیادی شبیه بازی‌های ۸ بیتی Super Mario Bros است که عاشق آن‌ها بودیم. اما Vulture Island بسیار جاه‌طلبانه‌تر از آن است که به نظر می‌رسد. این بازی یکی از بهترین بازی های پلتفرمر است و یک ماجراجویی غیرخطی دارد که در آن نقشه کره زمین یک راهنمای واقعی برای یک تجربه شگفت‌آور است.

بهترین بازی های پلتفرمر اندروید - ۱۴

Feist

سایه‌های مشخص و واضحی از بازی Limbo و Badland در این بازی دیده می‌شود، اما محیط بازی به حدی متمایز و جذاب طراحی شده است که یک بازی کاملا جدید و شگفت‌انگیز و یکی از بهترین بازی های پلتفرمر اندروید خلق شده است.

بهترین بازی های پلتفرمر اندروید - ۱۵

Bomb Chicken

ژانر: پلتفرمر

در بازی Bomb Chicken باید مرغ خود را با گذاشتن مواد منفجره به سکوهای بالاتر هدایت کنید. اما باید بدانید این بازی یک پلتفرمر معمایی گران‌قیمت است که بی‌نهایت ارزش دارد.

بهترین بازی های پلتفرمر اندروید - ۱۶

Wonder Boy: The Dragon’s Trap

ژانر: اکشن، پلتفرمر، رترو

بازآفرینی شگفت‌انگیز بازی پلتفرمر ماجراجویی کلاسیک، با گرافیک زیبا که به صورت دستی طراحی شده است و موسیقی متن فوق‌العاده، باعث شده این بازی یکی از بهترین بازی های پلتفرمر اندروید باشد. بله، این بازی یک درگاه با کنترل‌های مجازی بهینه‌سازی نشده است، اما بازی اصلی یک گزینه افسانه‌ای و خارق‌العاده است.

بهترین بازی های پلتفرمر اندروید - ۱۷

Golf Zero

ژانر: پلتفرمر

بازی Super Meat Boy را بردارید، کمی گلف و مکانیک زمان به آن اضافه کنید، بازی Golf Zero ساخته می‌شود. این بازی یکی از بهترین بازی های پلتفرمر اندروید است که تم ورزشی و جذاب آن همه را عاشق خودش می‌کند.

بهترین بازی های پلتفرمر اندروید - ۱۸

OCO

ژانر: پلتفرمر، معمایی

این بازی یک بازی سکویی است، اما بیشتر درباره ماجراجویی و کشف رمز و راز است تا پرش از سکوها، اما این بازی حماسی مریخی همچنان شما را برای حرکت با جت‌پک به چالش می‌کشد. به علاوه، این بازی در هیچ‌کدام از فهرست‌های دیگر دیده نمی‌شود و فقط در لیست بهترین بازی های پلتفرمر اندروید درباره آن صحبت کردیم.

بهترین بازی های پلتفرمر اندروید - ۱۹

Suzy Cube

بازی Suzy Cube مثل قطعه کوچکی از Super Mario 3D Land در جیب شماست. این بازی یک پلتفرمر سه‌بعدی است که به خوبی در گوشی موبایل اجرا می‌شود و یکی از بهترین بازی های پلتفرمر اندروید است. شما چه فکری می‌کنید؟

بهترین بازی های پلتفرمر اندروید - ۲۰

ژانر: معمایی، پلتفرمر

بازی لیمبو (Limbo) یک بازی پلتفرمر دوبعدی است که در آن باید از سمت چپ نمایشگر به سمت راست بدوید و از روی اشیا و موانع عبور کنید. این بازی شباهت‌هایی با Mario دارد که در یک دنیای ماجراجویی خیره‌کننده، بی‌رحمانه و سیاه و سفید غرق می‌شود.

بهترین بازی های پلتفرمر اندروید - ۲۱

Hopiko

ژانر: پلتفرمر

بازی Hopiko از گیمر متنفر است! ممکن است فکر کنید به لطف کنترل‌های دقیق و قدرتمند تمام بازی را در اختیار دارید و همه چیز تحت کنترل است، اما بارها، شاید هزاران بار، در راه رسیدن به تسلط در این بازی شکست خواهید خورد. البته اگر به تسلط برسید!

بهترین بازی های پلتفرمر اندروید - ۲۲

Rayman Fiesta Run

ژانر: مسابقه‌ای، رانر بی‌پایان، پلتفرمر، رترو

بازی‌های دونده خودکار نمی‌توانند از این بهتر باشند. کمپانی Ubisoft قهرمان بی‌بدیل سکوبازی خود را برای اندروید بازسازی کرده است و بازی جذابی ساخته است که زیباست، هیجان‌انگیز است و یکی از بهترین بازی های پلتفرمر اندروید است. اولین تلاش Ubisoft برای ساخت یک بازی سکویی عالی بوده است.

بهترین بازی های پلتفرمر اندروید - ۲۳

GRIS

ژانر: پلتفرمر

برند GRIS که یک بازی ماجراجویی دوبعدی است ممکن است به نظر عده زیادی جالب و نوآورانه نباشد، اما گرافیک نقاشی‌شده خیره‌کننده آن و نوشته‌های پرمحتوای بازی، آن را به سطح دیگری از جذابیت برده است و یکی از بهترین بازی های پلتفرمر اندروید است.

بهترین بازی های پلتفرمر اندروید - ۲۴

Daggerhood

ژانر: اکشن، پلتفرمر، رترو

این بازی در ابتدا آنقدر که باید سنتی به نظر نمی‌رسد، اما پیچش ابتکاری Daggerhood یک اسلحه خنجری است که به شما امکان می‌دهد تا جایی که می‌توانید آن را پرتاب کنید و به آن نقطه تله‌پورت شوید. این بازی تم معمایی هوشمندانه‌ای خلق کرده است که بسیار جذاب است.

بهترین بازی های پلتفرمر اندروید - ۲۵

Super Cat Tales 2

آخرین بازی در فهرست بهترین بازی های پلتفرمر اندروید ، یک گزینه ۱۶ بیتی دهه نود میلادی است، اما کنترل‌ها را بهبود بخشیده است و مرحله‌های کوتاهی طراحی کرده تا جادویی هوشمندانه و دوست‌داشتنی را به گوشی‌های موبایل بیاورد.

امیدواریم بهترین بازی های پلتفرمر اندروید را دوست داشته باشید. نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید