بازی‌های ماجراجویی با سبک اشاره و کلیک (Point-and-Click) زمانی دنیای گیمینگ کامپیوترهای شخصی را اداره می‌کردند و تصورات یک نسل از گیمرها را از آن خود کردند. این بازی‌های ماجراجویی تمرکز را از چالش‌های اکشن و مبتنی بر عکس‌العمل به سمت روایت، شخصیت‌پردازی و حل مسئله خلاقانه سوق دادند. بهترین بازی های اشاره و کلیک اندروید را به شما معرفی می‌کنیم تا با این سبک و نمونه‌هایی از این بازی‌ها بیشتر آشنا شوید.

این سبک طرفداران را از دریاهای مملو از دزدهای دریایی در کارائیب به بخش‌هایی از فضایی عمیق برد که در آن هیچ‌کس صداها را واضح نمی‌شنود. این بازی‌ها تمام سهم بازار را به دست گرفتند، اما با ظهور نسل جدید بازی‌های سه‌بعدی، ناپدید شدند و دیگر کسی بازی‌های ماجراجویی را ندید!

به لطف ظهور بازی‌های سازگار با صفحه‌نمایش لمسی در موبایل، بازی های اشاره و کلیک اندروید و iOS دوباره جان گرفتند و در این مقاله ده مورد از بهترین عناوین را به شما معرفی می‌کنیم.

با ما همراه باشید!

بیشتر بخوانید: بهترین بازی‌های اندروید و موبایل

معرفی بهترین بازی های اشاره و کلیک اندروید

بازی های اشاره و کلیک اندروید - ۱

Leisure Suit Larry: Reloaded

بازی Leisure Suit Larry ممکن است قدیمی و از مد افتاده باشد، اما نسخه بازسازی شده آن در سال ۲۰۱۳ آنقدرها هم بد نبود. طرفداران «لری» (اگر هنوز وجود داشته باشند) با معماهای خوبی سر و کار خواهند داشت و با روش‌های سرگرم‌کننده‌ای خواهند مرد. اگرچه مضامین اصلی بازی ممکن است قدیمی شده باشد، اما نسخه جدید این بازی یعنی Reloaded بازی اصلی را به هر روشی که توانسته بهبود بخشیده و یکی از بهترین بازی های اشاره و کلیک اندروید و iOS را خلق کرده است.

بازی های اشاره و کلیک اندروید - ۲

Gabriel Knight: The Sins of the Fathers

مثل Larry Laffer، Roger Wilco و King Graham، بازی Gabriel Knight هم یکی از بازی‌های تولید شده توسط استودیوی Sierra Online و یکی از بازی های اشاره و کلیک اندروید است که سبک ماجراجویی را به بهترین شکل به تصویر کشیده است. اولین بازی این مجموعه یعنی The Sins of the Fathers، نسخه بازسازی‌شده ویژه‌ای دریافت کرد تا بیستمین سالگرد انتشار این بازی در سال ۲۰۱۳ را جشن بگیرد و این نسخه بازسازی‌شده راه خود را به دستگاه‌های اندروید و iOS هم باز کرد.

بازی های اشاره و کلیک اندروید - ۳

Machinarium

در بازی‌های ماجراجویی، اغلب روایت داستان به اندازه معماها مهم هستند؛ بنابراین ایجاد چنین چیزی بدون دیالوگ بسیار مهم و مناسب است. بازی Machinarium یکی از بهترین بازی های اشاره و کلیک اندروید است که تجربه‌ای جذاب و معما محور را در اختیار گیمر می‌گذارد، بدون اینکه شخصیت را قربانی کند. صدای رباتیک شخصیت اصلی بازی، نه تنها زننده و بد نیست، بلکه بازی را جذاب کرده و سبک ماجراجویی را وارد دنیای تازه‌ای کرده است.

بازی های اشاره و کلیک اندروید - ۴

A Normal Lost Phone

پیدا کردن یک تلفن گمشده به اندازه رمز و رازهای جادویی یا مبارزه برای آزادی از آینده‌ای کابوس‌زده جذاب به نظر نمی‌رسد. اما بازی A Normal Lost Phone روایتی جذاب و گیرا دارد و یکی از بهترین بازی های اشاره و کلیک اندروید است. وقتی با هک کردن برنامه‌های گوشی به محتویات آن دسترسی پیدا می‌کنید و پیام‌های گوشی را می‌خوانید، رمز و راز جالبی درباره هویت صاحب گوشی آشکار می‌شود و گیمرها را وادار می‌کند تا درباره معضلات اخلاقی فکر کنند و در مورد پذیرش اجتماعی سوالاتی مطرح کنند.

بازی های اشاره و کلیک اندروید - ۵

The Walking Dead

بازی The Walking Dead تولید استودیوی Telltale از سال ۲۰۱۲ و انتشار اولین فصل، چندین سال متوالی در فهرست «بهترین بازی‌های سال» قرار داشته است و دلیل خوبی برای آن وجود دارد. این بازی‌ها، جزو احساسات‌برانگیزترین بازی‌هایی است که تا به حال تجربه کردید. این بازی‌ها مملو از شخصیت‌پردازی و داستان‌پردازی استادانه هستند. هواداران کامیک‌ها، پایبندی توسعه‌دهنده به سبک اصلی هنر این بازی را تحسین می‌کنند. در نهایت باید گفت این بازی داستانی دارد که همه گیمرها یک بار هم که شده باید آن را تجربه کنند.

بازی های اشاره و کلیک اندروید - ۶

Thimbleweed Park

اگر گیمر نوستالژیکی هستید و بازی‌های ماجراجویی LucasArts برایتان دوست‌داشتنی است، بازی Thimbleweed Park یکی از بازی های اشاره و کلیک اندروید و iOS است که حتما عاشقش می‌شوید. این بازی تخیل توسعه‌دهنده بازی The Secret of Monkey Island، «ران گیلبرت» است که این بار راز قتلی سورئال را طراحی کرده و دو مامور مخفی X-Files آن را بررسی می‌کنند. این دو مامور مخفی شخصیتی طنز دارند که در بازی دیالوگ‌های خنده‌دار و رفتار احمقانه آن‌ها را تجربه خواهید کرد.

بازی های اشاره و کلیک اندروید - ۸

Superbrothers: Sword and Sworcery EP

یکی دیگر از بازی های اشاره و کلیک اندروید بازی Superbrothers: Sword and Sworcery است و یکی از عجیب‌ترین بازی‌هایی است که می‌توانید تجربه کنید. این بازی زیبا، مرموز و عجیب است که هر کسی عاشق آن می‌شود.

بازی های اشاره و کلیک اندروید - ۹

The Silent Age

بازی The Silent Age یکی از بازی‌های ماجراجویی عالی و یکی از بازی های اشاره و کلیک اندروید است که در یک آینده کابوس‌زده رخ می‌دهد. شما به عنوان یک سرایدار بازی می‌کنید که شیئی کشف می‌کند و می‌تواند در زمان سفر کند. او از این وسیله استفاده می‌کند تا دنیا را نجات دهد.

بازی های اشاره و کلیک اندروید - ۱۰

OXENFREE

بازی Oxenfree یکی از بازی های اشاره و کلیک اندروید و یک بازی ماجراجویی مرموز و زیبا با مولفه‌های هنری است. این بازی نوشته‌های عالی دارد، صداگذاری درجه یک دارد و شخصیت‌های جالب بازی شما را به وجد می‌آورند. این بازی شبح‌وار و ترسناک هم هست.

بازی های اشاره و کلیک اندروید - ۱۱

Milkmaid of the Milky Way

این بازی برنده جایزه بهترین بازی ماجراجویی شده و مشخص است که یکی از بهترین بازی های اشاره و کلیک اندروید است. این بازی یک گزینه جذاب، دقیق با ایده‌ای تازه است. اگر تمام بازی‌های این فهرست را امتحان کنید، متوجه می‌شوید این بازی با بقیه گزینه‌ها تفاوتی اساسی دارد. تمام نوشته‌های این بازی به صورت شعر و آهنگین نوشته شده‌اند. باید دختر شیر فروش به نام «روث» (Ruth) را در Calf Ledge متروکه در نروژ دهه ۱۹۲۰ راهنمایی کنید.

بازی های اشاره و کلیک اندروید - ۱۲

The Last Express

«جردن مچنر»، خالق و سازنده بازی «شاهزاده ایرانی» یا همان Prince of Persia که همه ما با آن آشنا هستیم، رمز و راز قتلی در قطار را برای ما به ارمغان آورده و یکی از بهترین بازی های اشاره و کلیک اندروید و iOS را ساخته است. این بازی در یک قطار و در زمان واقعی رخ می‌دهد. برای دستگیر کردن جنایت‌کار باید در زمان مناسب و در جای مناسب باشید.

بازی های اشاره و کلیک اندروید - ۱۳

The Inner World

این بازی ماجراجویی آلمانی در شکم تو خالی یک سیاره عظیم اتفاق میفتد و «رابرت»، یک موسیقی‌دان بی‌پروا و نترس شخصیت اصلی بازی است که ناخواسته باید برای نجات سرزمین Asposia تلاش کند.

بازی های اشاره و کلیک اندروید - ۱۴

Distraint 2

این بازی یکی از بازی های اشاره و کلیک اندروید ساده و انتزاعی دوبعدی است که درک درستی از وحشت را به شما تزریق می‌کند. این بازی برخلاف بسیاری از بازی‌های دیگر، ترس و وحشت ناگهانی به شما نمی‌دهد و به آرامی زیر پوستتان می‌خزد.

بازی های اشاره و کلیک اندروید - ۱۵

Broken Sword: Director’s Cut

«جرج استابرت» (George Stobbart) بازی ماجراجویی جذابی خلق کرده که نقطه عطفی در تاریخ بازی های اشاره و کلیک اندروید و iOS هم به حساب می‌آید. داستان، گرافیک، هماهنگی، ‌موسیقی و معماهای آن توسط عده زیادی از گیمرها و منتقدین مورد ستایش قرار گرفته است. از سال ۲۰۰۹ تا امروز هیچ‌کدام از این گزینه‌ها درخشش خود را از دست ندادند و صحنه‌های گسترده و آثار هنری جدید مثل Watchman ساخته «دیو گیبنز» فقط تجربه این بازی را غنی‌تر کرده است.

بازی های اشاره و کلیک اندروید - ۱۶

Botanicula

بازی Botanicula یک بازی ماجراجویی کوتاه و شیرین در مورد گروهی از موجودات عجیب و غریب گیاه‌مانند است که باید با هم کار کنند تا خانه درختی خود را از حمله انگل‌ها نجات دهند. اگر بازی Machinarium را دوست داشته باشید، از این بازی هم خوشتان خواهد آمد.

بازی های اشاره و کلیک اندروید - ۱7

Life is Strange

بازی Life Is Strange و The Walking Dead شباهت‌های زیادی به هم دارند، اما بازی «زندگی عجیب است» به طور واضحی زمان را دستکاری کرده و به شما این امکان را می‌دهد تصمیمات معنی‌دار خود را تغییر دهید. داستانی مربوط به یک نوجوان را هم به بازی اضافه کنید و در نهایت یکی از بهترین بازی های اشاره و کلیک اندروید و یکی از محبوب‌ترین بازی‌های سال‌های اخیر را تجربه کنید.

امیدواریم از بازی های اشاره و کلیک اندروید و iOS لذت برده باشید. نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید