همه ما درباره فیلم‌ها، رمان‌ها، مجموعه‌های تلویزیونی و کتاب‌های مصور علمی تخیلی اطلاعات داریم، اما همیشه به بازی‌های علمی تخیلی فکر نمی‌کنیم. احتمالا به این دلیل است که بیشتر، بازی‌ها را با توجه به گیم‌پلی آن‌ها تعریف می‌کنیم و نه تنظیمات و داستان‌ها! اما باید این را بدانید که تعداد زیادی از بازی‌های علمی تخیلی در گوگل‌پلی و اپ استور اپل وجود دارند که باید آن‌ها را امتحان کنید. در این مقاله قرار است بهترین بازی های علمی تخیلی اندروید را به شما معرفی کنیم تا با سبک جدیدی از بازی‌ها آشنا شوید و تنوعی در گیمینگ و بازی‌های موبایل قائل شوید.

معرفی بهترین بازی های علمی تخیلی اندروید

بهترین بازی های علمی تخیلی اندروید - ۱

Out There

ژانر: ماجراجویی، استراتژی

بازی Out There یا «آن بیرون» یکی از بهترین بازی های علمی تخیلی اندروید و یک بازی ماجراجویی مرموز، درخشان و وحشیانه است. در این بازی می‌توانید فضای مورد نظرتان را انتخاب کنید و خلاء سیاه و ناشناخته‌ای را کشف کنید.

بهترین بازی های علمی تخیلی اندروید - ۲

Knights of the Old Republic

ژانر: اکشن، نقش‌آفرینی

یکی دیگر از بهترین بازی های علمی تخیلی اندروید ، بازی «شوالیه‌های جمهوری قدیم» یا Knights of the Old Republic است که یکی از بازی‌های مجموعه جنگ ستارگان هم هست. در این بازی می‌توانید نقش «Jedi» را بازی کنید که به فراموشی مبتلا شده و باید مسیر خود را به سمت تاریکی یا نور پیدا کند. برای طرفداران ژانر علمی تخیلی این بازی یک بهشت به تمام معناست.

بهترین بازی های علمی تخیلی اندروید - ۳

Spaceteam

اگر فکر می‌کنید می‌توانید یک سفینه فضایی را به خوبی هدایت کنید و خلبان خوبی باشید، می‌توانید یکی دیگر از بهترین بازی های علمی تخیلی اندروید را امتحان کنید که یک بازی چند نفره است و می‌توانید با دوستان خود بازی کنید. این بازی مهارت‌های شما را به چالش می‌کشد و باید دید می‌توانید بازی را شکست دهید یا نه.

بهترین بازی های علمی تخیلی اندروید - ۴

Morphite

ژانر: ماجراجویی

بازی No Man’s Sky را یادتان هست؟ جاه‌طلبی و آرزوی سلطنت را یادتان هست؟ این بازی یکی از بهترین بازی های علمی تخیلی اندروید است که لحظات سرگرم‌کننده‌تری را برای شما به وجود می‌آورد. این بازی برای شماست: یک بازی ماجراجویی خارق‌العاده که از نظر بصری و المان‌های علمی تخیلی فوق‌العاده است.

بهترین بازی های علمی تخیلی اندروید - ۵

Gemini Rue

ژانر: ماجراجویی

این بازی بدون شک یکی از بهترین بازی های علمی تخیلی اندروید کلاسیک با سبک اشاره و کلیک است که سبک جذاب و نوآورانه‌ای دارد و حتما باید آن را امتحان کنید.

بیشتر بخوانید: بازی های اشاره و کلیک اندروید ؛ ماجراجویی با سبکی جدید

بهترین بازی های علمی تخیلی اندروید - ۶

XCOM: Enemy Within

ژانر: استراتژی

درست است، شاید بگویید داستان و پلان بازی XCOM: Enemy Within مثل فیلم‌های درجه ب است، اما خود بازی یک بازی استراتژی مبتنی بر نوبت است که در نوع خود یکی از بهترین‌هاست.

بهترین بازی های علمی تخیلی اندروید - ۷

Void Tyrant

یکی دیگر از بهترین بازی های علمی تخیلی اندروید ، بازی Void Tyrant است که سبک کارتونی و ماجراجویی دارد و در این بازی هم تصمیمات و انتخاب‌های شماست که نتیجه بازی را مشخص می‌کند. این بازی مولفه‌های بازی‌های مبارزه‌ای کارتی را هم در خود دارد که البته این مولفه‌ها خودشان را مخفی کردند و تنها کسانی که سبک بازی‌ها را به خوبی بشناسند می‌توانند آن را تشخیص بدهند. بازی Void Tyrant از این مولفه‌ها برای سیستم نبرد ساده اما استراتژیک استفاده می‌کند.

بهترین بازی های علمی تخیلی اندروید - ۸

Star Trek: Fleet Command

ژانر: استراتژی

یک بازی استراتژیک خوش‌ساخت و عمیقا تاثیرگذار که ارزش واقعی آن بیشتر به خاطر حقوق معنوی فیلم Star Trek و فضاهای Kelvin Timeline است. اگر نمی‌دانید این فیلم چیست و مولفه‌های آن چیست، احتمالا به این سبک علاقه ندارید و این بازی هم به درد شما نمی‌خورد.

بهترین بازی های علمی تخیلی اندروید - ۹

Ingress Prime

بازی Ingress Prime یکی از بهترین بازی های علمی تخیلی اندروید است که تیم سازنده Pokemon Go را در پشت خود دارد. این بازی یک ماجراجویی واقعیت افزوده واقعی است که مولفه‌های بازی‌های علمی تخیلی را هم با خود همراه کرده است.

بهترین بازی های علمی تخیلی اندروید - ۱۰

Xenowerk Tactics

ژانر: استراتژی

استودیوی بازی‌سازی Pixelbite یک بازی جذاب را طراحی کرده و ساخته که به یکی از بهترین بازی های علمی تخیلی اندروید هم بدل شده است. این بازی از شوتر Twin-stick فاصله می‌گیرد و با تاکتیک‌های تیمی شدید درگیرتان می‌کند. این بازی یک نسخه درخشان و عالی است که حتما باید آن را امتحان کنید.

بهترین بازی های علمی تخیلی اندروید - ۱۱
Lifeline is now on Android! (PRNewsFoto/Big Fish)

Lifeline

ژانر: ماجراجویی

یکی دیگر از بهترین بازی های علمی تخیلی اندروید ، یک بازی داستانی تعاملی درخشان و پر تنش است که بر اساس داستانی از Dave Justus ساخته شده است. پیچیدگی و کلایمکس اصلی بازی این است که مشخص می‌شود همه آن در زمان واقعی اتفاق میفتد. در این بازی بازمانده یک سانحه فضایی در طول روز با شما ارتباط برقرار می‌کند.

بهترین بازی های علمی تخیلی اندروید - ۱۲

Space Pioneer

بازی Space Pioneer یکی دیگر از بهترین بازی های علمی تخیلی اندروید است که یک بازی شوتر با دید از بالا به پایین است و در دنیایی فانتزی و علمی تخیلی رخ می‌دهد. در این بازی باید با ربات هوشمند خود محیط‌های ناشناخته را کشف کنید و هر آنچه که حرکت می‌کند، نابود کنید.

بهترین بازی های علمی تخیلی اندروید - ۱۳

Starship Traveller

ژانر: رترو، مبارزه‌ای کارتی، نقش‌آفرینی

بازی Starship Traveller یکی از بهترین بازی های علمی تخیلی اندروید و یکی از بازی‌های مجموعه افسانه‌ای Fighting Fantasy است. بنابراین باید مطمئن باشید این بازی احتمالا یکی از جذاب‌ترین داستان‌های علمی تخیلی در این فهرست را دارد.

بهترین بازی های علمی تخیلی اندروید - ۱۴

Neon Chrome

ژانر: اکشن،‌شوتر

این بازی یکی از بهترین بازی های علمی تخیلی اندروید و یک بازی روگ‌لایک با سبک شوتر Twin-stick است که در خراب‌آبادی در آینده اتفاق میفتد. در این خراب‌آباد همه چیز تحت سلطه شرکت‌ها و نشان‌های نئونی است. در این بازی سایه‌هایی از Gibson، Bladerunner، The Running Man و تعدادی از آثار کلاسیک علمی تخیلی هم وجود دارد.

بهترین بازی های علمی تخیلی اندروید - ۱۵

Eisenhorn: Xenos

ژانر: اکشن، ماجراجویی

بازی Wargammer 40K را یادتان هست؟ این بازی برای هر کسی جذاب نیست، اما بازی Eisenhorn: Xenos یک بازی شیک اکشن سوم شخص و یکی از بهترین بازی های علمی تخیلی اندروید است. برای اینکه این بازی را خوب درک کنید، به Batman: Arkham Asylum و مولفه‌های سوم شخص و صحنه‌های اکشن بیشتر فکر کنید.

بهترین بازی های علمی تخیلی اندروید - ۱۶

Machinarium

ژانر:  ماجراجویی، معمایی

استودیوی بازی‌سازی Amanda Games استاد روایت داستان‌های جذاب بدون بیان هیچ کلمه‌ای است. بیشتر موفقیتش از غنای دنیای علمی تخیلی عجیب و غریبش می‌آید. مثل این بازی که یک گزینه اشاره و کلیک با سبک استیم‌پانک است و با وجود گروهی از ربات‌های دوست‌داشتنی، یکی از بهترین بازی های علمی تخیلی اندروید را خلق کرده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید