به طور کلی انتظارات از فیلمی که بر اساس شخصیت معروف «هارلی کویین» ساخته شده، بالا بود و نقدهای مثبت برخی از منتقدین و مخاطبان هفته‌‌ی اول فیلم، انتظارات ما را حتی بیش از پیش کرد. با این حال، به‌طرز عجیبی فیلم «Birds of Prey» نتوانست انتظارات باکس آفیس هفته سوم بهمن را پاسخ بگوید و فروش زیادی را تجربه کند. برای جزییات بیش‌تر و گزارش کامل باکس آفیس هفته‌ سوم بهمن با سایت گیکیطور همراه باشید.

درحالی که آخرین اقتباس سینمایی کمیک‌های دی سی یعنی فیلم «Birds of Prey» طبق انتظار معمول و چیزی که هفته‌ی قبل وعده‌اش را داده بودیم، در هفته‌ی افتتاحیه خود توانست رتبه‌ی اول پرفروش‌ترین فیلم‌های این هفته‌ی آمریکا را از آن خود کند، اما فروشش بسیار ضعیف‌تر از آن چیزی بود که تصور می‌کردیم و به‌گونه‌ای می‌توان گفت که شکست خورده است. تخمین زده می‌شود که فیلم «Birds of Prey» یا «پرندگان شکاری» شرکت برادران وارنر در باکس آفیس هفته سوم بهمن کار خودش را با فروش 33.25 میلیون دلاری در 4236 سالن سینما به اتمام رسانده است. این چهارمین اکران گسترده تاریخ برای یک فیلم با درجه سنی R (بزرگسال) است. در هفته‌ی اول اکران، رسانه‌ها و استودیو سازنده فیلم کمترین انتظاری که داشتند، فروش 45 میلیون دلاری اثر در افتتاحیه بود. به‌نظر می‌رسید با میانگین امتیازات 81 درصد در راتن‌تومیتوز و متای 60 در سایت متاکریتیک و همینطور امتیاز +B توسط مخاطبان هفته‌ی اول در سایت سینما اسکور، اوضاع به‌خوبی پیش رود و انتظارات عملی شوند اما قضیه به‌گونه‌ای دیگر رقم خورد. این مسئله باعث شد فروش هفته‌ی اول، پایین‌تر از رقم‌های اولیه تخمین‌‌زده شده باشد. هرچند این احتمال وجود دارد که در چند هفته‌ی دیگر هم این فیلم بتواند جایگاه نخست خود را در باکس آفیس حفظ کند.‌

51 درصد از مخاطبان هفته‌ افتتاحیه فیلم «Birds of Prey» زن و 49 درصد آن‌ها مرد بوده‌اند. در این میان، 65 درصد از آن‌ها سنی برابر یا بالاتر از 25 سال داشته‌اند. مخاطبان جوان‌تر بازخورد بهتری نسبت به فیلم داشتند و در سینما اسکور به آن امتیاز -A را داده‌اند. شاید یکی از مهم‌ترین دلایل عملکرد ضعیف فیلم درجه سنی بالای آن باشد که فیلم را فقط برای بزرگسالان مجاز دانسته است. به‌ویژه اگر به یاد آوریم که «The Suicide Squad» که با درجه‌ی سنی بالای 13 سال اکران شده بود، توانست در هفته‌ی اول اکرانش 133 میلیون دلار فروش کند؛ هرچند که آن فیلم بازخوردهای بدتری هم از سوی منتقدین دریافت کرده بود. اکنون برای ما جالب است که واکنش شرکت برادران وارنر را نسبت به این قضیه بدانیم؛ چرا که می‌دانیم قرار است دنباله‌ی «The Suicide Squad» در سال آینده به نمایش در آید و انتظار می‌رود که با درجه‌ی سنی R در سینماها اکران شود. حال سوال پیش می‌آید که آیا فروش کم «Birds of Prey» در هفته‌ی اول باعث می‌شود که شرکت برادران وارنر تصمیم خود را برای درجه سنی تغییر دهد؟

در بازار بین‌المللی، فیلم «Birds of Prey» در 78 کشور مختلف اکران شد. در حال حاضر تخمین زده می‌شود که فروش فیلم در این 78 کشور، 48 میلیون دلار بوده است. بیش‌ترین فروش در بازار بین‌المللی متعلق به کشور مکزیک بوده است. «Birds of Prey» در هفته‌ی اول اکرانش در مکزیک 4.6 میلیون دلار فروخته است. پس از مکزیک، کشورهایی مثل روسیه (4 میلیون دلار)، انگلستان (3.9 میلیون دلار)، برزیل (2.8 میلیون دلار)، فرانسه (2.7 میلیون دلار)، استرالیا (2.7 میلیون دلار)، اندونزی (2.4 میلیون دلار)، کره جنوبی (1.9 میلیون دلار)، آلمان (1.8 میلیون دلار)، تایوان (1.5 میلیون دلار)، ایتالیا (1.4 میلیون دلار) و اسپانیا (1.38 میلیون دلار) قرار داشته‌اند. همچنین، این اثر قرار است در تاریخ 20 مارس در کشور ژاپن هم اکران شود. ژاپن آخرین کشوری است که فیلم در آن‌ اکران خواهد شد.

بالاخره پس از سه هفته صدرنشینی در رتبه‌ی اول باکس آفیس، فیلم «Bad Boys for Life» «پسران بد برای زندگی» در باکس آفیس هفته سوم بهمن جایگاه نخست خود را از دست داد و به رتبه‌ی دوم سقوط کرد. با کاهش فروش 32 درصدی فیلم در این هفته، تخمین زده‌ می‌شود که فیلم توانسته در سه روز آخر هفته 12 میلیون دلار فروش کند و فروش داخلی خود را در چهارمین هفته‌ی اکرانش به 166 میلیون دلار برساند. در بازار بین‌المللی، «Bad Boys for Life» موفق شد 15.8 میلیون دلار دیگر فروش کند تا فروش بین‌المللی فیلم به 170 میلیون دلار برسد. اگر بخواهیم مجموع فروش داخلی فیلم در آمریکا و فروش بین‌المللی آن را محاسبه کنیم، باید گفت که فیلم تا به این لحظه حدود 336 میلیون دلار فروش کرده است.

یکی از عملکردهای قابل توجه و مهم این هفته به عملکرد فیلم جنگی «1917» شرکت یونیورسال باز می‌گردد. از آنجایی که در این هفته اخبار و حواشی اسکار بسیار داغ بود و فیلم «1917» هم یکی از شانس‌های اصلی اسکار بود، توانست عملکرد خوبی را از خود نشان داد و فقط با 5 درصد کاهش فروش نسبت به هفته‌ی قبل مواجه شود که رقم بسیار خوبی است. هرچند فیلم «1917» نتوانست برنده‌ی اسکار بهترین فیلم امسال شود اما گمانه‌زنی‌ها و پیش‌بینی‌های قبل از مراسم در فزونی مخاطبان فیلم تاثیر داشته است. «1917» توانست در باکس آفیس هفته سوم بهمن 9 میلیون دلار فروش کند و فروش داخلی خود در آمریکا را به 132.5 میلیون دلار برساند. در بازار بین‌المللی، 1917 توانست بیش از 15 میلیون دلار فروش کند و فروش بین‌المللی خود در کشورهای مختلف را به 155 میلیون دلار برساند. با احتساب این ارقام، اکنون فروش کلی و جهانی فیلم 1917 به 287 میلیون دلار رسیده است. این در حالی است که این فیلم هنوز در کشور ژاپن که آخرین کشوری است که قرار است فیلم در آن نمایش داده شود، اکران نشده است و قرار است این اتفاق در هفته‌ی آینده رخ دهد.

فیلم «Dolittle» یا «دولیتل» هم موفق شد در چهارمین هفته‌ی اکرانش 6.66 میلیون دیگر فروش کند و با کاهش فروش 12 درصدی در رتبه‌ی چهارم باکس آفیس هفته سوم بهمن قرار بگیرد. اکنون، فروش داخلی این اثر در آمریکا به نزدیکی 64 میلیون دلار رسیده است. در بازار بین‌الملل، «دولیتل» این هفته در دو کشور انگلستان و فرانسه اکران شد که همین قضیه باعث شد تا بتواند این آخر هفته در بازارهای بین‌المللی نزدیک 19 میلیون دلار فروش داشته باشد که این رقم فروش بین‌المللی فیلم «دولیتل» را در این چند هفته به 94.7 میلیون دلار می‌رساند. به این ترتیب، می‌توان گفت که فروش جهانی و کلی اثر تا به این لحظه 158.7 میلیون دلار بوده است. البته، فیلم دولیتل هنوز در کشورهایی همچون برزیل، روسیه، ژاپن و چین اکران نشده است.

فیلم Jumanji: The Next Level شرکت سونی در جایگاه پنجمین فیلم پرفروش باکس آفیس هفته سوم بهمن قرار گرفته است. تخمین زده می‌شود که فیلم با کاهش فروش 8 درصدی رو به رو بوده است و توانسته 5.5 میلیون دلار دیگر فروش کند و در نهمین هفته‌ی اکرانش فروش داخلی خود را در آمریکا به رقم 298 میلیون دلار برساند. در بازارهای بین‌المللی، این اثر توانسته 3.3 میلیون دلار دیگر فروش داشته باشد و فروش بین‌المللی خود را به 470 میلیون دلار برساند. با جمع فروش بین‌المللی و فروش داخلی در آمریکا می‌توان گفت که فروش جهانی Jumanji: The Next Level به رقم بالای 768 میلیون دلار رسیده است.

هفته‌ی آینده هم هفته‌ی شلوغی را سپری خواهیم کرد که قرار است در آن چند فیلم جدید اکران شوند. شاید در باکس آفیس هفته سوم بهمن می‌توانستیم به‌راحتی گمان بزنیم که صدرنشین لیست قرار است تغییر کند و شاید حتی برای چند هفته بعد هم جایگاه خود را حفظ کند اما با فروش کمتر از انتظار Birds of Prey اکنون نمی‌توانیم حکم قطعی بدهیم که هفته‌ی آینده چه اتفاقی برای این فیلم در باکس آفیس رخ خواهد داد. با این حال، هفته‌ی بعد، که روز ولنتاین را هم در آن داریم، فیلم عاشقانه «The Photograph» شرکت یونیورسال به صورت گسترده اکران خواهد شد. اثر ترسناک فانتزی «Blumhouse» هم توسط سونی قرار است در هفته‌ی آینده اکران شود. شرکت سرچلایت هم می‌خواهد بازسازی «Downhill» را به نمایش در بیاورد. این‌ها همه‌ی فیلم‌های هفته‌ی بعد نیستند بلکه یک فیلم دیگر هم قرار است به‌صورت گسترده نمایش داده شود. پارامونت، هفته‌ی بعد می‌خواهد اقتباسی را از خارپشت معروف دنیای بازی‌های ویدیویی با نام «Sonic the Hedgehog» در 4100 سالن سینما نمایش دهد. اقتباسی که پارامونت امید دارد طلسم فیلم‌های ساخته شده بر اساس بازی‌ها را بشکند.

شما می‌توانید لیست پرفروش‌ترین فیلم‌های باکس آفیس هفته سوم بهمن را در پایین مشاهده کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید